25 Maj 2025 04:44
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

DZIEŃ PAPIESKI W NIECZAJNIE
DZIEŃ PAPIESKI W NIECZAJNIE

W kolejny XVIII już Dzień Papieski społeczność miejscowości Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna oddała hołd polskiemu Papieżowi, głęboko przeżywając udział w spektaklu słowno-muzycznym pod hasłem „Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa”. Obchody tego dnia wpisały się w dwie rocznice z życia naszego Ojca Świętego: 60 lat temu ks. Karol Wojtyła został biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, a 40 lat temu został wybrany papieżem, oraz  w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jan Paweł II mocno podkreślał, że „Ojczyzna  to poniekąd to samo, co ojcowizna, czyli zasób dóbr, które otrzymaliśmy w dziedzictwie po ojcach”.

Program artystyczny według autorskiego scenariusza przygotowali nauczyciele naszej szkoły: p. Irena Klich i p. Waldemar Szlosek, a zaprezentowała go 14 października podczas niedzielnych mszy św. schola szkolno-parafialna, składająca się z dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum (30 osób). Występ uświetniła postać Papieża, w którego wcielił się uczeń klasy VIII Patryk Szwajkosz oraz postać ojca prowadzącego za rękę córkę. Te role odegrali: uczeń klasy V Kacper Kogut i uczennica klasy II Nikola Szlosek.

Okolicznościową dekorację przygotował współpracujący ze szkołą Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, a piękne białe i czerwone róże z bibuły wykonała p. Teresa  Ramocka ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna. Dziękujemy!

W nagrodę za wzruszający występ ks. proboszcz Stanisław Bieleń ufundował młodym aktorom słodycze. O tym, że spektakl bardzo się spodobał przekonaliśmy się po publicznym wystąpieniu p. Kazimiery Wąż, radnej Rady Miejskiej, która podczas akademii w okazji Dnia Nauczyciela podziękowała w imieniu parafian i swoim za przekaz papieskich treści w sposób wywołujący łzy, szczególnie u ojców rodzin.

                                                                       Oprac. Irena Klich

Ślubowanie klasy pierwszej
Ślubowanie klasy pierwszej

11 października dzieci klasy I zostały uroczyście przyjęte do szkolnej braci uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta odprawioną przez Ks. Proboszcza Stanisława Bielenia. Dużym przeżyciem dla dzieci było otrzymanie indywidualnego błogosławieństwa.

Uroczystość w szkole prowadziła uczennica klasy IV Jessica Bąba, która zaprosiła Dobrą Wróżkę, a ta obdarowała dzieci darami: przyjaźni, uśmiechu, życzliwości, pracowitości i ostrożności. Wtedy na scenę wkroczyła zła wróżka, która oburzona, że nie została zaproszona zamieniła pierwszaków w leniwe dzieci. Aby pozbyć się czarów, uczniowie musieli przedstawić, czego już nauczyli się w szkole.

Podróżowali do krainy geograficzno-przyrodniczej, polonistycznej, matematycznej, ruchu drogowego i właściwego zachowania w szkole. Dobra Wróżka stwierdziła, że wszystkie dzieci zdały "egzamin pierwszoklasisty" i mogą być pasowane na uczniów, natomiast zła wróżka postanowiła nie przeszkadzać.

Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły w obecności pana dyrektora, nauczycieli, rodziców i wszystkich uczniów. Następnie zostali pasowani i otrzymali legitymację szkolną. Złożyli również symboliczne podpisy w kronice szkoły.

Na zakończenie uczniowie otrzymali piękne dyplomy i "rogi obfitości" od klasy IV opiekującej się pierwszakami. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Piękną uroczystość pasowania przygotowali nauczyciele: p. Grażyna Kruk – wychowawca klasy I, p. Anna Wolak – wychowawca klasy IV, p. Krystyna Wenc – dekoracja na planszach.

Wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie
Wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna, realizując projekt „Ciekawiej i weselej na wsi” we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, zorganizowało bezpłatną wycieczkę do Inwałdu dla pięćdziesięciu dzieci z terenu wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna.

Celem wycieczki było zwiedzanie Parku Miniatur i zabawy na jego terenie. To znakomite miejsce dla dzieci i dorosłych. Zgromadzone w jednym miejscu zminiaturyzowane zabytki świata były dla uczestników wycieczki dużą atrakcją.

