23 Maj 2025 14:49
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

ZMAGANIA ORTOGRAFICZNE
ZMAGANIA ORTOGRAFICZNE

Kilka miesięcy trwały przygotowania do XI Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas I – III. Organizatorem etapu gminnego była Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej i Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie. W konkursie wzięło udział 19 uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Kinga Wybraniec, Natalia Wojtas i Joanna Foszcz, przygotowane przez p. Irenę Klich. Po dyktandzie „naszpikowanym” wyrazami z „ż” i „rz” Kinga Wybraniec zajęła ex quo IV miejsce z koleżanką ze Smęgorzowa. Nagrodą był dyplom i książka, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Wydawnictwa „Nowa Era”, które zaprosiło nauczycieli na spotkanie edukacyjne.

Opracowanie: Irena Klich

KONKURS RECYTATORSKI IM. MARII KOZACZKOWEJ
KONKURS RECYTATORSKI IM. MARII KOZACZKOWEJ

Za nami już emocje związane z finałem  XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej. 21 marca to - Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO, dlatego ta data od jakiegoś czasu jest dniem konkursu z wieloletnią tradycją, który popularyzuje twórczość  patronki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz polskich poetów współczesnych, odkrywa młode talenty recytatorskie, przyczynia się do  promocji kultury języka i upowszechniania kultury słowa.  Do poetyckich rozgrywek przystąpiło 28 recytatorów z terenu powiatu dąbrowskiego, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Wiktoria Wątroba z klasy III (przygotowana przez p. Irenę Klich) i Weronika Mielec z klasy IV (przygotowana przez p. Waldemara Szloska). Każdy z uczestników zaprezentował dwa wiersze: jeden Marii Kozaczkowej, drugi dowolnie wybranego współczesnego poety.

W kategorii klas IV-VI Weronika Mielec zajęła II miejsce.

Nasza absolwentka Weronika Kuta, teraz już uczennica ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej również otrzymała nagrodę jako jedyna reprezentantka tej kategorii.

Nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez organizatora konkursu wręczył laureatom Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek oraz córki patronki: Maria Pietracha i Krystyna Ludwicka, składając wszystkim gratulacje.

Opracowanie: Irena Klich

Dzień otwary dla 6-ścio i 7-latków
Dzień otwary dla 6-ścio i 7-latków

Dnia 28 marca 2014r. w naszej szkole miał miejsce „Dzień otwarty dla przedszkolaków”. Spotkanie składało się z kilku części. Na wstępie p. dyrektor Dariusz Węglowski powitał zaproszonych gości na czele z dyr. przedszkola p. Krystyną Brzęk Kogut. Następnie dzieci uczestniczyły w przedstawieniu „Wiersze, które lubimy” w wykonaniu uczniów z klasy V. Później obejrzały wystawę pokonkursową „Lokomotywa” J. Tuwima oraz wysłuchały prezentacji tego utworu przez p. Krystynę Wenc. Przedszkolaki spacerowały też po terenie szkoły, oglądając dekorację na gazetkach ściennych znajdujących się na parterze i piętrze oraz zapoznały się z pomieszczeniami znajdującymi się na terenie szkoły. Spotkanie umiliły zabawy na sali gimnastycznej. W zabawach uczestniczyli również uczniowie z klasy III przebrani w stroje różnych zwierząt. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowały: p. Irena Klich, p. Grażyna Kruk, p. Krystyna Wenc. Koordynatorem „Dnia otwartego dla przedszkolaków” była p. Krystyna Wenc.

Opracowanie: Krystyna Wenc

Cala Polska czyta dzieciom Tuwima
Cala Polska czyta dzieciom Tuwima

Dnia 18.03.2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dla uczniów klas I – III. Spotkanie składa się z trzech części. W pierwszej części pan Waldemar Szlosek (nauczyciel j. polskiego) przybliżył dzieciom sylwetkę poety Juliana Tuwima. Uświadomił im że J. Tuwim to jeden z najchętniej czytanych poetów XX wieku. Pisał utwory zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. Takie wiersze jak „Lokomotywa”, „Ptasie radio”, „Słoń Trąbalski” kojarzą się najczęściej z tym poetą. Jego utwory przywracały czytelnikom dobry humor i wesoły nastrój. Julian Tuwim to towarzysz dzieciństwa wielu pokoleń, które z równym zachwytem i radością słuchały lub czytały jego wiersze.

Następnie pan Waldemar Szlosek zaprezentował kilka wybranych utworów poezji tego wielkiego poety, między innymi: „Lokomotywę”, „Słonia Trąbalskiego” i inne. Po przeczytaniu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące rozumienia treści wysłuchanych utworów. W drugiej części spotkania dziewczynki z klasy V wystąpiły w inscenizacji „Wiersze, które lubimy”. W humorystyczny sposób, z użyciem różnych rekwizytów zaprezentowały kilka utworów J. Tuwima. Na zakończenie spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, który polegał na wykonaniu pracy przestrzennej do wiersza „Lokomotywa” J. Tuwima. Na konkurs wpłynęło 9 prac. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

I miejsce: Kinga Nowak kl. I, Kamil Nowak  kl. II i Andrzej Michalczyk kl. III

II miejsce: Marlena Maziarz kl. I, Justyna Maziarz kl. II i Natalia Wątroba kl. III

III miejsce: Nikola Partyńska, Gabryjela Kawa i Dawid Kawa - wszyscy z kl. I

Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i słodycze. Spotkanie zorganizowała p. Krystyna Wenc.

