25 Maj 2025 21:15
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Konkurs palm
Konkurs palm

20 marca w Kościele parafialnym odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę.

W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły i przedszkola. Wspólnie ze swoimi rodzicami, dzieci wykonały piękne palmy, które były ozdobione barwnymi kwiatami z bibuły. Cieszy fakt, iż w rodzinach jest kultywowana tradycja robienia samodzielnie palm, w których przygotowaniach biorą udział dzieci.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce

Dawid i Maciej Bąba wraz z rodzicami

uczniowie kl. 4 wraz z wychowawcą i rodzicami

II miejsce 

Gabriela i Agnieszka, Kmieć kl. 3 i kl. 1

Aleksandra Wątroba – kl. 3

Anna Guzik – kl. 3

Joanna. Justyna, Tomasz Foszcz – kl. 5, kl.3, kl.1

Kacper Kogut – kl. 2

III miejsce

Oktawia Bafia – kl. 1

Martyna Guzik – przedszkole

Gabriela Sojka – przedszkole

Karol Kogut – przedszkole

Wszystkie palmy zostały nagrodzone przez proboszcza parafii ks. Stanisława Bielenia, który był fundatorem pięknych nagród.

Wszystkim gratulujemy!

Opracowała: Bernadeta Pabian

Droga Krzyżowa w plenerze
Droga Krzyżowa w plenerze

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które co roku organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Tradycyjnie odbyło się ono w piątek przed Niedzielą Palmową (18 marca), w godzinach wieczornych. Trasa nie zmieniła się i wiodła od krzyża na miejscu dawnego kościoła do krzyża na placu kościelnym. Wcześniej uczniowie wykonali rysunki poszczególnych stacji, które zawisły na czternastu drewnianych krzyżach. Podczas nabożeństwa grupy uczniów naszej szkoły oraz absolwentów niosły duży drewniany krzyż. Zapalone znicze i świece zostawiono pod krzyżem misyjnym.

Opracowanie: Irena Klich

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

14 marca 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny odbyły  się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej odbył się  pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Ma on na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, kształtowanie umiejętności z zakresu ekologii, ochrony ludności i ratownictwa. Służy on popularyzowaniu wśród dzieci znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i  tradycji ZOSP i PSP.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów:

  1. Patryk Bartoń – klasa 6
  2. Joanna Foszcz – klasa 5
  3. Maciej Świerczek – klasa 6

Laureatami konkursu zostali:

  1. Patryk Bartoń – II miejsce
  2. Maciej Świerczek – III miejsce

Gratulujemy im osiągnięcia tak wysokich wyników.Patryk Bartoń będzie reprezentował gminę na eliminacjach powiatowych 30 marca 2016r.

Życzymy mu osiągnięcia jak najlepszego wyniku!

Do Turnieju Wiedzy Pożarniczej przygotowywała uczniów pani Bernadeta Pabian.

Opracowanie: Bernadeta Pabian    

MALUCHY "Z KLASĄ"
MALUCHY "Z KLASĄ"

W dniu 19.02.2016 roku uczniowie klasy III uczestniczyli w nietypowej lekcji.

W ramach realizacji programu Szkoła z klasą 2.0, wychowawczyni klasy pani Mirela Kiełbasa i pani Lucyna Kiwior - pracownik MBP w Dąbrowie Tarnowskiej - Filia wNieczajnie Górnej, zorganizowały dla dzieci zajęcia, na których uczniowie mieli możliwość czytania ze zrozumieniem i równocześnie zapoznania się z pracą listonosza, gdyż na zajęcia zaproszono panią listonosz Grażynę Rygielską.

W trakcie lekcji uczniowie rozwiązywali karty pracy z rebusami i zagadkami, czytali wiersz Juliana Tuwima ,,O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”, odpowiadali na pytania związane z tekstem.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak torba pani listonosz, którą dzieci mogły własnoręcznie otworzyć i sprawdzić jej zawartość. Ciekawym zakończeniem zajęć było wypełnienie kartek pocztowych, zaadresowanie ich do ulubionej osoby i  wrzucenie do skrzynki pocztowej.

Teraz wystarczy poczekać, aż pocztówka dotrze do adresata.

Bardzo dziękujemy Pani listonosz za ciekawą lekcję i  wszystkie atrakcje. Podziwiamy i doceniamy jej ciężką pracę.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

BEZPIECZNI W SIECI
BEZPIECZNI W SIECI

"Bezpieczni w sieci” to hasło Międzysemestralnego Otwartego Spotkania TIK – owego – zadania podsumowującego I etap ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0” realizowanego w naszej szkole.

Spotkanie miało miejsce 18 II 2016 r. Uczestniczyli w nim, oprócz uczniów klas I – VI, także nauczyciele i zaproszeni rodzice. Całość prowadził p. Waldemar Szlosek – szkolny koordynator programu, który najpierw zapoznał zebranych z jego założeniami i celami. Następnie uczniowie – przedstawiciele klas V i VI – zaprezentowali działania realizowane na lekcjach języka polskiego, przyrody, języka angielskiego i plastyki, dzieląc się swoimi wrażeniami. Przygotowali wraz z uczestniczącymi w programie nauczycielami: p. Mirelą Kiełbasa, p. Renatą Sojka, p. Dorotą Grzesik, p. Waldemarem Szloskiem prezentację multimedialną przybliżającą i dokumentującą realizowane zadania.

