24 Maj 2025 19:48
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Nowości w szkolnej bibliotece
Nowości w szkolnej bibliotece

Księgozbiór szkolnej biblioteki został ponownie powiększony o lektury i nowości czytelnicze.

Na półkach pojawiły  się nowe wydania Syzyfowych  prac, Kameleona oraz Śmierci urzędnika.

Zwiększyła się liczba Dywizjonu 303, Mikołajka oraz Kamieni na szaniec.

W  Kąciku małego czytelnika pojawiły się legendy polskie dla dzieci, bajki, baśnie oraz wiersze i wierszyki dla najmłodszych. Koleje wydania serii Neli malej Reporterki, Kici Koci, Samochodzik Franka oraz Kto mnie przytuli.

Są także kolejne części Dziennika Cwaniaczka Jeffa Kinneya.

Na prośbę starszych czytelników dostępne są także pozycje Małgorzaty Domagalik, Brandona Mulla, Andrzeja Maleszki, Katarzyny Terechowicz oraz Jamesa Dashnera.

Zapraszamy!

Komputerowe wsparcie od ARiMR
Komputerowe wsparcie od ARiMR

Dzięki współpracy dyrektora szkoły i kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej pana Andrzeja Gizy nasza szkoła otrzymała materialne wsparcie w postaci 5 zestawów komputerowych.

Dar od ARiMR trafił do nas dzięki przychylnej decyzji pana Adama Ślusarczyka Dyrektora Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Krakowie.

Uczniowie gromkimi brawami i uśmiechem wyraziły swoją wdzięczność oraz podziękowanie za przekazane im wsparcie pod adresem Instytucji jaką jest ARiMR.

Dziękujemy!!!

Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy
Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

Po raz piąty w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się gminny konkurs na najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy.  

Celem konkursu jest  kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz prezentacja uzdolnień i umiejętności plastycznych uczniów.

W konkursie wzięły  udział szkoły z terenu gminy Dąbowa Tarnowska. Jury, spośród ponad 80 stroików, nagrodziło najpiękniejsze w 3 kategoriach: klasy I – III, IV – VI, VII, VIII i gimnazjum. Komisja oceniając stroiki brała pod uwagę  m.in. oryginalność ozdób, różnorodność użytych materiałów, przede wszystkim naturalnych, pomysłowość, estetykę wykonania.

Na konkurs szkolny wpłynęło 15 stroików od uczniów klas I - VI, z których 10 najciekawszych zostało przekazane na konkurs gminny.  

Z naszej szkoły jury nagrodziło prace następujących uczniów:  

Klasy I - III :

I miejsce   - Karol Kogut – klasa 1     

Klasy IV- VI:

I miejsce – Aleksandra Szczebak - klasa 4 

II miejsce – Agnieszka Kmieć – klasa 4

III miejsce ––  Karolina Kowal - klasa 5

Wyróżnienie – Oktawia Bafia – klasa 4

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Organizatorem konkursu na terenie szkoły była pani Bernadeta Pabian.

Opracowanie: Bernadeta Pabian 


 

"ŚPIEW OTWIERA NIEBO" PO RAZ SZÓSTY
"ŚPIEW OTWIERA NIEBO" PO RAZ SZÓSTY

VI Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej, którego organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się w piątek, 30 listopada 2018 roku. Od początku nasza szkoła chętnie bierze w nim udział, przygotowując uczniów do zaśpiewania piosenek zgodnie z podanym regulaminem. W bieżącym roku w przeglądzie, którego tematem była „Dowolna piosenka religijna”, wzięło udział ok. 170 uczniów ze szkół całego powiatu dąbrowskiego. W czasie przerw na wszystkich czekał słodki poczęstunek i napoje. Młodzi artyści prezentowali bardzo wysoki poziom, dostarczając publiczności wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. Ponadto patronat nad przeglądem objęli: Proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej Ks. Stanisław Cyran, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek oraz Dyrektor DDK Paweł Chojnowski. Przegląd odbył się w sali kinowej DDK.

