23 Maj 2025 18:57
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wypiekamy świąteczne pierniczki
Wypiekamy świąteczne pierniczki

6 grudnia br. uczniowie klasy VIII wspólnie z wychowawczynią na zajęciach pozalekcyjnych wypiekali świąteczne pierniczki zgodnie z tradycją bożonarodzeniową.

Dziewczęta wyrabiały  ciasto  i przy użyciu foremek wycinały pierniczki w formie choinek, gwiazdek, reniferów, dzwoneczków itp. Chłopcy pilnowali czasu pieczenia ciasteczek.

W całej szkole zapachniało przyprawami korzennymi. Pozostało jeszcze dekorowanie pierniczków. Wyrażamy przekonanie, że podczas szkolnej wigilii wszystkim będą doskonale smakować.  

Opracowanie: Renata Sojka

Zabawa andrzejkowa
Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 21 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W dniu imprezy  jadalnia zamieniła się w ,,salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb  przygotowany przez samorząd szkolny był  bardzo bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetą do miski napełnionej wodą czy też  lali wosk przez dziurkę od klucza, by dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości.  Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciasteczek. Dodatkową atrakcją smacznej przekąski były karteczki z andrzejkowymi wróżbami, przepowiadającymi przyszłość. Dzieci chętnie konkurowały ze sobą podczas prowadzonych konkursów. Były tańce w parach,  gorące krzesła i wiele innych atrakcji, które zachęcały dzieci do współpracy i zdrowej rywalizacji. Prawdziwą niespodzianką okazała się „FOTO BUDKA” która przyciągała rzesze chętnych do fotografowania się. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku i chusteczki haftowanej.

 

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i tradycyjnie zadbali o to, aby dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek.

 

<galeria>

Opracowała: Anna Wolak

"My też możemy programować"-podsumowanie
"My też możemy programować"-podsumowanie

Dużym zainteresowaniem cieszyło się podsumowanie projektu „My też możemy programować–zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego” w naszej szkole.

W spotkaniu udział wzięły cztery szkoły, które były objęte wsparciem: Radgoszcz, Szczurowa i Wietrzychowice oraz my.

Zadanie realizowane było w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Głównym celem projektu był rozwój zainteresowań programowaniem – robotyką - poprzez udział w warsztatach dla dzieci z terenu powiatów tarnowskiego, brzeskiego oraz dąbrowskiego.

Do zajęć wykorzystano klocki Lego Mindstorms EV3 w wersji edukacyjnej z zasilaczem, Lego WeDo 2.0. oraz tablety. Łączny wymiar warsztatów w jednej szkole wyniósł 56 godzin dydaktycznych, a cały projekt oszacowany został na 199 936,00 zł.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Dariusz Węglowski, który przywitał przybyłych gości oraz wprowadził w zakres kończonego przedsięwzięcia.

Następnie  głos zabrał pan Michał Wolak, który przybliżył cel projektu, proces jego tworzenia oraz wdrażania.

Zaproszenie na podsumowanie przyjęli pan Wiesław Krajewski Poseł na Sejm RP, pan Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski, pani Marta Chrabąszcz dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej, reprezentująca także Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, pan Tomasz Banek Wójt Wietrzychowic, pan Michał Wolak dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, pan Mariusz Gdowski z ramienia Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie oraz dyrektorzy, nauczyciele i przedstawiciele uczniów szkół realizujących projekt.

Każda ze szkół zaprezentowała swój dorobek - wypracowany na zajęciach warsztatowych pod okiem przygotowanych do tego nauczycieli i instruktorów. Wszystkie wystąpienia poparte były  prezentacjami multimedialnymi oraz  słownym komentarzem uczniów i nauczycieli.

Dzieci uczestniczące w projekcie udowodniły, że pozyskały wiedzę dotyczącą matematycznego opisu mechanizmów przestrzennych i planowania ruchu robotów. Zdobyły umiejętności dotyczące kinematyki, dynamiki poprzez formułowanie i rozwiązywanie zadań, algorytmizację obliczeń. Rozwinęły talenty, zainteresowania i nowe umiejętności informatyczno-konstrukcyjno – inżynierskie.

Wszyscy byli zachwyceni pomysłowością młodych konstruktorów, którzy  przygotowali zdalnie sterowane roboty.

Zabierający głos, zaproszeni goście, wyrażali podziw dla uzyskanych efektów oraz gratulowali pomysłowości i aktywności młodym instruktorom i programistom.

Opracowanie: Dariusz Węglowski


<galeria>

Spotkanie z Rodzicami
Spotkanie z Rodzicami

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego w najbliższy czwartek – 28. 11 odbędzie się kolejne spotkanie z Rodzicami.

Wywiadówkę rozpoczną spotkania w klasach z wychowawcami – godzina 16:30.

Nauczyciele krótko omówią zagadnienia związane z opieką profilaktyczną uczniów, zmiany w statucie szkoły oraz sprawy bieżące w klasach związane z edukacją i wychowaniem.