Głównym punktem spotkania było zapoznanie całej społeczności szkolnej z opracowanym podczas szkolnej debaty Kodeksem 2.0. Zapisano w nim zasady bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnej, która powinna służyć nie tylko do zabawy i komunikowania się, ale także do nauki. Stąd właśnie hasło spotkania „Bezpieczni w sieci”. Wszyscy uczniowie zobowiązali się do przestrzegania zapisów kodeksu.

Na zakończenie p. dyrektor Dariusz Węglowski podsumował spotkanie i podziękował uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie się w działania programu „Szkoła klasą 2.0”, życząc sukcesów i owocnej pracy w II semestrze.

Opracował: Waldemar Szlosek

Debata szkolna: Tworzymy Kodeks 2.0
Debata szkolna: Tworzymy Kodeks 2.0

W bieżącym roku szkolnym  nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym SZKOŁA Z KLASĄ 2.0. Cele akcji są niezmienne od kilku lat:  żeby szkoła była miejscem ciekawej i mądrej edukacji, żeby uczniowie chcieli i lubili się uczyć, a nauczyciele chcieli i lubili uczyć. Żeby szkoła była żywą społecznością współpracujących ze sobą nauczycieli, uczniów i rodziców. Żeby nie była nudna i smutna.

Jednym z zadań w ramach w/w projektu jest stworzenie w szkole Kodeksu 2.0. Ma on zawierać zasady korzystania z technologii komunikacyjno - informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się oraz wyjaśniać, jak komputer, Internet, komórka itp. – wspaniałe w zabawie i komunikacji – mogą pomóc mądrej edukacji.

W związku z tym we wtorek 15 lutego 2016 roku odbyła się u nas w szkole ogólnoszkolna debata, w wyniku której powstał KODEKS 2.0. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VI, których przedstawiciele zaprezentowali propozycje wypracowane wcześniej na lekcjach zajęć komputerowych i godzin z wychowawcą. Punktem wyjścia był Mini Kodeks 2.0 opracowany przez uczniów klasy VI podczas  debaty w ramach realizacji programu SZKOŁA Z KLASĄ 2.0. W wyniku dyskusji udało się zredagować końcową wersję kodeksu, który został przyjęty jednogłośnie.

Debatę prowadził p. Waldemar Szlosek – szkolny koordynator projektu, a obserwatorami  byli: p. dyrektor Dariusz Węglowski oraz nauczyciele: p. Renata Sojka, p. Dorota Grzesik, p. Mirela Kiełbasa.

Kodeks 2.0 zostanie zaprezentowany całej społeczności szkolnej podczas Międzysemestralnego Otwartego Spotkania TIK-owego 18 lutego br.

Kodeks 2.0

1.Komunikujemy się poprzez pocztę elektroniczną, portale społecznościowe oraz telefon komórkowy wg reguł i zasad uzgodnionych przez wszystkie strony.

2. Mądrze korzystamy z e-zasobów. Informacje z Internetu wykorzystujemy, a nie kopiujemy  – szanujemy prawa autorskie.

3. Dzielimy się wiedzą. Chętnie pomagamy w kwestiach TIK wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Pamiętamy o młodszych kolegach ze szkoły.

4. W sposób mądry i odpowiedzialny używamy nowych technologii w szkole.

5.Dbamy o szkolną stronę internetową, bo jest wizytówką szkoły.

6. Dbamy o bezpieczeństwo w sieci. Nie podajemy w Internecie swoich danych osobowych.

7. Przed umieszczeniem informacji w Internecie zasięgamy opinii dorosłych.

8. Szanujemy innych użytkowników Internetu. Traktujemy ich tak, jak chcemy, żeby oni nastraktowali.

9. Pamiętamy, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu! Dbamy o swoje hasło, jak o największą tajemnicę.

Opracowanie:Waldemar Szlosek

Podsumowano akcję "Góra Grosza"
Podsumowano akcję "Góra Grosza"

Celem akcji Góra Grosza było  zebranie funduszy na pomoc dzieciom, wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka i innych placówek opiekuńczo - wychowawczych.

Akcja polegała na zbieraniu groszowych monet. „Góra Grosza” jest lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że same dzieci pomagają innym dzieciom. Mogą poczuć, że maja wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników. Zaangażowanie klas było bardzo budujące. Uczniowie bardzo chętnie wspierali akcję, namawiali również swoich rodziców do wsparcia tak zaszczytnego celu i przekazania grosików, które zalegają w portfelu na „Górę Grosza”.

Wyniki zbiórki poszczególnych klas przedstawiają się następująco:

klasa I – 24,10  zł              

klasa II – 59,34 zł

klasa III – 23,47 zł             

klasa IV  – 44,02 zł

klasa V – 18,84  zł             

klasa VI  – 30,87  zł

Razem udało się zebrać aż 200,64 zł.

Na wyróżnienie zasługuje klasa II, która zebrała aż 59,34 zł.  Zebrane grosze po dokładnym przeliczeniu  zostały przesłane do Towarzystwa NASZ DOM w Warszawie.

Wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

Opracowanie: Renata Sojka

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.08 51,687,263 unikalnych wizyt