Wciągu kilku godzin uczniowie odbyli podróż po Europie, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, Polsce Azji i podziwiali najsłynniejsze cuda architektoniczne świata: Colloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Wieżę Eiffla, łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom, Bazylikę Św. Piotra, Wawel, Zamek Krzyżacki w Malborku, Sukiennice, Ratusz   w Poznaniu.

Poza  zabytkami uczniowie podziwiali piękne kompozycje roślinne. Były też zabawy w Lunaparku z karuzelami, konikami i innymi atrakcjami. Wycieczka była bardzo udana. Dzień był piękny i słoneczny. Wszyscy, choć trochę zmęczeni, wrócili do domu cali, zdrowi i pełni niezapomnianych wrażeń.

Opracowanie : Renata Sojka

Kibicujemy Karolowi!
Kibicujemy Karolowi!

W najbliższą niedzielę  tj.  7 października br. Rada Rodziców i Szkolny Klub Wolontariatu organizować będą zbiórkę pieniędzy  dla Karola Kseń na leczenie i rehabilitację.

Miejsce i czas:  plac przy kościelny, po mszach świętych.

Dziewiętnastolatek z Dąbrowy Tarnowskiej, który uległ poważnemu wypadkowi w wyniku którego doznał  poważnego urazu głowy  potrzebuje długiej  i kosztownej rehabilitacji.

 

Otrzymaliśmy zgodę Fundacji Votum na zbiórkę publiczną - 2818/3022/OR.

Akcję koordynują pani Agata Machaj przewodnicząca Rady Rodziców i pani Renata Sojka opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu. Kwestować będą wolontariusze i rodzice.

Dyskoteka charytatywna już poza nami. Uczniowie hojnie przekazali swój dar serca dla Karola.

Wierzymy, że dobro powraca, a każda pomoc da szansę Karolowi  na powrót do zdrowia.

Otwórzmy swoje serca, pośpieszmy z pomocą dla Karola i bądźmy solidarni z rodziną!

Razem możemy zawsze więcej!

Certyfikat przynależności do Małopolskiej Siecie Szkół Promujących Zdrowie
Certyfikat przynależności do Małopolskiej Siecie Szkół Promujących Zdrowie

Po miesiącach intensywnej pracy uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej - decyzją Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 18 września 2018 roku, nasza szkoła otrzymała Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Włączenie do tej społeczności szkoły poprzedzone było wieloma działaniami organizowanymi w szkole oraz w środowisku lokalnym – nadzorowanymi przez szkolnego koordynatora do realizacji programu Bądź zdrów p. Grażynę Kruk.

Wszystkie inicjatywy spotkały się z aprobatą pana dyrektora i nauczycieli, którzy pracowali w przeprowadzeniu diagnozy początkowej.

Rodzice zostali poinformowali na zebraniu z dyrektorem o idei Szkoły Promującej Zdrowie i wyrazili dla niej swoją aprobatę i chęć pomocy i współpracy w realizowanych zadaniach.

Po wypełnieniu wszystkich zadań – szczegółowo opisanych na naszej stronie internetowej, okazało się, że zaczęliśmy przywiązywać większą uwagę do swojego zdrowia, spożywania większej ilości owoców i warzyw. Zrozumieliśmy, że słodycze nie są zdrowe dla organizmu. Znamy już najważniejsze zasady żywienia w oparciu o piramidę żywieniową i umiemy odróżniać zdrową żywność od małowartościowego posiłku.

Nauczyciele uznali, że realizacja projektu przyczyniła się do większego zainteresowania grona pedagogicznego zdrowym odżywianiem. Rodzice także wyrazili pozytywną opinię na temat wszystkich prowadzonych działań.

W trakcie realizacji projektu wytworzyła się zdrowa rywalizacja wśród poszczególnych klas. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili wyniki konkursów i mobilizowali swoich kolegów i koleżanki do udziału w nich. W tych zadaniach  wspomagali  ich wychowawcy klas.

Nowy rok szkolny to kolejne miesiące wyzwań w organizowaniu zajęć, konkursów i wystaw o zdrowej żywności. Bardzo ważnym zadaniem jest popularyzacja picia wody oraz dbanie o aktywność fizyczną w postaci, organizacji rajdów, wycieczek, zabaw na świeżym powietrzu. W realizację programu włączyła się cała społeczność szkolna, bardzo pomogli rodzice, pracownicy szkoły i służby zdrowia.  

