22 Maj 2025 19:26
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.
Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Stacjonarne funkcjonowanie szkoły zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r.

Organizacja zajęć sportowych i zdrowotnych dla uczniów oraz konsultacji dla klasy VIII pozostaje bez zmian.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-w-szkolach-przedluzona-do-3-stycznia-2021-r?fbclid=IwAR15z0LxqCcvE_oJ0ekWGDctChDIYqYkYAEHOzbv9vEcCsEW_IwFeM_1DGQ

Dariusz Węglowski Dyrektor SP NG

Rozstrzygniecie konkursu recytatorskiego
Rozstrzygniecie konkursu recytatorskiego

W szkole odbył się zdalny konkurs recytatorski  „Recytujemy dla Niepodległej”, zorganizowany przez p. Renatę Sojkę oraz p. Roksanę Kaczówkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie, przygotowanie pięknych recytacji z okazji Święta Niepodległości. Prezentacje uczniów można zobaczyć na Facebooku naszej szkoły.

Jury w składzie: p. Waldemar Szlosek, p. Maria Opiła, p. Renata Błasiak, p. Kalina Gądek wyłoniło laureatów.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I - III

I miejsce – Amelia Partyńska- klasa III

II miejsce – Milena Adamczyk klasa I oraz Julia Wybraniec klasa II

III miejsce – Jakub Frąc- klasa I oraz Maja Żelazny klasa III

Jury wyróżniło: Dominikę Dobrowolską z kl. I i Artura Michalczyka kl. II

Kategoria klas IV - VIII

I miejsce - Gabriela Kmieć- klasa VIII

II miejsce - Adam Ciąbor – klasa IV

III miejsce - Marlena Maziarz - klasa VIII

Jury wyróżniło recytacje: Pauliny Chudy z kl. IV, Zuzanny Kawy z kl. VI, Julii Puły z kl.VI, Klaudii Czerwińskiej z kl. VII oraz  Bartosza Wątroby z kl. VII.

GRATULUJEMY!!!

Nagrody oraz dyplomy, z uwagi na pandemię, zostaną wręczone po wznowieniu zajęć stacjonarnych w szkole.

Opracowanie: Renata Sojka

https://www.facebook.com/100010838882042/videos/1237368316634453

https://www.facebook.com/100010838882042/videos/1237374713300480

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - OMAN I ZEA
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - OMAN I ZEA

20 października odwiedził naszą szkołę podróżnik z firmy TRZASK. Tym razem przybliżył uczniom klas I – III przyrodę, religię i kulturę Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwa na Półwyspie Arabskim. W obu bardzo widoczne jest przywiązanie do tradycji i religii. W obu też odkryto ogromne złoża ropy naftowej. Dzięki ropie naftowej Zjednoczone Emiraty Arabskie wybudowały na pustyni niezwykłe miasto – Dubaj. Wielki przepych i bogactwo miesza się tu z tradycją i biedą taniej siły roboczej. Kraj ten leżący nad Zatoką Perską, gdzie litr benzyny jest tańszy niż litr wody pitnej, to kraj wielu kontrastów.

W trakcie spotkania usłyszeliśmy historię przywódców – Sułtana Qaboosa  i Szejka Zayeda  – którzy mając śmiałe wizje i niemal nieograniczone możliwości, uczynili te kraje tym, czym są dzisiaj.

Odwiedziliśmy piaszczystą pustynię Sharqiya i dowiedzieliśmy się, jak kiedyś mogło wyglądać tu życie. Przyglądaliśmy się też temu, jak „oswojone” jest dzisiaj to miejsce.

Usłyszeliśmy opowieść o wielbłądach, które kiedyś zapewniały przetrwanie na pustyni. Jak są przystosowane do życia bez wody? Odwiedziliśmy też targ wielbłądów, żeby sprawdzić czy wciąż są tak cenne i czy ktoś je jeszcze kupuje.

W górach Al Hajar na północy Omanu poszukaliśmy Wielkiego Kanionu – czyli Wadi Ghul. Spędziliśmy noc nad jego krawędzią. Sprawdziliśmy też, czy na dnie doliny można znaleźć wodę nawet jeśli deszcz nie padał od wielu miesięcy.

Wędrując wzdłuż wybrzeża Omanu, odwiedziliśmy plażę, na której Żółwie Zielone składają swoje jajka. Spędzenie nocy w towarzystwie tych niesamowitych gadów wspominać będziemy pewnie do końca życia.