Opracowanie: Krystyna Wenc


Wizyta pierwszaków w krainie książek
Wizyta pierwszaków w krainie książek

„Biblioteka chroni przeszłość i tworzy przyszłość” - o słuszności tego stwierdzenia mieli możliwość przekonać się uczniowie klasy I miejscowej Szkoły Podstawowej,  którzy 24 marca br. pod opieką pani Mirelli Kiełbasa odwiedzili Filię Biblioteczną w Nieczajnie Górnej.

Ponieważ dzieci poznały już cały alfabet przyszedł moment na następny krok w ich edukacji, czyli samodzielne czytanie. Najlepszym miejscem , które sprzyja doskonaleniu czytania jest oczywiście biblioteka, która dysponuje odpowiednim do tego celu księgozbiorem.

Mali goście z uśmiechem i radością wkroczyli w mury biblioteki, gdzie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, których głównym celem było zapoznanie uczniów z działalnością biblioteki, księgozbiorem oraz zasadami korzystania z czytelni ogólnej i multimedialnej.Młodzi czytelnicy od początku spotkania aktywnie w nim uczestniczyli. Chętnie dyskutowali m. in. o tym, co znajduje się w bibliotece oraz jakie korzyści płyną z czytania książek. Z łatwością  rozwiązywali zagadki na temat książnicy, wykazując się niemałą inteligencją i sprytem. Następnie pierwszaki oglądały najciekawsze książki z różnych działów, dowiedziały się ile książek zgromadziła biblioteka, co to jest karta książki i deklaracja czytelnika. Miłym zaskoczeniem dla pani bibliotekarki - Lucyny Kiwior, był fakt, że dzieci dużo już wiedziały o pracy biblioteki, znały zasady zachowania się w wypożyczalni i czytelni. Pięknie opowiadały o tym, jak należy troszczyć się o książki, o co może poprosić książka, która „chce być czysta i zadbana, by długo być wypożyczana i czytana”. Wszystkie jej prośby przykleiliśmy na własnoręcznie wykonanej z papieru dużej książce, by mogły one przypominać nam jak ważna jest troska o każdą z nich. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało informatory i zakładki do książki oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

W dobie telewizji i Internetu książka nadal pozostaje najlepszym przyjacielem dziecka. Wycisza, uspokaja, porusza serce, uczy myślenia, rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Dajmy naszym dzieciom to, co dla nich najlepsze – nauczmy je kochać książki. Bo – jak mówi poeta J.Kasprowicz  - „Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi”.

Opracowanie: Lucyna Kiwior - FMBP

Z podwórka na stadion
Z podwórka na stadion

W poniedziałek 17 marca 2014 roku drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w I etapie turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, zorganizowanym w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn ze szkół:  SP Smęgorzów, SP Nr 1 i Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, SP Bolesław, SP Lipiny, SP Nieczajna Górna. Nagrodami były puchary i dyplomy ufundowane przez MZPN i firmę Tymbark oraz udział w wojewódzkiej rundzie rozgrywek. Bezpośrednim organizatorem zawodów dla drużyn z terenu Powiśla Dąbrowskiego były: MLKS Dąbrovia i Referat Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego.

Mecze zostały rozegrane w czasie 2×6 min w systemie każdy z każdym. Chłopcy walczyli ze sobą w dwóch grupach. Sędzią głównym turnieju był p. Jan Pisarski. W przerwach pomiędzy meczami na uczestników turnieju czekał również słodki poczęstunek.

Rywalizacja chłopców U-10

GRUPA B

SP Bolesław – SP Nieczajna (1:1) rzuty karne 1:2

SP Smęgorzów – SP Nieczajna (1:1) rzuty karne 2:3

II miejsce w grupie – SP Nieczajna 2 pkt

MECZE FINAŁOWE

o III miejsce:    SP NR 2 Dąbrowa Tarnowska – SP Nieczajna (0:1)

Nasza drużyna w składzie: Patryk Szwajkosz (kapitan), Andrzej Michalczyk, Jakub Szkotak, Krzysztof Szułakiewicz, Kamil Kowal, Kacper Rokocz, Jakub Kogut – wszyscy z klasy III oraz Łukasz Wojtas z klasy II - zajęła III miejsce. Drużynę do meczów przygotowała p. Irena Klich.

Wszystkim zawodnikom wręczono imienne dyplomy, natomiast drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a miejsca I – III zostały nagrodzone pięknymi pucharami.

                                                                                  Opracowanie: Irena Klich

Witamy wiosnę
Witamy wiosnę

Wyjątkowo ciepła aura skłoniła trzecioklasistów wraz z wychowawcą Ireną Klich do spaceru połączonego z wcześniejszym o tydzień pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Uczniowie uczynili to poprzez ludowy zwyczaj topienia marzanny. Kukła wykonana przez Patryka Szwajkosza została rzucona do Nieczajki, ale niezbyt miała ochotę odpłynąć… To nawet było zgodne z prognozami pogody zapowiadającymi oziębienie i krótkotrwałe opady śniegu.

W drodze powrotnej dzieci podziwiały efekty działania bobrów: tamę i nadgryzione przez tych „inżynierów natury” drzewa.

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.07 51,649,591 unikalnych wizyt