25 Maj 2025 19:51
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wyjazd na lodowisko
Wyjazd na lodowisko

Wyjazd na lodowisko to doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, czego doświadczyli uczniowie klasy piątej podczas wyjazdu na lodowisko do Dębicy, który odbył się 12 grudnia.

W czasie dwugodzinnej jazdy na łyżwach uczniowie wspaniale się bawili, doskonaląc swoje umiejętności łyżwiarskie.  Dla większości dzieci  przygoda z łyżwami nie była nowością. Ci, którzy założyli łyżwy po raz pierwszy  doświadczyli kilka niegroźnych upadków. Byli jednak bardzo wspierani przez swoje koleżanki i kolegów. Wyjazd ten był bardzo udany i  dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni- p. Bernadeta Pabian oraz nauczyciel wychowania fizycznego – p. Grzegorz Kozaka.

Opracowanie: Bernadeta Pabian

Konkurs stroików świątecznych
Konkurs stroików świątecznych

Po raz czwarty w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się konkurs na najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy.  Celem konkursu jest  kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz prezentacja uzdolnień i umiejętności plastycznych uczniów.

W konkursie wzięły  udział szkoły z terenu gminy Dąbowa Tarnowska. Jury, z pośród 85 stroików, nagrodziło najpiękniejsze w 3 kategoriach: klasy I – III, IV – VI, VII i gimnazjum. Komisja oceniając stroiki brała pod uwagę  m.in. oryginalność ozdób, różnorodność użytych materiałów, przede wszystkim naturalnych, pomysłowość, estetykę wykonania.

Na konkurs szkolny wpłynęło 20 stroików od uczniów klas I- VI, z których 10 najciekawszych zostało przekazane na konkurs gminny.  

Z naszej szkoły jury nagrodziło prace następujących uczniów:

I miejsce – Aleksandra Szczebak - klasa 3

II miejsce – Nikola Partyńska – klasa 5

III miejsce ––  Dawid Kawa - klasa 5

Wyróżnienie – Zuzanna Kawa – klasa 3

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Organizatorem konkursu w szkole była pani Bernadeta Pabian.

Opracowanie: Bernadeta Pabian

Informacja dot. składania wniosków na dożywianie w szkołach w 2018 roku
Informacja dot. składania wniosków na dożywianie w szkołach w 2018 roku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że w ramach Programu Rządowego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" dzieci w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska mają możliwość skorzystania z bezpłatnego dożywiania podczas zajęć w szkole.

Pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole przysługuje rodzinom, w których dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150 % kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771,00 zł.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW

w przypadku ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole na okres od 01.01.2018r. do 30.06.2018 r. wniosek o pomoc należy złożyć w siedzibie MOPSiWR (ul. Kościuszki 15A, 33-200 Dąbrowa Tarnowska) w terminie od 01.12.2017 r. (wnioski, które wpłyną w Nowym Roku – 2018, będą rozpatrywane sukcesywnie po rozpatrzeniu i wydaniu stosownej decyzji).

Do wniosku należy dołączyć m.in.:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (zaświadczenie od pracodawcy, odcinek od renty, odcinek od emerytury itp.);
  • osoby posiadające gospodarstwo rolne - zaświadczenie o wielkości posiadanego gospodarstwa rolnego z Urzędu Gminy (ha przeliczeniowe), w której znajduje się gospodarstwo;
  • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia;
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą – oświadczenie o uzyskanym dochodzie, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

 

Źródło i wzór wniosku: MOPSiWR

 

OWOCOWO-WARZYWNY BAL ANDRZEJKOWY
OWOCOWO-WARZYWNY BAL ANDRZEJKOWY

Podczas tegorocznej zabawy andrzejkowej prym wiodły nie tradycyjne wróżby, ale owoce i warzywa: naturalne, z różnych materiałów papierniczych i ostatni hit – barwne pluszaki „świeżaki”. Andrzejkowy bal, nazwany przez  klasę I „owocowo-warzywnym rajem”, wpisał się w realizację zadań naszej szkoły promującej zdrowie. Tak kolorowo i zdrowo, z kotylionami na rękach w kształcie owoców i warzyw, jeszcze się nie bawiono. Pod kierunkiem koleżanek z klasy VI uczniowie, przy dźwiękach muzyki, dobierali się w pary, szukając swego bliźniaka, czyli tego samego owocu, który mieli na opasce. Odmianą zabawy było poszukiwanie innego owocu. Potem po sali gimnastycznej krążyły długie „pociągi” składające się z dzieci z tymi samymi kotylionowymi owocami. Największą popularnością cieszyła się zabawa „Znikające podstawki”. Także w salach lekcyjnych na uczniów wszystkich klas czekały pyszne dietetyczne smakołyki przygotowane przez Rodziców z owoców i warzyw. Dzieci mogły zobaczyć i przekonać się, że można smacznie odżywiać się, wykorzystując produkty wartościowe i zdrowe dla naszych organizmów.