Sprawdzimy ile piasku trzeba wsypać do morza, żeby powstała sztuczna wyspa. Oczywiście nie byle jaka – najlepiej, żeby było widać ją z kosmosu. No i koniecznie w kształcie daktylowej palmy.

Wyjechaliśmy na 125 piętro Burj Khalifa – najwyższej obecnie budowli na naszej planecie.

Czy da się zrobić zamrażarkę tak wielką, żeby w jej środku dało się jeździć na nartach? Jak się okazuje - da się! Oczywiście, jeżeli cena nie gra roli. Pojedziemy zobaczyć efekt do Ski Dubaj – stoku narciarskiego na środku pustyni.

Odwiedzimy też największy na świecie szpital dla sokołów w Abu Dhabi. Zobaczymy, jak koryguje się dziób, ostrzy pazury, dokleja pióra, albo robi znacznie poważniejsze zabiegi. Wszystko, żeby szejk mógł zabrać na pustynię swojego pupila gotowego do polowania.

Zastanowimy się też nad tym, kto buduje Oman i ZEA? Ilu pracowników trzeba, żeby obsłużyć tak ogromną ilość budów? Skąd ich wziąć? Ile się im płaci? W jakich warunkach mieszkają? Czy faktycznie dla nich Dubaj to Złote Miasto?

W trakcie spotkania zobaczyliśmy również kilka rekwizytów przywiezionych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu.

Opracowanie Irena Klich

Informacja dla Uczniów
Informacja dla Uczniów

W czasie nauki zdalnej szkolna biblioteka jest otwarta. Uczniowie mogą korzystać z księgozbioru na zasadach obecnie obwiązującego reżimu sanitarnego.

Wybraną lekturę lub książkę zamawiamy kontaktując się z nauczycielem, pracującym w bibliotece, poprzez dziennik elektroniczny lub poprzez pocztę pspng@wp.pl .

Przygotowane pozycje będzie można odebrać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Zapraszam Dariusz Węglowski

V edycja BOHATERON - włącz historię!
V edycja BOHATERON - włącz historię!

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w projekcie BOHATERON – włącz historię! Dzięki uczestnictwu w tej kampanii uczniowie mogli utrwalić wiadomości dotyczące historii Powstania Warszawskiego, ale również przez formułę tej ogólnopolskiej akcji, osobiście wyrazić swój podziw i szacunek dla wybranego Powstańca Warszawskiego, pisząc do niego  specjalne podziękowania za trud, ofiarność oraz odwagę w walce o wolną Ojczyznę wraz z życzeniami.

BOHATERON - włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie
i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego
oraz promocję historii Polski XX wieku. Prowadzona od 2016 roku akcja, bazując na indywidualnych historiach uczestników walk o stolicę, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Akcję organizuje Fundacja Rosa wspólnie z Fundacją Sensoria, a ich działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W V edycji BOHATERON – włącz historię! wybraliśmy panią Hannę Stadnik ps. Hanka na „bohatera” w naszej szkole. Każda klasa zdecydowała - wspólnie z wychowawcą, w jaki sposób chce uhonorować powstańca. W akcję włączyli się uczniowie wszystkich klas. Dzięki dużemu zaangażowaniu wychowawców, rodziców oraz samych uczniów powiodły się zaplanowane działania
i przygotowano 82 prace dla pani Hanny Stadnik w niełatwym czasie pandemii. Mają one formę kartek, listów i prac plastycznych. Uczniowie pisali podziękowania, składali życzenia i zapewniali
o swojej pamięci dla bohaterów czasów II wojny światowej. Prace wykonywano głównie w domach podczas trwania zdalnego nauczania, a rodzice dostarczali je do szkoły, bądź młodsze rodzeństwo starszych uczniów. Wychowawcy natomiast tworzyli z uzyskanych materiałów wspólną pracę klasy głównie w formie albumów.  

Zebrane prace zostały wysłane.

Wszystkim, którzy włączyli się  w akcję serdecznie dziękujemy!

