25 Maj 2025 23:51
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Wywiadówka
Wywiadówka

Spotkanie wychowawców i nauczycieli z rodzicami odbędzie się we czwartek 11 czerwca w godzinach:

Klasy I – III – 16 00

Klasy IV – VI – 16 30

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich nauczycieli dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - to wtorek 16. 06. 2015 roku w godzinach 14 00 – 15 00.

Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek
Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

W dniu 26 maja uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Agnieszką Frączek.

Spotkanie to miało miejsce w miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Odbyło się w ramach dyskusyjnych spotkań w Klubie Książki.

Pani Agnieszka, to niezwykle barwna postać, pełna pomysłów z niebywale miłą i sympatyczną osobowością. Swoją pracę pisarską rozpoczęła stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2002 – 2003 roku. Pomysły do swoich utworów, jak sama stwierdziła, czerpie z  trzech źródeł: życia, fantazji i polszczyzny. Jej mottem przewodnim nie tylko dla utworów, ale i dla życia codziennego jest: "Tak żyć, by nie szkodzić innym i przyrodzie”. To umiłowanie życia i przyrody autorka odzwierciedla we wszystkich swoich ponad 100 utworach i jak sama twierdzi, to sprawia, że da się u niej zauważyć radość i niesamowitą pogodę ducha.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści pisarki.

Patrząc na ich twarze, na których cały czas malował się uśmiech, stwierdzić można, iż spotkanie było owocne i na długo zostanie w pamięci dzieci.

Na koniec chętni ustawili się w długiej kolejce czekając na autograf od Pani Agnieszki. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej za zaproszenie.

Liczymy, że jeszcze kiedyś dzieci z naszej szkoły będą miały możliwość uczestniczyć w tego typu spotkaniach.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Wycieczka do Bochni
Wycieczka do Bochni

18 maja 2015 roku uczniowie klas I - III byli na wycieczce w Bochni. 

Odwiedziliśmy park archeologiczny "Osada VI Oraczy’’.  Jest to rekonstrukcja wioski  z XIII wieku prezentująca początki ośrodka miejskiego Bochni. Są tam chaty drewniane, wiejskie zagrody oraz rzemieślnicy pokazujący dawne rzemiosła:  gancarze, tkczki, zielarki, kowal. Uczniowie spędzili ciekawie czas, łącząc  lekcje historii z pobytem na świeżym powietrzu. Upletli bransoletki na rękę i ulepili miski i dzbanki z gliny.

Następnie udaliśmy się do kopalni, gdzie szybem Campi zjechaliśmy pod ziemię.

Spędziliśmy tam  3 godziny na różnych atrakcjach min. była jazda kolejką, zwiedzanie stajni, kaplicy św. Kingi, zachwyt budziły liczne hologramy – coś nowego w kopalni.

Były też zabawy na boisku, smaczne hot - dogi i lody.

Wszyscy wrócili zadowoleni, wzbogaceni o liczne solne pamiątki.

Opracowanie: Grażyna Kruk

Jesteśmy laureatami VIII edycji konkursu "Bądź Wielkim"
Jesteśmy laureatami VIII edycji konkursu "Bądź Wielkim"

W dniu 15 maja 2015 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się finał VIII Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim", przebiegający pod hasłem „W drodze ku świętości ... Papież - Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1988 r. – 15.10.1993 r.".

Konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, przy wsparciu: Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski i Ks. Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski.

Podczas pierwszego etapu uczestnicy indywidualnie wypełniali test, który miał na celu sprawdzenie ich wiedzy na temat życia św. Jana Pawła II oraz znajomości jego nauczania.

W drugim etapie pięcioosobowe zespoły miały za zadanie wykonać pracę przestrzenną, przedstawiającą ich wyobrażenie symbolu wolności. Praca miała być inspirowana wydarzeniami związanymi z przemianami ustrojowymi w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, jakie dokonały się w okresie 1988-1993. Przygotowane przez uczestników prace tworzyły wystawę, którą można było obejrzeć w holu Dąbrowskiego Domu Kultury.

Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowano 12 pięcioosobowych zespołów w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.

W kategorii „szkoły podstawowe":

  • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki (zespół w składzie: Roksana Kawa, Weronika Mielec, Natalia Misiaszek, Natalia Nędza, Patrycja Rogóż, opiekunowie: Mirela Kiełbasa, Irena Klich, Bernadeta Pabian)
  • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczestnicy konkursu w finałowym etapie mieli za zadanie przedstawić montaż słowno-muzyczny nawiązujący do wydarzeń, które były inspiracją dla ich pracy konkursowej przygotowanej w ramach II etapu konkursu. Ocenie podlegały: scenografia, kostiumy, muzyka, warsztat teatralny (dykcja, intonacja), ruch sceniczny i ogólne wrażenie artystyczne.

Przygotowanie zespołów do finałowego zadania wymagało dużego zaangażowania uczniów i opiekunów, jednak efekty tej pracy były bardzo widowiskowe. Publiczność była pod wrażeniem scenografii i gry aktorskiej młodych artystów o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi byli nagradzani uczestnicy konkursu.

Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa sporządzając listę finalistów konkursu brała pod uwagę sumę punktów uzyskanych przez zespół za zadania wykonywane w ramach I, II i III – finałowego etapu.

Poszczególne zespoły zakwalifikowane do finału VIII Regionalnego Konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez błogosławionego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim" zajęły następujące miejsca:

W kategorii „szkoły podstawowe":

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki

III miejsce Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy – Zespół nr 1

IV miejsce Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim.

Organizator zadbał o dobrą zabawę dla wszystkich zgromadzonych w Dąbrowskim Domu Kultury, zapewnił także wspaniały poczęstunek dla uczestników konkursu, jak i publiczności.Tradycyjnie uroczysty finał zakończono wspólnym odśpiewaniem „Barki".

Do wszystkich etapów konkursu uczennice z naszej szkoły przygotowywały Panie: Irena Klich, Mirela Kiełbasa i Bernadeta Pabian.

Na podstawie informacji ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej opracowała Mirela Kiełbasa

TROCHĘ KULINARII
TROCHĘ  KULINARII

Po zajęciach, na których Regionalni zgromadzili i zapisali kilka przepisów kulinarnych dotyczących potraw z naszego terenu, nadszedł czas praktycznych ćwiczeń. Wybrano przepis na oponki, gwarantujący „murowany” sukces. Na głównego szefa kuchni zaproszono panią Krystynę Wenc. Już pierwsze zadanie: rozbicie jajek i oddzielenie żółtek od białek było dla niektórych dziewcząt nie lada wyzwaniem, któremu jednak dzielnie sprostały. Potem było już coraz lepiej i lepiej. W efekcie już po pół godzinie gorące jeszcze wypieki znikały błyskawicznie z talerza. Smakowały wyśmienicie. Każdy odwiedzający pachnącą kuchnię – pan dyrektor, pani bibliotekarz filii w Nieczajnie, panie woźne zostali poczęstowani smakołykami. Udało się nawet przechować na następny dzień talerz oponek dla nauczycieli. Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL „Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

Piękno świata odbiciem Boga
Piękno świata odbiciem Boga

Pod tym hasłem 22.05.2015 r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim.

Naszą  szkołę reprezentowały uczennice:

Natalia Kijak z klasy III

Nikola Partyńska z klasy II

Natalia Misiaszek z klasy V

Wiktoria Wątroba z klasy IV

Poziom recytatorski uczestników był bardzo wysoki, a dobór repertuaru bardzo szeroki od J. Kochanowskiego po współczesnych poetów.

Świadczy to o tym, że piękno tego świata, przyroda i wszystko co nas otacza jest nierozerwalnie związane z naszym Stwórcą, a my, jako pielgrzymi na tej ziemi powinniśmy Go za to wielbić i oddawać mu cześć jak tylko potrafimy najpiękniej.

W wyniku burzliwych i długo trwających obrad, Jury wyłoniło laureatów.

Naszym uczennicom Natalii Kijak i Natalii Misiaszek przyznano III miejsce i nagrody rzeczowe, które obie uczennice odbiorą 28.05.2015 roku, w trakcie uroczystości poświęconych Patronowi Szkoły Stefanowi Wyszyńskiemu.

Uczennice do konkursu przygotowywali nauczyciele: Mirela Kiełbasa, Grażyna Kruk i Waldemar Szlosek.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Dziękujemy Ci Maryjo!
Dziękujemy Ci Maryjo!

Te słowa przyświecały pielgrzymce pokomunijnej, w którą wybrały się 14. 05. 2015r. dzieci z klasy II, pod opieką Ks. Proboszcza Stanisława Bielenia, Pań: Mireli Kiełbasa i Grażyny Kruk. W pielgrzymce dzieciom towarzyszyli rodzice i opiekunowie.

Pierwszym i najważniejszym miejscem, gdzie dzieci mogły podziękować za pierwszokomunijne spotkanie z Panem Jezusem było Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Tutaj ksiądz proboszcz odprawił Mszę Świętą i pobłogosławił dzieci oraz ich rodziców. W trakcie uroczystej homilii wskazał, jak cenny Dar otrzymało każde z dzieci, podkreślił, że ważne jest aby ten Dar dzieci pielęgnowały w serduszkach nie tylko przez najbliższe dni ale również przez całe młodzieńcze i dorosłe życie.

Następnie cała wycieczka w radosnym nastroju udała się do Tropia, gdzie dzieci poznały historię związaną ze Św. Świeradem. Szczególnie zainteresowała wszystkich legenda dotycząca postów Świętego. Długo wszyscy dyskutowali ,,Jak Świętemu mógł wystarczyć do jedzenia tylko jeden orzeszek dziennie?”.

Kolejnym punktem wycieczki była Grota Matki Bożej w Porąbce Uszewskiej. Tutaj uczestniczyliśmy w majówce, śpiewali pieśni poświęcone Maryi i Świętej Bernadetcie. Ksiądz zapoznał wszystkich z historią powstania tego miejsca oraz opowiedział jak wiele cudów uczyniła Maryja tym, którzy wierzą w cudowną moc modlitwy i wody płynącej z cudownego źródełka.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 51,689,289 unikalnych wizyt