25 Maj 2025 14:47
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Zakończenie roku szkolnego 2017/18
Zakończenie roku szkolnego 2017/18

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2017/18 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali gimnastycznej.

W przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a rodzicom pogratulował osiągnięć ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły, wręczając na ręce pani Agaty Machaj - Przewodniczącej Rady Rodziców - podziękowanie dla wszystkich Rodziców.

W dalszej części wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowy list Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego  - skierowany do Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Uczniów oraz Rodziców, w którym Nadawca złożył  Adresatom gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracy edukacyjnej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży.

Pan dyrektor podziękował za wiele lat pracy zawodowej pani Mieczysławie Zielińskiej, która w tym roku odchodzi na emeryturę.

W części artystycznej uczniowie przedstawili program, przygotowany pod kierunkiem pana Waldemara Szloska, który był podsumowaniem dokonań artystycznych uczniów w kończącym się roku szkolnym.  Wychowankowie skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani.

 Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Uczniem roku szkolnego 2017/18 został szóstoklasista – Wiktor Wybraniec.

Zakończenie roku szkolnego - 22 czerwca
Zakończenie roku szkolnego - 22 czerwca

W piątek zakończymy rok szkolny. O godzinie 7 45  klasy  z wychowawcami i sztandarem szkoły przemaszerują do kościoła na Mszę Świętą.

Uroczysta akademia  rozpocznie się o godzinie 9 00 w szkolnej sali gimnastycznej.

Rodziców zapraszamy na zkończenie roku szkolnego, a wszystkim uczniom przypominamy o stroju galowym.

Żywa lekcja historii - Razem dla Niepodległej
Żywa lekcja historii - Razem dla Niepodległej

12 czerwca uczniowie klas IV wraz z czwartakami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, wzięli udział w żywej lekcji historii. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Razem dla Niepodległej”.

Naszą lekcję historii i patriotyzmu rozpoczęliśmy w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Pani Karolina Pikul-Sobarnia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o losach Powiśla Dąbrowskiego podczas zaborów, niegasnącej nadziei narodu na odzyskanie niepodległości i trudnych początkach tworzenia państwowości. Dzięki wielu ciekawostkom opowiadanym przez panią przewodnik, mogliśmy wyobrazić sobie Dąbrowę z tamtych czasów, obejrzeć wiele druków urzędowych, zdjęć, przedmiotów codziennego użytku, z których korzystali nasi przodkowie. Mieliśmy również okazję zobaczyć bardzo interesujący dokument z odsłonięcia pomnika ku czci poległych podczas I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej.

Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie życiorysy wielkich Polaków – „Ojców Odrodzonej Polski” m.in. Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Mariana Kukiela (urodzonego w Dąbrowie Tarnowskiej), Wincentego Witosa. Poznaliśmy także sylwetkę Stanisława Szpaka – lokalnego działacza ludowego, prezesa „Sokoła”, który przyczynił się do założenia dąbrowskiego gimnazjum.

Następnie udaliśmy się do Parku Miejskiego, aby przy pomniku oddać cześć poległym podczas wojen światowych oraz wojny polsko-bolszewickiej miejscowym oraz okolicznym patriotom. Wysłuchaliśmy także ciekawej historii tego monumentu.

Ostatnim etapem było odwiedzenie zabytkowego cmentarza wojennego nr 248 w Dąbrowie Tarnowskiej. Pochowano na nim 44 żołnierzy austro-węgierskich, 9 niemieckich i 236 rosyjskich w 119 grobach pojedynczych i 38 zbiorowych.

 To była niezwykła lekcja patriotyzmu, która jest jednym z elementów naszych przygotowań do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Chcemy celebrować świętowanie poprzez pamięć o miejscach, ludziach, odkrywanie bliskiej nam historii regionu – Razem dla Niepodległej!

Wycieczka do bajkowej Energylandii
Wycieczka do bajkowej Energylandii

14 .06  br. odbyła się szkolna wycieczka dla  uczniów klas IV-VI do Energylandii. Ten najnowocześniejszy rodzinny Park Rozrywki w Polsce znajduje się w Zatorze. Jest to idealne miejsce, gdzie można przenieść się do świata baśni i fantazji, magicznych przeżyć i niezwykłych doznań.

Na miejscu czekała na uczniów  masa atrakcji, takich jak: Rollercoaster, Mayan, Dragon, gokarty, wieża ciśnień i mnóstwo innych. Na każdym kroku można było spotkać punkty gastronomiczne, a także ciekawe miejsca, między innymi: planetarium, czy przepiękne wystawy.

Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku i  skorzystania z  rozmaitych wodnych zjeżdżalni. Czas umilały występy magików, animatorów rozrywki.

Całość dopełniały gry, zabawy, loterie, także dobre jedzenie i orzeźwiające napoje oraz lody. Uczniowie zwiedzali bajkową krainę uśmiechnięci, podekscytowani, w akompaniamencie wesołej muzyki.

Wycieczka okazała się być bardzo udana, dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń naszym uczniom. 

