21 Listopad 2024 11:18
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wygrywamy Gminny Konkurs Literatury Dziecięcej!

Pośród dwudziestu uczestników 15. edycji Gminnego Konkursu Literatury Dziecięcej dla młodszych klas szkół podstawowych był troje naszych uczniów: Klaudia Mol z klasy I, Jakub Frąc z klasy II i Julia Wybraniec z klasy III.

I miejsce ex aequo zajął Kuba Frąc, przygotowany przez wychowawcę Irenę Klich.

Nagrodami dla wszystkich uczestników były pamiątkowe dyplomy, książki i słodkie upominki. Konkurs w dniu 8 czerwca zorganizował Dąbrowski Dom Kultury.

 

                                                                       Oprac. Irena Klich    

WYSTAWA DAWNYCH NARZĘDZI DOMOWYCH I ROLNICZYCH
WYSTAWA DAWNYCH NARZĘDZI DOMOWYCH I ROLNICZYCH

Niecodzienną wystawę dawnych narzędzi używanych w gospodarstwie domowym mogliśmy oglądnąć w Domu Ludowym w dniu 2 czerwca. Na pokaz zaprosiło nas Koło Gospodyń Wiejskich w Nieczajnie Górnej. Wystawę zwiedziły wszystkie klasy naszej szkoły.

Była to ciekawa lekcja historii związana z dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Zwiedzający mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z dawnymi narzędziami i urządzeniami wykorzystywanymi w gospodarstwach domowych w regionie. Można było podziwiać oryginalne naczynia gliniane, kosze wiklinowe, naczynia i przedmioty do wypieku i wyrabiania chleba, makutry, dzieże, stare żelazka, wagi, młynki, maśniczki, tary do prania, lampy naftowe, praski do wyciskania sera, kołowrotki, prawidła do butów oraz narzędzia wykorzystywane przy pracach polowych, szczególnie przy żniwach, np. cepy, sierpy, kosy, osełki do ostrzenia kos, ręczne żarna, jak też elementy wozów konnych, zgrzebło, podkowy i inne.

Po ekspozycji oprowadzał i barwnie o niej opowiadał twórca ludowy Zdzisław Banaś, wspomagany przez Marię Puła z KGW. Na koniec poczęstowano nas truskawkami i słodkimi wypiekami.

                                                     Oprac. Irena Klich

BAWIMY SIĘ W DZIEŃ DZIECKA
BAWIMY SIĘ W DZIEŃ DZIECKA

Na oczekiwany przez cały rok Dzień Dziecka (1 czerwca) Rada Rodziców przygotowała szereg miłych niespodzianek. Zaproszeni do szkoły animatorzy prowadzili różne zabawy dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Były m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, cukrowa wata, lody, napoje, słodycze, mecze piłki nożnej, pokaz karate przez dwóch braci Kacpra i Karola Kogutów.

                                                                       Oprac. Irena Klich

Zbiórka makulatury i zakrętek na potrzeby misyjnych studni w Afryce
Zbiórka makulatury i zakrętek na potrzeby misyjnych studni w Afryce

Kolejny raz szkoła podstawowa wraz parafią organizuje zbiórkę makulatury i zakrętek na potrzeby misyjnych studni w Afryce. Akcja rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa 3 tygodnie, do 20 czerwca. Makulaturę i zakrętki można przynosić do szkoły w godzinach od 7.00 do 16.00. Prosimy o segregowanie makulatury – oddzielnie kartony, książki, gazety, i związanie ich sznurkami lub dostarczenie w pudłach. Inspiracją do zorganizowania tej akcji stało się niedawne spotkanie z ks. misjonarzem Stanisławem Wojdakiem w szkole i w kościele. Usłyszeliśmy od niego informację, że uzbierano już na misyjne studnie 35 ton zakrętek, a potrzeba jeszcze 15 ton. Zakrętki zostaną dostarczone do punktu zbiorczego przy parafii Tarnów Krzyż. Natomiast makulatura zostanie sprzedana w punkcie skupu w Tarnowie, a uzyskaną kwotę prześlemy do Wydziału Misyjnego Kurii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę charytatywną akcję.

DZIEŃ MATKI W NASZEJ SZKOLE
DZIEŃ MATKI W NASZEJ SZKOLE

Uroczystości z okazji Święta Matki odbyły się w naszej szkole dopiero 30 maja (z powodu egzaminów ósmoklasistów). Uczniowie klas I – IV pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali wzruszającą część artystyczną – wiersze, piosenki, tańce, inscenizacje, humorystyczne scenki. Mamy, częstując się kawą, herbatą i słodkościami, nagradzały gromkimi brawami występy swoich pociech. Uroczystość zakończyło odśpiewanie „Sto lat” i wręczenie mamusiom własnoręcznie przygotowanych upominków.

                                                                       Oprac. Irena Klich

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ
WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

Uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami: Grażyną Kruk, Ireną Klich i Roksaną Kaczówka wyjechały 20 maja do Dąbrowy Tarnowskiej, aby dokładniej poznać pracę strażaków. Było to możliwe w budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Dzieci oglądnęły film o zagrożeniach pożarowych i postępowaniu w razie wybuchu pożaru, oglądały też wyposażenie wozu strażackiego. Wielką frajdą była możliwość wejścia do środka wozu oraz pokaz gaszenia pożaru wodą. Każdy mógł wypróbować swoich sił i celności, trzymając w ręce wąż strażacki. Po tej wycieczce duża grupa chłopców i dziewczynek zapragnęła zostać strażakami.

                                                                                   Oprac. Irena Klich

Pielgrzymka dzieci komunijnych
Pielgrzymka dzieci komunijnych

            Po przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku można było wrócić do zwyczaju pielgrzymowania dzieci po przyjęciu I Komunii św. Taka pielgrzymka dzieci po przyjęciu sakramentu w tym roku i w roku ubiegłym, czyli z klasy III i IV (każdy uczeń z dorosłym opiekunem), odbyła się we wtorek, 17 maja – tradycyjnie do Tuchowa, Tropia i Porąbki Uszewskiej. Z dziećmi pielgrzymował ks. proboszcz Stanisław Bieleń, a wychowawczynię klasy trzeciej zastępowała Irena Klich.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. z homilią w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Razem z Nieczajną modliły się dzieci z Iwkowej oraz młodzież bierzmowana z okolic Pilzna. Po Eucharystii nastąpiło zwiedzanie Muzeum Misyjnego ojców redemptorystów z ciekawymi okazami z całego świata oraz ruchomą szopką. Był również spacer drogą różańcową.

Drugim punktem pielgrzymkowym było Tropie św. Świerada i św. Benedykta, do którego dojechano promem. Po zwiedzeniu kościoła cała grupa przeszła do pustelni św. Świerada, a potem drogą krzyżową, wiodącą po okolicznych wzgórzach.

Trzecim nawiedzonym miejscem było sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Tam odmówiono litanię loretańską.

            Dobra pogoda, ciekawe krajobrazy, modlitwa w pięknych sanktuariach sprawiły, że dzień minął zdecydowanie za szybko.

 

                                                                                   Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.03 50,013,216 unikalnych wizyt