Wychowawca klasy VIII zaprezentuje zasady przeprowadzenia egzaminu.

Podczas konsultacji będzie można zapisać ucznia na zieloną szkołę oraz nabyć kartki świąteczne i kalendarze w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu (szczegóły w dzienniku elektronicznym).

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich nauczycieli dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - to wtorek 03. 12. 2019 roku – prosimy o wcześniejsze ustalenie konsultacji.

VII Gminny Turniej Gry w "Dwa ognie" rozstrzygnięty
VII Gminny Turniej Gry w "Dwa ognie" rozstrzygnięty

We wtorek, 19 listopada na naszej sali gimnastycznej rozegrany został VII Turniej Gry w „Dwa ognie” dla klas I – III o Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Hasłem turnieju były słowa: O kondycję dbamy, więc w dwa ognie gramy! W rozgrywkach wzięły udział drużyny z aż dziewięciu szkół: SP Dąbrowa Tarnowska nr 1, SP Dąbrowa Tarnowska nr 2, SP Dąbrowa Tarnowska nr 3, SP Gruszów Wielki, SP Laskówka Chorąska, SP Lipiny, SP Nieczajna Górna, SP Smęgorzów, SP Szarwark. Po powitaniu zawodników przez dyrektora szkoły p. Dariusza Węglowskiego gra przebiegała system mieszanym w dwóch grupach A i B. Sędzią turnieju był  p. Jarosław Piasecki z SP Luszowice. Po bardzo emocjonującym finale Puchar Burmistrza i złote medale zdobyła drużyna z Gruszowa Wielkiego. Na drugim srebrnym miejscu uplasowała się nasza drużyna. Brązowe miejsce trzecie przypadło uczniom ze Smęgorzowa.

Na uroczystą dekorację medalami przybył w imieniu Burmistrza Sekretarz Gminy p. Stanisław Ryczek. Ponadto podziękowania otrzymali nauczyciele wychowania fizycznego przygotowujący drużyny do turnieju oraz koordynator p. Irena Klich wraz z współorganizatorami: p. Grażyną Kruk i p. Roksaną Kaczówka.

Zwycięskiej drużynie z Gruszowa Wielkiego serdecznie gratulujemy!


<galeria>

Opracowanie Irena Klich

Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego
Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego

Szkolny Klub Wolontariatu zachęca uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej: Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego „Wylosuj Anioła”.

Inicjatywa pisania kartek ma na celu wsparcie dzieci podczas leczenia chorób nowotworowych.

Lęk, ból i niepewność, to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Każda kartka z kilkoma słowami wsparcia może być choćby chwilową otuchą w czasie walki o zdrowie dziecka.

Kartki trafią do Szpitala Onkologicznego w Lublinie. Kartki od „Aniołów” zostają rozlosowane wśród dzieci. „Anioł” jest zobowiązany do modlitwy za to dziecko.

Co trzeba zrobić?

1.Trzeba przygotować kartkę - najlepiej wykonaną własnoręcznie.
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca).
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową.

Chore dzieci czekają! Mamy nadzieję, że zachęcimy jak największą ilość uczniów do włączenia się w tę akcję, trzeba przecież tak niewiele by wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka.

Przygotowane kartki należy przekazywać do wychowawców klas do 20 grudnia.

Opracowanie: Renata Sojka- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

KARATE I TRZECIA KLASA
KARATE I TRZECIA KLASA

Listopadowe spotkanie integracyjne uczniów klasy III i wychowawcy p. Ireny Klich miało miejsce w Luszowicach. Pomysł zrodził się u Szymka Kawy i jego Rodziców. To dzięki nim trzecioklasiści zawitali w czwartek, 14 listopada na zajęcia KARATE SEIKON Klubu Sportowego KYOKUSHIN, prowadzone w Szkole Podstawowej w Luszowicach przez trenera p. Adama Jachyma. Uczniowie, ku swemu zdziwieniu, nie obserwowali zajęć, tylko zostali zaproszeni do czynnego udziału i wykonywania wszystkich ćwiczeń tak jak stali uczestnicy tych zajęć. To była dla nich duża frajda! Na sali sportowej dzieci spotkały kolegę Samuela Warzechę z klasy II, który w tym roku bierze udział w zajęciach karate. Po godzinnych ćwiczeniach i zabawach, wymagających skupienia, szybkości i koordynacji wzrokowo-ruchowej, uczniowie przejechali do pizzerii „Fama” na pyszną pizzę z salami. W wyjeździe klasie towarzyszyli Rodzice: p. Urszula Kawa i p. Irena Łachut. Dziękujemy!

Dwie i pół godziny spotkania minęły bardzo szybko. A o intensywności ćwiczeń karate świadczyły „zakwasy” w mięśniach następnego dnia.


<galeria>

Opracowanie Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.06 51,652,512 unikalnych wizyt