Opracowanie: Renata Sojka

Powiatowy konkurs w ramach programu edukacyjnego "BIEG PO ZDROWIE"
Powiatowy  konkurs  w ramach programu edukacyjnego "BIEG PO ZDROWIE"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła  uczestniczyła w programu antynikotynowym „Bieg po zdrowie”, którego głównym celem jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie jak i w przyszłości, zwiększenie wiedzy na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Program skierowany był do uczniów klasy IV oraz ich rodziców, a realizowała go pani Renata Sojka.

W związku z zakończeniem II edycji programu „Bieg po zdrowie” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizował dla uczniów klas IV objętych działaniami programowymi   konkurs pod nazwą „Nie Pal ! Nie Pal !To Niezdrowe!”

Zadaniem konkursowym było samodzielnie przygotowanie rebusu promującego zdrowy styl życia wolny od nałogu palenia papierosów i inhalowania e- papierosów. Do konkursu włączyli się uczniowie klasy IV, najciekawsze prace uczestniczyły w konkursie powiatowym.

Jury konkursowe doceniło pomysłowość naszych uczniów, dwoje z nich zostało laureatami:

II miejsce zajął  Szczepan Wybraniec klasa IV

III miejsce zajęła Emilia Wątroba klasa IV

Uroczyste wręczenie nagród  i dyplomów odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: Renata Sojka

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W RODZINIE
ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W RODZINIE

Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się jedną z inspiracji zorganizowania w Nieczajnej w niedzielę, 10 czerwca, parafiady. Festyn przyjął nazwę „Święta dziękczynienia w rodzinie”. Już sam wystrój sceny w postaci biało-czerwonych balonów i serpentyn nawiązywał  do patriotycznych przesłanek tego dnia. Miejscem spotkania rodzin z Nieczajnej i okolic stał się w godzinach 15.00 – ok. 21.00 przykościelny parking.

Pomysł przygotowania parafiady zrodził się u państwa Doroty i Andrzeja Pikul, właścicieli firmy „D’aacord”. Z ochotą przyłączyli się do nich inni: ks. proboszcz Stanisław Bieleń, Grupa Modlitewna, Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna Górna, Koło Gospodyń Wiejskich z Nieczajny Dolnej, Ochotnicza Straż Pożarna, przedszkole i nasza szkoła podstawowa. Dzięki ich wysiłkowi zorganizowana została świetna impreza, pozwalająca rodzinnie spędzić niedzielne popołudnie. Organizatorzy pozyskali do swego pomysłu również sponsorów - imponująca lista zawiera 53 nazwy firm i osób prywatnych! W sumie parafiada była dziełem całej nieczajniańskiej wspólnoty.

Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz podkreślając, że parafianie nie czekają z założonym rękami, ale sami wychodzą z inicjatywami różnych działań dla dobra całej wspólnoty. Potem mikrofon powędrował do prowadzącego parafiadę rodaka, o. Tomasz Zielińskiego (redemptorysty). Na scenie zaczęło się dużo dziać: piosenki religijne w wykonaniu specjalnie utworzonego zespołu (wszystkie dziewczyny w białych sukienkach) oraz scholi parafialnej przeplatały się z występami przedszkolaków, uczniów naszej szkoły (inscenizacje, recytacje wierszy, tańce, skecze), pokazami tańca towarzyskiego, konkursami z nagrodami dla rodzin (biblijny) i dla młodzieży (rozpoznawanie wizerunków Matki Bożej). Tłumy uczestników ustawiały się do stoiska ze „Szczęśliwą cegiełką”, z możliwością wygrania ciekawych nagród. Panie ze stowarzyszenia kobiet i koła gospodyń rozprowadzały smakowite ciasta. Strażacy, na co dzień walczący z ogniem,  tym razem otrzymali zadania pieczenia kiełbasek i zadbania o porządek i bezpieczeństwo. Stoisko „medyczne” zapraszało do zmierzenia poziomu ciśnienia i cukru. Na dzieci czekały: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, stoiska z zabawkami, animatorzy animujący różne zabawy i konkursy, wóz strażacki i radiowóz policyjny, wielkie „pluszaki” zachęcające do zabawy, lody i inne atrakcje.

NAJMŁODSI DLA NIEPODLEGŁEJ
NAJMŁODSI DLA NIEPODLEGŁEJ

XII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Dziecięcej w Dąbrowskim Domu Kultury miała wyjątkowy charakter.

W roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – organizator konkursu zdecydował, żeby uczestnicy – uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych recytowali teksty o tematyce patriotycznej.

Do konkursu przystąpiło 20 uczestników ze szkół: nr 1,2,3 w Dąbrowie Tarnowskiej, Laskówki Chorąskiej, Nieczajny Górnej, Smęgorzowa i Szarwarku.

Jury powołane przez Dąbrowski Dom Kultury podjęło werdykt, przyznając nagrody i wyróżnienia. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Mateusz Wojcik, Adam Ciąbor, Julia Puła – uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez swoich wychowawców.

Werdyktem jury Julia Puła zajęła 3 miejsce, a Adaś Ciąbor wyróżnienie.

Wszyscy uczestnicy wykazali się piękną recytacją, znajomością tekstów patriotycznych oraz zachwycali jury i widzów eleganckim strojem i piękną postawą recytatorów.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, wszyscy pamiątkowe dyplomy i kolorowe linijki.

Oprac. M. Kiełbasa

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.04 51,682,405 unikalnych wizyt