25 Maj 2025 21:59
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

DYNIOWE LAMPIONY
DYNIOWE  LAMPIONY

Jesień to czas zbioru warzyw, opadania liści, listopadowej zadumy i….. lampionów z dyni, patisonów, kabaczków i innych warzyw z rodziny dyniowatych.

17 listopada uczniowie zaprezentowali, jak wspaniałe ,,cudeńka” można zrobić z warzyw. Wykonali prawie 50 różnorodnych jesiennych lampionów, następnie ozdobili nimi korytarz i wejście do szkoły. Wystawa szczególnie pięknie prezentowała się po zmroku, podczas zebrania dla rodziców. Wszystkie lampiony zostały zapalone i pięknie rozświetliły szkołę. Rodzice pełni podziwu robili pamiątkowe zdjęcia, z zachwytem przyglądając się pracy ich pociech.

Lampiony z dyniowatych to dowód na to, że polskie warzywa mogą pełnić nie tylko rolę smacznych i zdrowych przekąsek, ale również pięknie zdobić otoczenie.

Zadanie wykonane zostało w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie.

Autorom wszystkich prac gratulujemy pomysłowości i oryginalności wykonania.

Opracowanie: M. Kiełbasa

KLASA I W GRONIE CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
KLASA  I W GRONIE CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W połowie listopada uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Ireną Klich zawitali do Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nieczajnie Górnej, zaproszeni przez p. Lucynę Kiwior. Dzieci oglądnęły księgozbiór biblioteki i czytelni, rozwiązywały zagadki, podzielone na grupy układały tytuły książek z rozsypanek wyrazowych. Z pomocą bibliotekarki ułożyły zdania – prośby książek do czytelników. Po pomyślnym „zdaniu egzaminu” zostały im założone karty czytelników i pierwszoklasiści wypożyczyli książki. Na zakończenie wizyty otrzymali jeszcze zakładki i kalendarze wraz z zaproszeniem do częstego korzystania z zasobów bibliotecznych.

Opracowanie:  Irena Klich

Mój ulubiony bohater literacki - wyniki konkursu
Mój ulubiony bohater literacki - wyniki konkursu

W dniach 23 – 31 października szkolna biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki”, którego celem było rozwijanie wyobraźni twórczej wśród dzieci, zwiększenie zainteresowania książką, a tym samym popularyzacja czytelnictwa oraz biblioteki.

Podstawowymi kryteriami oceny prac było przedstawienie ulubionych bohaterów literackich inspirowanych literaturą, oryginalność, estetyka pracy, pomysłowość oraz samodzielność ich wykonania.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo Adrian Sojka z klasy I i Justyna Foszcz z klasy V

II miejsce ex aequo Sylwia Siewierska z klasy I i Marlena Maziarz z klasy V

III miejsce ex aequo Agnieszka Kmieć z klasy III i Gabriela Kmieć z klasy V.

Wyróżnienia otrzymali: Adam Ciąbor z klasy I, Barbara Zawada z klasy I, Julia Partyńska z klasy III, Nadia Nowak z klasy V i Nikola Partyńska z klasy V.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody – książki – ufundowane przez pana dyrektora. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono okolicznościowe pamiątki. 

Dziękujemy Jury – paniom Irenie Klich (edukacja wczesnoszkolna), Dorocie Grzesik (plastyka) i Bernadecie Pabian (technika) za weryfikację prac konkursowych i wyłonienie zwycięzców.

Wywiadówka dla Rodziców
Wywiadówka dla Rodziców

Wywiadówka odbędzie się we czwartek 16 listopada.

Plan spotkania:

  • spotkanie z wychowawcami klas I – III - godzina 16 00
  • spotkanie z wychowawcami klas IV – VII - godzina 16 30
  • konsultacje z nauczycielami - godzina 17 00

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich uczących w roku szkolnym 2017/18 dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - wtorek 21. 11. 2017 r. w godzinach 14 00 – 15 00.

Uwaga: O godzinie 15 50 odbędzie się spotkanie „trójek klasowych”, na które zaprasza Przewodnicząca RR.

