21 Listopad 2024 16:14
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

II MIEJSCE KUBY FRĄCA W KONKURSIE RECYTATORSKIM
II MIEJSCE KUBY FRĄCA W KONKURSIE RECYTATORSKIM

W słoneczne, wiosenne przedpołudnie, 29 kwietnia 2022 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się rozstrzygnięcie XXII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który powrócił po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wydarzenie miało miejsce w przededniu 40. rocznicy śmierci Marii Kozaczkowej. Uczestnicy, oprócz poezji patronki dąbrowskiej biblioteki, recytowali wybrany utwór Marii Konopnickiej z okazji ogłoszonego przez Sejm RP Roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. W konkursie  wzięło udział 31 uczniów. Recytacje oceniło jury w składzie: Jadwiga Kusior, emerytowana dyrektor MBP - przewodnicząca, Krystyna Ludwicka, córka Marii Kozaczkowej - członek oraz Agata Obara-Giera, kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej - członek. Biorąc pod uwagę kulturę słowa, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny komisja postanowiła przyznać uczniowi klasy II Jakubowi Frąc II miejsce w kategorii szkół podstawowych I – III. Chłopca przygotowała pani Irena Klich.

Nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez organizatora konkursu wręczył laureatom Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek oraz córka Patronki MBP Krystyna Ludwicka, składając wszystkim serdeczne gratulacje. Każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za udział w konkursie. Rodzina Marii Kozaczkowej licznie odpowiedziała na zaproszenie na to wydarzenie. Podczas recytacji obecne były córki poetki: wspomniana Krystyna Ludwicka, Maria Pietracha i Anna Wrona wraz z mężem oraz wnuczka Lidia Krawczyk z rodziną. 

Naszą szkołę reprezentowała również Paulina Chudy z klasy V, w kategorii klas IV–VI.

 

                                                                                               Oprac. Irena Klich

Jubileusz 10-lecia nadania imienia naszej szkole
Jubileusz 10-lecia nadania imienia naszej szkole

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla szkół noszących imię Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki pod hasłem „Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią” uświetniło Jubileusz 10–lecia nadania szkole w Nieczajnie Górnej imienia Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym przez ks. Stanisława Bielenia, na którą zostały przywiezione ze Skrzyszowa koło Dębicy Relikwie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Akademia odbyła się 27 kwietnia, a swoją obecnością uświetnili ją: Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski, Stanisław Ryczek Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Barbara Trzpit Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Tanowie, Wiesław Mendys Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Radnymi  Kazimierą Wąż i Andrzejem Pabianem, Marta Chrabąszcz Dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej,  Anna Ryczek Główna Księgowa CUW w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Jastrzębiec–Witowska po. Dyrektora MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, Paweł Chojnowski Dyrektor DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, dyrektorzy  przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych,  Sołtysi wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna Jan Bąba i Czesław Podosek, KGW w Nieczajnie oraz uczniowie i licznie zebrani rodzice.

Uroczystość rozpoczął Dariusz Węglowski dyrektor szkoły, który w okolicznościowym przemówieniu przybliżył historię wyboru Patrona sprzed 10. lat oraz sylwetkę Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Przypomniał inicjatywy szkolne na rzecz przybliżenia sylwetki  Księdza Jerzego na przestrzeni minionej dekady.

Następnie dyrektor szkoły odczytał protokół komisji konkursowej, która oceniała 212 prac z 13 szkół z całej Polski. Były to szkoły:

Jury w składzie: Stanisław Stroński Artysta plastyk z DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Zawiślak – Miodowska z MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, Irena Klich, Bernadeta, Pabian nauczyciele ze szkoły przyznało nagrody i wyróżnienia:

I kategoria - klasy I - III z tematem „Ksiądz Jerzy Popiełuszko
w oczach dzieci”,

I nagroda – Karol Raduj - SP Majdan Sieniawski                           

II nagroda – Julia Jamróz – SP Kopki

III nagroda – ex aequo:  -Kamila Szerszeń – Zespół Szkolno-Przedszkolny Skrzyszów i Ignacy Bawół – SP Majdan Sieniawski

II kategoria - klasy IV - VIII z tematem „Życie i czyny Księdza Jerzego Popiełuszki”.

I nagroda – ex aequo:  – Gabriela Żmuda – SP Lutcza i Samuel Warzecha – SP Nieczajna Górna

II nagroda - Michalina Ciuhak - Katolicka Szkoła Podstawowa Siedlce

III nagroda – Kamila Walczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny Skrzyszów

Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Patronat Medialny objął Mały Gość Niedzielny.

Sponsorem nagród był Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Kolejną częścią uroczystości był program artystyczny  w wykonaniu uczniów, łączący  tradycje (taniec ludowy) z koncertem patriotycznym, przeplatanym recytacjami poświęconymi Patronowi i Ojczyźnie.

Sukcesy naszych uczniów w karate
Sukcesy naszych uczniów w karate

23 kwietnia 2022 r. w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła  II w Radomyślu Wielkim odbył się Klubowy Turniej Karate Shinkyokushin, w którym brało udział trzech uczniów naszej szkoły. Zorganizowany był przez Tarnowski Klub Karate. W turnieju brało udział 150 zawodników.

Turniej zakończył się wysokimi sukcesami naszych uczniów.

W pierwszej kategorii wiekowej:

I miejsce zajął Karol Kogut i III miejsce zajął Samuel Warzecha obydwaj z kalsy IV.

W drugiej kategorii wiekowej III miejsce zajął Kacper Kogut klasa VIII

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom!  