Gratulacje dla wszystkich, którzy włączyli sie w realizację projektu Bądź zdrów!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Aktualności

W piątek, 28 września 2018r.  obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM, zwany również WMTDay (ang. World Multiplication Table Day). Jest  to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

Nasza szkoła w tym roku  przystąpiła do akcji po raz pierwszy. Dzieci i młodzież przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia. W szkole  codziennie odbywały się eliminacje, w których uczniowie mogli zdobywać medale będące przepustką  do udziału w wielkim finale. W piątek na sali gimnastycznej spotkali się najlepsi z najlepszych by rywalizować o zaszczytny tytuł: Mistrza Tabliczki Mnożenia 2018r.  W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono najlepszą piętkę w szkole: Karola Kijaka, Natalie Wątroba, Kamila Wybrańca, Roksanę Puła oraz Nikolę Partyńską, z pośród których Mistrzynią  została Roksana Puła. Gratulujemy Mistrzyni oraz wszystkim którzy przez cały tydzień wykazywali się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. 

My też możemy programować - zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego
My też możemy programować - zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego

Prosimy o glosy w ramach Budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego na projekt  realizowany również w naszej szkole:  My też możemy programować – zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego.  TAR08

https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Informacja o zasadach głosowania:

  1. Aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego wystarczy mieć ukończony 16 rok życia i mieszkać w Małopolsce. Nie trzeba posiadać meldunku w Województwie Małopolskim.
  2. Głosować można poprzez:
  • wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urn zlokalizowanych w punktach głosowania ustalonych przez Zarząd Województwa Małopolskiego,
  • elektronicznie na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl,
  • korespondencyjnie poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem Budżet Obywatelski na adres: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków, Agend Zamiejscowych w: Oświęcimiu (ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21, 32-600 Oświęcim), Tarnowie (al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów), Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz), Nowym Targu (al. 1000-lecia 35, 34-400 Nowy Targ).

W przypadku głosowania korespondencyjnego decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych. Karty do głosowania złożone lub nadesłane po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia.

  1. W głosowaniu korespondencyjnym można w jednej przesyłce pocztowej przesłać więcej niż jedną wypełnioną kartę do głosowania pod warunkiem, że każda z przesłanych kart została podpisana własnoręcznie przez osobę głosującą (osobę, której dane osobowe zostały umieszczone na karcie) oraz została zabezpieczona przed przetwarzaniem danych osobowych przez osoby do tego nieupoważnione.
  2. Mieszkaniec może oddać jeden głos wybierając jedno zadanie z zadań z subregionu, w którym mieszka.
  3. Karty do głosowania zawierające dane osobowe bez podpisanego oświadczenia o wyrażeniu zgody na ich przetwarzanie oraz oświadczenia potwierdzającego fakt bycia osobą uprawnioną do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego będą niszczone.

Aby głos był ważny należy:

  1. Zagłosować od dnia 10 września 2018 r. do dnia 5 października 2018 r. Głosy oddane przed i po terminie głosowania uznane będą za nieważne.
  2. Mieć ukończone 16 lat i mieszkać na terenie Województwa Małopolskiego.
  3. Wpisać na karcie do głosowania kod i nazwę zadania (z listy zadań dopuszczonych do głosowania). Podać numer PESEL oraz wybrać swój (jeden) powiat zamieszkania.
  4. Własnoręczne podpisać OBYDWA zawarte na karcie do głosowania oświadczenia.
  5. Oddać głos na jedno zadanie z subregionu, w którym się mieszka. (Subregion Tarnowski - m. Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski; Subregion Sądecki - m. Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki; Subregionu Podhalański - powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański, wadowicki; Subregion Małopolska Zachodnia - powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski; Subregion Krakowski Obszar Metropolitalny - powiaty: krakowski, miechowski, proszowicki, wielicki [bez m. Kraków]; Subregion miasto Kraków).
  6. Oddać tylko jeden głos, za pomocą jednego z trzech sposobów głosowania. W przypadku wypełnienia więcej niż jednej karty do głosowania lub skorzystania z więcej niż jednego sposobu głosowania, wszystkie oddane przez daną osobę głosy uznaje się za nieważne.
  7. W przypadku wypełnienia przez jedną osobę więcej niż jednej karty do głosowania lub skorzystania z więcej niż jednego sposobu głosowania, wszystkie oddane przez nią głosy uznaje się za nieważne.
  8. W przypadku, kiedy mieszkaniec oddał głos na zadanie z subregionu, w którym nie mieszka głos uznaje się za nieważny.
Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.06 51,675,914 unikalnych wizyt