Opracowanie: I. Klich

CERTYFIKAT dla Szkolnego Klubu Wolontariatu
CERTYFIKAT dla Szkolnego Klubu Wolontariatu

Od 15 marca  do 15 listopada br. uczestniczyliśmy  w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolny Klub Wolontariatu” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

W czasie trwania konkursu wykonaliśmy następujące zadania:

1. Przeprowadzenie ogólnoszkolnej lub klasowej pogadanki „Co to jest wolontariat”?

2. Promocja idei wolontariatu na terenie szkoły – zorganizowanie apelu, przedstawienia teatralnego, wykonanie plakatu.

3. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego nt. „Pomocna dłoń”.

4. Przygotowanie i przeprowadzenie akcji charytatywnej w środowisku lokalnym, w dowolnej formie i na wybrany cel.

5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu  opowiadań i wierszy „Pomaganie jest fajne!”.

6. Przeprowadzenie akcji samopomocy na rzecz uczniów w szkole „Poczytaj mi kolego”.

7. Przeprowadzenie szkolnej ankiety uczniowskiej na temat: „Czy warto pomagać”? Jak oceniasz Szkolny Klub Wolontariatu, czym powinien się jeszcze zajmować i komu pomagać?

8. Przeprowadzenie pogadanek w klasach przez pedagoga szkolnego, wychowawcę na temat ubóstwa, empatii, postaw altruistycznych zwracając uwagę na rolę wolontariatu i chęć pomagania.

9. Zaangażowanie uczniów w akcję charytatywną o zasięguogólnopolskim.

10. Udział opiekuna w 35 godzinnym  kursie „Opiekun szkolnego klubu wolontariatu”   w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Po wykonaniu każdego zadania należało przesłać odpowiednie dokumenty potwierdzające jego wykonanie oraz sprawozdanie i dokumentację fotograficzną. Za każde można było zdobyć 10 punktów.

Wykonane przez nas zadania zostały ocenione na maksymalną ilość punktów.
Dzięki zaangażowaniu naszych  szkolnych wolontariuszy, zrealizowaliśmy wszystkie regulaminowe  zadania i zdobyliśmy CERTYFIKAT dla naszej szkoły.

Opracowanie: Renata Sojka

MAŁY JUBILEUSZ GMINNEGO TURNIEJU GRY W "DWA OGNIE"
MAŁY JUBILEUSZ  GMINNEGO TURNIEJU GRY W "DWA OGNIE"

Trzy godziny zaciętej walki o zwycięstwo w każdej grze w „Dwa ognie” – tak przedstawiał się przebieg tegorocznego turnieju, który od pięciu lat rozgrywany jest na terenie naszej gminy. Przyświeca mu hasło „O kondycję dbamy – więc w dwa ognie gramy”.

Na zaproszenie  naszej szkoły odpowiedziało 7 drużyn. Były to szkoły z Gruszowa, Smęgorzowa, Laskówki Chorąskiej, Żelazówki, nr 1 i nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz gospodarze. Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej zdobyła drużyna z Nieczajnej i było to nasze piąte zwycięstwo w tym turnieju.

Wyniki turnieju:

I miejsce – SP Nieczajna Górna

II miejsce – SP Smęgorzów

III miejsce – SP Dąbrowa Tarnowska nr 2.

Puchar, dyplomy i medale wręczył wszystkim uczestnikom turnieju zastępca burmistrza p. Stanisław Ryczek. Statuetkę „SUPER SĘDZIA” otrzymał p. Jarosław Piasecki, nauczyciel wychowania fizycznego w Luszowicach, natomiast nauczyciele przygotowujący dzieci do turnieju – medale z napisem „SUPER TRENER”.

Podczas wręczenia nagród dyrektor szkoły w Nieczajnej p. Dariusz Węglowski podziękował szczególnie tym szkołom, które  wzięły udział w grze pomimo braku sal gimnastycznych w swoich placówkach.

Koordynatorem turnieju była p. Irena Klich.

Opracowanie: Irena Klich

Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy
Z wizytą w  Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy

22 listopada uczniowie, którzy tańczą w  zespole  folklorystycznym   Nieczajnianie,  udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy w ramach wolontariatu.

Uczniowie zostali poproszeni o zaprezentowanie strojów krakowskich przebywającym tam osobom w ramach tygodnia krakowskiego.

Na wstępie Dawid Świerczek przedstawił krótką historię zespołu. Strój krakowski damski prezentowała i opisywała Natalia Kijak, a  Hubert Świerczek  zaprezentował strój krakowski  męski.

Następnie zespół zaprezentował krótki program, podczas, którego zaśpiewał i zatańczył „Rokiczankę”, „Razok Polka”, „Oj, siano, siano”.  Piękne stroje, śpiew i taniec zachwyciły zarówno pracujących tam terapeutów oraz  Podopiecznych, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami i prosili o bis. Dla wielu Podopiecznych tego domu był to pierwszy kontakt z zespołem folklorystycznym i kulturą ludową.

Na koniec Dyrektor Irena Kawa serdecznie podziękowała uczniom za piękny występ, nagrodziła ich słodkim upominkiem, dyplomem i zachęciła do współpracy. Gorąco prosili także o to Podopieczni tego ośrodka.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Renata Sojka i p. Magdalena Puła.

Opracowanie: Renata Sojka

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.08 51,686,163 unikalnych wizyt