25 Maj 2025 20:16
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

KONKURS "MOJA CHRZCIELNICA"
KONKURS "MOJA CHRZCIELNICA"

W ostatnie dni czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w diecezjalnym konkursie plastyczno – fotograficznym „Moja chrzcielnica”, ogłoszonym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Celem konkursu była refleksja nad przyjęciem sakramentu chrztu w roku jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Nad przebiegiem konkursu w szkole czuwała p. Irena Klich.

Wręczenie dyplomów i nagród książkowych – pięknych albumów i filmów DVD (ufundowanych przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafię Rzymskokatolicką) odbyło się 24 czerwca, w dniu zakończenia nauki szkolnej.

Równorzędne nagrody otrzymali:

Agnieszka Kmieć – klasa I

Nataniel Kmieć – klasa II

Nataniel Kmieć – klasa II

Gabriela Kmieć – klasa III.

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.Prace tych uczniów zostały przekazane do DIAK w Tarnowie na drugi etap konkursu. Wyniki poznamy w listopadzie.

Opracowanie: Irena Klich

IX edycja konkursu "Bądź Wielkim"
IX edycja konkursu "Bądź Wielkim"

Nie mogło zabraknąć drużyny z naszej szkoły w IX edycji Regionalnego Konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim”, przebiegającego pod hasłem W drodze ku świętości... Papież – Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1993 r. – 15.10.1998 r.

Idea tego regionalnego konkursu zrodziła się z przekonania o potrzebie poznania nauczania św. Jana Pawła II, jego zgłębienia i wdrożenia w życie. Celem konkursu jest oddanie hołdu wybitnemu synowi polskiej ziemi, Świętemu Janowi Pawłowi II.

Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, przy wsparciu: Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

W tym roku po raz pierwszy do konkursu przystąpili również podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniowie Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy.

Patronat honorowy nad konkursem wzorem lat ubiegłych objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski i Ks. Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski. Radio RDN Małopolska, NaszePowiśle.pl oraz e-Kurier Dąbrowski sprawowało patronat medialny.

W tym roku do konkursu przystąpiło aż 44 szkoły i placówki z ośmiu powiatów, w tym z powiatu dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, limanowskiego, mieleckiego, nowosądeckiego i tarnowskiego. Pierwszy etap polegał na wypełnieniu testu wiedzy na temat życia Świętego Jana Pawła II oraz znajomości jego nauczania, a pisało go ponad pół tysiąca uczestników. Wymaganą w teście liczbę punktów zdobyło 310 osób, w tym uczniowie naszej szkoły. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów na podstawie wyników testów do II etapu zakwalifikowała rekordową liczbę 50 pięcioosobowych zespołów.

Zadaniem zespołów zakwalifikowanych do II etapu było zaprojektowanie i wykonanie medalu okolicznościowego poświęconego tegorocznym obchodom Światowych Dni Młodzieży. Wszystkie prace były inspirowane jedną z wybranych przez uczestników myśli/przesłań Jana Pawła II z okresu 16.10.1993 r. – 15.10.1998 r. My wybraliśmy słowa „Pokój jest zawsze możliwy, jeśli się go pragnie”. Drużyna z Nieczajnej w składzie: Joanna Foszcz, Weronika Mielec, Natalia Misiaszek, Maciej Świerczek, Natalia Wojtas zajęła już wtedy pierwsze miejsce.

Do finału, który odbył się 19 maja, zgodnie z regulaminem, zakwalifikowanych zostało 16 zespołów, po 4 zespoły w każdej kategorii. Przygotowanie zespołów do finałowego zadania wymagało dużego zaangażowania uczniów i opiekunów, jednak efekty tej pracy były bardzo widowiskowe. Publiczność była pod wrażeniem scenografii i gry aktorskiej młodych artystów o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi byli nagradzani uczestnicy konkursu. Naszym „mocnym punktem” występu było wypuszczenie przez Ojca Świętego kolorowych balonów ze skrzyni z napisem „Pokój”. Balony wypełnione helem poleciały aż pod sufit dąbrowskiej sceny i zawisły tam na kilkanaście godzin.