W kategorii klas II-III zespoły - nasz zespół  „Radosne Nutki” w składzie: Paulina Chudy, Daria Nowak, Barbara Zawada, Adam Ciąbor i Adrian Sojka (uczniowie klasy II) zajął III miejsce za piosenkę „Jezus Ratownik”. Wychowawca i rodzice wykonawców włożyli wiele wysiłku w przygotowanie strojów i rekwizytów. Zakupiono czapki marynarskie, uszyto granatowe apaszki, wypożyczono marynarskie szorty. Mama Adriana zadbała o łódkę, Tato Basi wykonał fale na morzu, a Tato Szymka przez kilka wieczorów pracował nad drewnianymi instrumentami. Grupa pięknie zaprezentowała się na przeglądzie.

W kategorii klas IV-VI zespoły - zespół „W drodze” w składzie: Gabriela Kmieć, Agnieszka Kmieć, Marlena Maziarz, Patrycja Siewerska i Nikola Partyńska z naszej szkoły zajął II miejsce. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę „Dzisiaj spojrzał na mnie Pan”.

Ponadto szkołę reprezentowali: Maja Żelazny z klasy I z piosenką „Na drugi brzeg”, Adam Ciąbor z klasy II w piosence „Góry do góry” i Agnieszka Kmieć z klasy IV, która zaśpiewała piosenkę „Tłumy serc”. W kategorii klas 0 – I wystąpił zespół „Iskierki” z klasy I: Maja Żelazny, Karol Kogut, Nikola Konieczna i Amelia Partyńska.

Przygotowanie uczniów było dziełem nauczycieli: p. Waldemara Szloska, p. Ireny Klich, p. Bernadety Pabian i p. Grażyny Kruk. W kinie naszym wykonawcom kibicowali Rodzice, którzy dodatkowo zapewnili dojazd – serdecznie dziękujemy!

                                                                                                    Oprac. Irena Klich

Spektakl "Pszczółka Maja"
Spektakl "Pszczółka Maja"
5 grudnia 2018 uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami p. Grażyną Kruk, p. Renatą Sojka oraz p. Roksaną Kaczówka uczestniczyli w przedstawieniu pt. ,,Pszczółka Maja”.
Wrocławska grupa aktorów z Narodowego Teatru Edukacji zagrała znakomite przedstawienie, w którym tytułowa pszczółka Maja wraz z przyjaciółmi: zmęczonym żuczkiem Gustawem, mądrym konikiem polnym Filipem i nieroztropnym Guciem próbują odnaleźć drogę powrotną do domu. Na drodze staje im niesympatyczna pajęczyca Tekla, lecz jak się później okazało, to nie był ich największy przeciwnik...
Interesujące dialogi, rewelacyjna gra aktorska, wyszukane stroje oraz zaskakujące efekty muzyczne i dźwiękowe sprawiły, że uczniowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a wracając do szkoły nucili fragment piosenki "Raz, dwa, trzy.... Tekla patrzy!"
Udział w tym widowisku sprawił nam wiele radości.
Opracowanie: Roksana Kaczówka
LEĆ, KOLĘDO DO LUDZI - W NIECZAJNIE GÓRNEJ
LEĆ, KOLĘDO DO LUDZI - W NIECZAJNIE GÓRNEJ

„Leć, kolędo, do ludzi,

by w nich radość obudzić,

bo narodził się Jezus nasz”

Słowa współczesnej pastorałki stały się mottem spotkania wigilijnego, które odbyło się w naszej szkole w czwartek, 18 grudnia 2018 roku. Te spotkania mają bardzo długą tradycję, ale dopiero drugi raz odbyły się w wieczornej scenerii, o godzinie 16.00, co dodatkowo wpłynęło na niepowtarzalny klimat i atmosferę wigilii.

Pierwszym punktem spotkania, po powitaniu gości i społeczności szkolnej przez dyrektora szkoły Dariusz Węglowskiego, była wspólna modlitwa pod przewodnictwem ks.proboszcza Stanisława Bielenia i błogosławieństwo opłatków.