PACYNKOWY SUKCES PIERWSZOKLASISTEK
PACYNKOWY SUKCES PIERWSZOKLASISTEK

Taki sukces stał się udziałem dwóch uczennic klasy I, które stanęły na zwycięskim podium w Gminnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej pod honorowym patronatem Burmistrza.  „Bohater z lekturki Wandy Chotomskiej” przybrał postać pacynki, czyli lalki teatralnej. Dzieci wykonały 63 takie lalki, wykazując się pomysłowością i starannością.  W kategorii klas I miejsce pierwsze przypadło Paulince Chudy, a trzecie – Sylwii Siewierskiej.  Dziewczynki odebrały nagrody – piękne dyplomy i książki Wandy Chotomskiej we wtorek, 14 listopada.

Wieczornica niepodległościowa
 Wieczornica niepodległościowa

„Naród, który nie pamięta swojej historii, nie ma także swojej przyszłości”

Jan Paweł II

11 listopada po Mszy Świętej za Ojczyznę, którą sprawował ks. Proboszcz Stanisław Bieleń, mieszkańcy wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna licznie zgromadzili się w Domu Ludowym w Nieczajnie Górnej.

99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę była okazją do zorganizowania wieczornicy niepodległościowej przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna oraz sołtysa.

Przybyłych mieszkańców oraz znamienitych gości powitał sołtys  Jan Bąba.

Swą obecnością zaszczycili:  Burmistrz  Dąbrowy Tarnowskiej  Krzysztof Kaczmarski, Zastępca  Burmistrza Stanisław Ryczek,  Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Stanisław Początek,  radna Rady Miejskiej Kazimiera Wąż, dyrektor szkoły Dariusz Węglowski, dyrektor przedszkola Wiesława Wójcik, komendant OSP  Zbigniew Pikul,  prezes OSP Ryszard Mucha, sołtys wsi Nieczajna Dolna Czesław Podosek,  Kazimierz Szlosek, podkom. Jacek Wójcik z KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Następnie uczniowie naszej  szkoły zaprezentowali  patriotyczną akademię pt. „Dzisiaj wielka jest rocznica” przygotowaną pod kierunkiem pani Renaty Sojka. Na tę szczególną rocznicę przygotowano wzruszające widowisko słowno-muzyczne,  w którym uczniowie przedstawili dramat rozbioru Polski i walkę narodu o niepodległość. Żołnierskie i patriotyczne pieśni uczniowie śpiewali przy akompaniamencie pana Waldmara Szloska.

Uroczystość uświetnił występ zespołu  folklorystycznego Nieczajnianie.

Z kolei zebrani zaproszeni zostali na degustację potraw regionalnych, które przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna zgodnie z tradycyjnymi przepisami naszych babć i prababć. Niepodległościowy posiłek wszystkim bardzo smakował, a dla wielu był przypomnieniem smaków z dzieciństwa.

Wieczornica  była okazją do spotkania się mieszkańców i wspólnych rozmów. Miłym akcentem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych  i żołnierskich.

Na koniec pan Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej podziękował organizatorom i pogratulował udanej imprezy, a uczniom pięknego występu.

Opracowanie: Renata Sojka

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. 99 lat temu spełniły się marzenia i pragnienia  wielu pokoleń żyjących w trzech zaborach. Zostały wysłuchane modlitwy wywożonych na Syberię, emigrujących gdzieś na obczyznę.

Po 123 latach niewoli, cierpień, prześladowań Polska odzyskała swoją wolność i suwerenność. Święto Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w sercu każdego Polaka.

Na tę szczególną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę 10 listopada 2017 r. uczniowie klasy VI kierunkiem pani Renaty Sojki przygotowali patriotyczną akademię, w której przedstawili dramat rozbioru Polski i walkę narodu o niepodległość.

Recytowali wiersze o tematyce narodowo - wyzwoleńczej oraz śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie pana Waldemara Szloska. Dekoracja została przygotowała przez panią Mirelę Kiełbasa.

Podczas akademii przypomniano  wszystkim uczniom jak ważna jest znajomość historii Polski oraz poczucie tożsamości  narodowej. Święto Niepodległości to symbol walki o wolność, wiary i zwycięstwa, to symbol miłości Ojczyzny. Polacy przez wieki nie mieli wątpliwości, jak wielkie znaczenie ma słowo Ojczyzna. Nie jest to tylko kraj nad Wisłą, naród polski, ale przede wszystkim ziemia pełna krwi walczących za nią obrońców. To zwyczaje i tradycje naszych przodków, to kultura i język.

Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec pan Dyrektor podsumował akademię i pogratulował uczniom pięknego występu, podziękował także nauczycielom przygotowującym uroczystość.

Opracowanie: Renata Sojka

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 51,687,749 unikalnych wizyt