Finalistów oraz wszystkich zgromadzonych w sali kinowej powitał Marek Kopia, Wicestarosta Dąbrowski. Dokonując otwarcia, życzył powodzenia podczas występów, a wszystkim zgromadzonym miłej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Patrząc na Was drodzy finaliści, na Wasze zaangażowanie na rzecz poznania postaci i nauczania Papieża – Polaka oraz na Wasze piękne prace konkursowe jestem przekonany, że Ojciec Święty byłby z Was dumny. Wyrażam nadzieję, że udział w tym konkursie był dla Was nie tylko okazją do zgłębienia wiedzy na temat życia i nauczania św. Jana Pawła II i do rozwoju waszych artystycznych umiejętności. Chciałbym, aby poprzez uczestnictwo w tym wyjątkowym przedsięwzięciu narodziło się w Was stałe pragnienie podążania śladami Jana Pawła II, by był On dla Was przewodnikiem na drodze życia. – mówił wicestarosta.

Dziewiąta edycja konkursu przyniosła naszej drużynie przygotowanej pod kierunkiem nauczycieli: Waldemara Szloska,Mireli Kiełbasa i Ireny Klich zaszczytne pierwsze miejsce. Kilka miesięcy wytężonej pracy zakończyło się sukcesem!

Wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczali Marek Kopia oraz Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Przygotowany montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany mamom podczas obchodów ich święta w naszej szkole.

Opracowanie: Irena Klich

Sukces zespołu folklorystycznego Nieczajnainie
Sukces zespołu folklorystycznego Nieczajnainie

5 czerwca 2 w Łoniowej odbył się przegląd zespołów folklorystycznych regionu krakowskiego KRAKOWIACZEK.

Miło mam poinformować, że nasz zespół folklorystyczny NIECZAJNIANIE  zajął I miejsce  w kategorii zespół prezentujący folklor w formie autentycznej.

Choreografem  jest pani Jowita Wilowski, a opiekunem i kierownikiem zespołu jest pani Renata Sojka, oprawę muzyczną zapewnia pan Kamil Banaś.

Obecnie zespół liczy 25 uczniów i otrzymał nominację do udziału w 40 Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się 19 czerwca br. w Rabce Zdrój.

Mamy nadzieję, że zespół godnie będzie reprezentował naszą gminę i powiat dąbrowski na karpackim  festiwalu.

Opracowanie: Renata Sojka

Szkoła z Klasą - Szkolny Festiwal 2.0
Szkoła z Klasą - Szkolny Festiwal 2.0

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym brała udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” pn. „Szkoła z Klasą”. Ma ona na celu upowszechnienie wśród uczniów wiedzy i postaw potrzebnych we współczesnym świecie. Pomaga także rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia oraz stosować nowe technologie do uczenia się, a nie tylko do rozrywki.

Podsumowaniem całorocznej pracy była zorganizowana 3 czerwca 2016 roku w naszej szkole impreza pn. „Szkoła z Klasą – Festiwal 2.0” połączona z obchodami Dnia Matki. Na uroczystość,  oprócz społeczności szkolnej, licznie przybyły mamy, na które czekał poczęstunek i występy dzieci.

Uczniowie biorący aktywny udział w projekcie wraz z nauczycielami mieli okazję pochwalić się tym, co w ciągu roku robili. Przygotowali piękną prezentację multimedialną i w ciekawy sposób dzielili się swoimi refleksjami i wrażeniami. Prezentacja osiągnięć przeplatana była występami dzieci, które przygotowały wiersze, piosenki, humorystyczne scenki, tańce.

W program „Szkoła z Klasą” zaangażowali się nauczyciele:  p. Renata Sojka, p. Mirela Kiełbasa, p. Dorota Grzesik oraz p. Waldemar Szlosek – koordynator projektu.