Klasa II z wizytą w Filii MBP
Klasa II z wizytą w Filii MBP

„…Te RUPAKI, mamusiu,
to są takie zwierzaki -
trochę jakby kociaki,
trochę jakby dzieciaki,
trochę jakby motyle,
krokodyle czy raki...
Nie rozumiesz, mamusiu?
No, po prostu - RUPAKI!...”

D. Wawiłow

W poniedziałkowe przedpołudnie, 25 kwietnia, do Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nieczajnie Górnej udali się uczniowie klasy II wraz z wychowawcą Ireną Klich. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki i twórczości Danuty Wawiłow w związku z 80. rocznicą jej urodzin. Danuta Wawiłow to tłumaczka, poetka, której największą popularność przyniosły wiersze skierowane do dzieci. Uczniowie wysłuchali znanych i lubianych wierszy pani Danuty tj.: „A jak będę dorosła...”, „Kopareczka”, „Kałużyści”, „W zoo”, „Świnka” oraz „Rupaki”. W świat poezji przeniosła ich Lucyna Kiwior. Po wysłuchaniu ostatniego z wierszy dzieci wykazały się wyobraźnią i pomysłowością, rysując rupaka. A co to są rupaki? Rupaki to stworki, które przychodzą do dzieci, zanim zasną one wieczorem. Nie są to jednak złośliwe stworzonka. Wręcz przeciwnie – są one bardzo sympatyczne i przyjacielskie. Tworzenie własnych rupaków, choć nie było łatwe, wymagało bowiem kreatywności, sprawiło najmłodszym dużo radości.

Na zakończenie uczniowie wypożyczyli książki do poczytania w domu.

Oprac. Irena Klich

Odwiedziny specjalnego gościa w ramach projektu Erasmus+
Odwiedziny specjalnego gościa w ramach projektu Erasmus+

Dnia 8 kwietnia 2022 roku naszą szkołę odwiedził gość specjalny - kuzynka jednej z naszych uczennic.

Emilka mieszka w Szkocji i choć ma polskie korzenie to woli mówić po angielsku niż po polsku. Dziewczynka opowiedziała całej społeczności szkolnej o tym, jak wygląda życie w Szkocji, pokazała nam miejscowość z której pochodzi i opowiedziała o swoich ulubionych miejscach i zainteresowaniach.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przełamać barierę językową opowiadając o sobie oraz zadawać pytania swojej koleżance, która bardzo chętnie na nie odpowiadała.Spotkanie zrealizowane było w ramch projektu w naszej szkolele Erasmus+.

Emilce bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do naszej szkoły.

Opracowanie: E. Kijowska

Warsztaty z psychologiem pt. "Techniki relaksacyjne"

16 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty z psychologiem, mające na celu ukazanie uczniom różnych technik relaksacyjnych. W warsztatach wzięli uczniowie klas I-III.

Zajęcia rozpoczęła pogadanka na temat stresu: Czym jest stres? Co nas stresuje? Jak odczuwamy stres w naszym ciele? Uczniowie wykazali się dużą samoświadomością dotyczącą sytuacji stresujących oraz symptomów w ciele wskazujących na sytuacje stresowe. Zostali także uświadomieni, że stres jest naturalnym odczuciem, z którym stykamy się każdego dnia i nie zawsze zdajemy sobie sprawę z jego występowania.

Pierwszym z przedstawionych sposobów redukcji stresu była technika oddechowa. Polega ona na wdychaniu powietrza przez nos (liczymy 1,2,3,4), zatrzymaniu powietrza (liczymy 1,2,3,4) oraz delikatnym wydychaniu przez usta (liczymy 1,2,3,4) – całość powtarzamy 5 razy.

Kolejnym sposobem jest wizualizacja. Uczeń w sytuacji stresowej może położyć się w wygodnym miejscu, np. na łóżku, kanapie czy dywanie i wyobrazić sobie, że znajduje się w wymarzonym przez siebie otoczeniu - może to być plaża, łąka z kwiatami czy park rozrywki. Uczniowie podczas warsztatów wysłuchali opowiadania pt. „Latający dywan”, dzięki czemu mogli dokładniej zapoznać się z tą techniką, a tym samym zrelaksować. Niektórym zdarzyło się nawet zasnąć… ;)

Po chwili wyciszenia przyszedł czas na rozruch i zabawę z piórkami.  Zadaniem uczniów było dmuchanie w piórka, tak aby jak najdłużej utrzymały się w powietrzu.  Ruch i śmiech oraz częsty oddech sprawiły, że dzieci zostały wprowadzone w lepszy nastrój i stan relaksu.

Ostatnim przedstawionym sposobem na wyciszenie była kolorowanka relaksacyjna wykonywana przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Technika ta wymaga na realizację więcej czasu, dlatego też jest świetnym sposobem na redukcję stresu w zaciszu domowym. Jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Uczniowie z przyjemnością wzięli udział w zajęciach. Zabawa z piórkami przyniosła im wiele radości, a wizualizacja wprowadziła w stan błogiego ukojenia. Na końcu warsztatów dzieci były bardzo  zrelaksowane i wyciszone.

Opracowanie: Psycholog Kalina Gądek

RUSZA AKCJA "WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI"
RUSZA AKCJA "WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI"

RUSZA AKCJA „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”

Kolejny rok chcemy pomóc Afryce. Celem akcji jest pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic. Sfinansowane też zostaną operacje dla osób niepełnosprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

Pomogliśmy niedawno Maksowi i uchodźcom z Ukrainy, pomóżmy i teraz!

Przyjdź do klasy 2 po kolorową karteczkę, na której napiszesz swoje imię i umieścisz ja pod swoją klasą, a pieniądze wrzuć do skarbonki wiszącej na planszy.

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.04 50,020,068 unikalnych wizyt