Koordynator szkolnej akcji – Iwona Tańska

ŻEGNAMY WIELOLETNIEGO DYREKTORA NASZEJ SZKOŁY
ŻEGNAMY WIELOLETNIEGO DYREKTORA NASZEJ SZKOŁY

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych

            Ks. Jan Twardowski

We wtorek, 10 listopada 2020 roku pożegnaliśmy naszego Dyrektora szkoły, śp. Kazimierza Szloska – człowieka o niezwykłej osobowości, nauczyciela, wychowawcę i przyjaciela dzieci i młodzieży. Zebrani na uroczystości pogrzebowej w Nieczajnej nauczyciele, uczniowie i rodzice, przyjaciele i rodzina swoją obecnością oddali hołd i podziękowanie za to, że był i tak wiele dał nam od siebie. Szkołę reprezentował również poczet sztandarowy. Mszę św. celebrował ks. proboszcz Stanisław Bieleń, który w homilii przybliżył postać i postawę życiową Dyrektora.

Kazimierz Szlosek ukończył Liceum Pedagogiczne w Raciborzu. Kolejne miejsca pracy to: Kostrzyn nad Odrą, Mościce, Lubno, Mosina (dzisiejsze woj. lubuskie), Frydrychowice k. Wadowic i Nieczajna Górna od 1970 do 2002 r. (emerytura). Od 1961 r. piastował stanowisko kierownika szkoły (Lubno), później dyrektora, aż do emerytury.

Był założycielem (1975 r.) i kierownikiem zespołu śpiewaczego „Nieczajnianki”, działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich. Zespół działał około dziesięciu lat, odnosząc spektakularne sukcesy i rozsławiając gminę i powiat dąbrowski.

Po przejściu na emeryturę z pasją zaangażował się w działalność dziecięcego zespołu folklorystycznego „Nieczajnianie”, pracującego pod patronatem Dąbrowskiego Domu Kultury.

Pan Dyrektor Kazimierz Szlosek odznaczał się wysoką kulturą osobistą, taktem oraz spokojnym i rzeczowym podejściem do problemów. Chętnie służył radą i pomocą. Był człowiekiem bardzo życzliwym i skromnym. Cieszył się z sukcesów innych. Kochał lokalną „małą ojczyznę”, był miłośnikiem tej ziemi i tej społeczności. Otaczał opieką młodych nauczycieli, stwarzał im dobre warunki do ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Był dobrym i podziwianym mówcą, składał rymowane życzenia. Pozostawił w historii naszej szkoły pięknie zapisaną kartę.

Dziękujemy, Panie Dyrektorze:

- za wychowanie tylu pokoleń młodych ludzi, trud i poświęcenie dla nich,

- za każde dobre słowo zachęcające do podejmowania nowych zadań,

- za bycie na co dzień z  nauczycielami i dzielenie z nami sukcesów, radości i smutków,

- za motywowanie nas do odpowiedzialnej i rzetelnej pracy dla dobra dzieci i młodzieży,

- za życzliwość dla każdego człowieka i postawę otwartości,

- za niezwykłą pogodę ducha,

- za niezawodną obecność w swojej-naszej szkole na różnych uroczystościach już po przejściu na emeryturę.

Zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci i modlitwie.

Opracowały: Renata Sojka i Irena Klich

Sportowy latawiec
Sportowy latawiec

W poniedziałek,  26 października 2020 roku na szkolnym boisku naszej szkoły odbyło się święto "Sportowego latawca". Uczniowie klas I – III wykonali 18 latawców, przyozdobionych różnymi elementami sportowymi. Były na nich koła olimpijskie, różnego rodzaju i koloru piłki, łyżwy, rowery i ciężarki.

Jury oceniło lotność, poprawność i oryginalność wykonania. Uczestnikom konkursu w każdej klasie przyznano miejsca i nagrody:

I miejsca

Anna Taraska - kl. I (nagroda specjalna)

Dominik Szczebak – kl. I

Zofia Nowak – kl. II

Samuel Warzecha – kl. III

II  miejsca

Jan Błachaniec -  kl. I

Sebastian Gwóźdz - kl. II

Jakub Ciąbor – kl. III

III  miejsca

Filip Miotła, Oskar Oleś – kl. I

Artur Michalczyk, Julia Szwajkosz – kl. II

Maja Żelazny, Amelia Partyńska – kl. III

Wyróżnienia:

Jakub Frąc, Sebastian Noga, Michał Pikul – kl. I

Piotr Świerczek, Piotr Kijak – kl. II

Uczniowie znakomicie bawili się latawcami na boisku. Uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i książkami Nagrodzone latawce teraz zdobią szkolny korytarz.

Święto latawca zorganizowały panie: Grażyna Kruk, Roksana Kaczówka i Irena Klich.

Opracowała Grażyna Kruk

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 51,637,037 unikalnych wizyt