Nauczyciele wybierali zadania i wraz z uczniami przygotowywali interesujące zajęcia. W tym roku szkolnym wybrano następujące zadania: „Odwrócona lekcja”, „Uczymy innych”, „Debata”, „Czytaj (ze zrozumieniem)”. Zajęcia przeprowadzone w ramach w/w zadań były ciekawe, aktywizowały uczniów i pokazywały, że zdobycze techniki można wykorzystywać na lekcjach, by je uatrakcyjnić.

Mimo iż impreza trwała prawie dwie godziny, nikt się nie nudził. Zaproszeni goście byli pod dużym wrażeniem wiedzy i umiejętności swoich dzieci. Zdobyte doświadczenia na pewno zostaną wykorzystane w przyszłym roku szkolnym, by lekcje w naszej szkole były atrakcyjne a uczniowie w jeszcze większym stopniu przyswajali wiedzę  i zdobywali potrzebne umiejętności.

Wycieczka przyrodnicza do Ciężkowic
Wycieczka przyrodnicza do Ciężkowic

3 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV-VI wspólnie z wychowawcami udali się autokarem do Ciężkowic.

Po drodze wstąpili do Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej, a następnie do Ciężkowic, gdzie czekał na nich przewodnik, który oprowadził wycieczkowiczów po rezerwacie przyrody nieożywionej  i ciekawie opowiadał o legendach związanych ze Skamieniałym Miasteczkiem. Spacerując po rezerwacie uczniowie zobaczyli wiele ciekawych skał takich jakich:  Ratusz, Czarownica, Orzeł, Borsuk, Grzybek, Cyganka, Grunwald i inne.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach.

Uczestnicy  zwiedzili stałą ekspozycję ptaków występujących w Polsce i mieli możliwość być na interaktywnej łące. W batyskafie poznali mieszkańców rzeki Białej objętych  ochroną gatunkową.

W kolejnej muzealnej  sali zobaczyli ponad 30 okazów zwierząt, które zarejestrowane są w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt.

Pełni nowej wiedzy i wrażeń wróciliśmy do domów. Wycieczka była bardzo udana.

Opracowanie: Renata Sojka

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA
ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA

Pierwszego czerwca wszystkie boiska szkolne i sala gimnastyczna wypełniły się dziećmi. Świętowanie Dnia Dziecka poprzez gry i zabawy sportowe jest dla naszych uczniów największą atrakcją. Mecze piłki nożnej, siatkowej i ręcznej, gry w „dwa ognie” i „zbijaka”, konkurencje z woreczkami gimnastycznymi i kołami hula hop intensywnie zajęły czas imprezy. Dzieci lubiące tańczyć mogły poszaleć na dyskotece.

Rodzice zadbali o stronę kulinarną i częstowali swoje pociechy kiełbaskami z grilla, napojami i lodami.

Dziękujemy!

Opracowanie: Irena Klich

10 LAT KONKURSÓW RECYTATORSKICH LITERATURY DZIECIĘCEJ
10 LAT KONKURSÓW RECYTATORSKICH LITERATURY DZIECIĘCEJ

Udział w jubileuszowym 10. Gminnym Konkursie Recytatorskim Literatury Dziecięcej w Dąbrowie Tarnowskiej w czwartek, 2 czerwca, przyniósł sukcesy naszym uczniom edukacji wczesnoszkolnej. Uczestniczyło w nim 22. dzieci z ośmiu szkół.

Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Paweł Chojnowski, Danuta Szczygieł, Katarzyna Bogusz i Klaudia Szczepańczyk. Nagrody i dyplomy laureatom wręczył Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Nagrodzono ośmioro uczniów. Z naszej placówki byli to:

III miejsce ex aequo – Gabriela Kmieć, klasa III  

wyróżnienie: Emilia Wątroba, klasa II

Trzecim uczestnikiem był Kacper Kogut z klasy II.

Uczniów przygotowali nauczyciele: Mirela Kiełbasa i Irena Klich.

Jubileuszowe zmagania zwieńczył tort „urodzinowy”.

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.06 51,686,520 unikalnych wizyt