Potem wszyscy wraz z Maryją, Józefem, pasterzami i Trzema Mędrcami wybrali się na wędrówkę do Dzieciątka Jezus, przeżywając jasełka, ubogacone sceną współczesną z wciąż aktualnym pytaniem, czy Święta Rodzina szukająca schronienia zostałaby przyjęta w Nieczajnie – Betlejem? Poszczególne sceny spektaklu były przedzielone kolędami i pastorałkami w wykonaniu scholi szkolnej. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy V, VI i II pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich, Bernadety Pabian i Waldemara Szloska. Dekorację wykonały panie: Anna Wolak i Roksana Kaczówka.

Po tym występie nastąpił czas wzajemnych życzeń i dzielenia się opłatkiem przy dźwiękach kolęd zagranych przez Adasia Ciąbora z klasy drugiej.

Spotkanie zaszczycili swą obecnością goście: burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, radni Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec i Andrzej Pabian, emerytowani dyrektor szkoły Kazimierz Szlosek i kierownik szkoły w Nieczajnie Dolnej Czesław Osak, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna Jan Bąba i Czesław Podosek oraz rodzice. Składając życzenia pan Burmistrz przywołał słowa jasełek: „A przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli, niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli”.

Wszyscy zasiedli za stołami, aby kolędować i posilić się wigilijnymi potrawami.

W przygotowanie spotkania zaangażowali się rodzice i cała społeczność nauczycielska, a to przełożyło się na pełen ciepła i serdeczności klimat wigilii.

Zebranych pożegnały słowa: Kiedy zasiądziesz do stołu w ten najpiękniejszy wieczór w roku, w wieczór narodzin Syna Bożego, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju, pomyśl o człowieku, który jest od ciebie na odległość myśli. Zanuć pieśń o Bożym Narodzeniu z człowiekiem, który jest na odległość twojego głosu.

Oprac. Irena Klich

SUKCESY W KONKURSIE "MYŚLĄC OJCZYZNA - JAN PAWEŁ II DO POLAKÓW"
SUKCESY W KONKURSIE "MYŚLĄC OJCZYZNA - JAN PAWEŁ II DO POLAKÓW"

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego kilkoro naszych uczniów wzięło udział w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym i Literackim dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Myśląc Ojczyzna - Jan Paweł II do Polaków”, zorganizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Jego celem było promowanie wśród uczniów nauczania św. Jana Pawła II w odniesieniu do Ojczyzny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ustanowienia go patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Na konkurs napłynęło 162 prace. Były to prace plastyczne w formacie A3 i prace literackie nawiązujące do zaproponowanego tematu.

W kategorii literackiej zgłoszono 20 prac. Jury oceniło ich wartość, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, zawartość merytoryczną, styl wypowiedzi, poprawność językową, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, kompozycję i stronę graficzną oraz oryginalność. Po zapoznaniu się z treścią wszystkich prac jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

II grupa Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej (7 prac)

I miejsce - Gabriela Kmiećuczennica klasy V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej za najlepszy sposób przedstawienia tematu i widoczną samodzielność jego prezentacji.

 W kategorii plastycznej Komisja Konkursowa oceniała 142 nadesłane prace, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, samodzielność, pomysłowość, technikę wykonania, estetykę oraz inne walory artystyczne, np. praca komputerowa, forma makiety lub obrazu.

Wyniki są następujące:

I grupa Uczniowie szkoły podstawowej – klasy 0 - III

I miejsce (ex aequo) - Daria Nowakuczennica klasy I z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej.

II grupa Uczniowie szkoły podstawowej – klasy IV - VIII

I miejsce (ex aequo) – Nataniel Doś - uczeń klasy IV ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej.

 Laureaci zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami, upominkami książkowymi i innymi ciekawymi gadżetami, które odebrali w Tarnowie w auli Jana Pawła II koło katedry w uroczystość Chrystusa Króla, czyli w niedzielę, 25 listopada. Z radością i dumą przyglądały się temu: Radna P. Kazimiera Wąż i P. Irena Klich, organizator konkursu na terenie szkoły. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.04 51,669,800 unikalnych wizyt