29 Maj 2025 00:01
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

CZYTAMY WIERSZE JANA BRZECHWY
CZYTAMY WIERSZE JANA BRZECHWY

„Ptasie plotki”, „Kaczka-dziwaczka”, „Koziołeczek”, „Leń”, „Katar”, „Kijanki” to tylko kilka tytułów wierszy Jana Brzechwy spośród ogromnego dorobku literackiego tego poety. Znajomością wszystkich wierszy – bardzo zresztą szczegółową – musieli wykazać się uczniowie biorący udział w I edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego pod nazwą „ W świecie Jana Brzechwy i Hansa Christiana Andersena”, którego organizatorem w dniu 15 lutego 2017 roku była Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej: Karolina Kowal i Kacper Kogut przygotowani pod kierunkiem p. Ireny Klich. Po udzieleniu odpowiedzi na osiem pytań dotyczących treści wierszy nasi reprezentanci otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe. Każda kolejna edycja konkursu będzie poświęcona innym pisarzom i poetom.

Opracowanie: Irena Klich

Informacja dla Rodziców
Informacja dla Rodziców

Dyrektor szkoły informuje, że rozpoczęły się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2017/2018.

Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w 2010 roku.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły i trwać będą do 24 marca 2017 r.

Karta zgłoszenia do pobrania w przedszkolu, w sekretariacie szkoły oraz ze strony internetowej szkoły.

WALENTYNKI
WALENTYNKI

W dzień świętego Walentego (14 lutego) niezwykłą popularnością cieszyła się skrzynka z pocztą walentynkową. Listy z czerwonymi serduszkami roznosili członkowie samorządu szkolnego. Innym ciekawym pomysłem na „smaczne” uczczenie tego święta były ciasteczka z serduszkami z marmolady. Takimi delicjami poczęstowała nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki uczennica klasy III Roksana Puła. Słodkości upiekła w domu razem z Babcią. Ech, żeby takich dni było więcej!

Opracowanie: Irena Klich

Wyjazd do biblioteki w Dąbrowie Tarnowskiej
Wyjazd do biblioteki w Dąbrowie Tarnowskiej

25. stycznia na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej został zaprezentowany spektakl „Podziemny Świat” przygotowany przez z Szkolny Klub Teatralny „Dwójka”.

Uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać to przedstawienie w ramach współpracy szkolnej biblioteki z biblioteką w Dąbrowie Tarnowskiej.

Scenariusz jest swobodną adaptacją filmu fabularnego dla dzieci z 1986 roku pod tytułem „Labirynt”, której dokonał Sławomir Bator będący jednocześnie reżyserem  przedstawienia.  Do anglosaskiej wersji  wprowadził elementy słowiańskie m.in. wiły, licha, strzygi czy też słowiańskich bogów.

Główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Sara, która w chwili złości wypowiada życzenie powodujące, że istoty spoza ludzkiego świata porywają powierzonego jej opiece młodszego braciszka. Postanawia wyruszyć w jego poszukiwaniu w pełną niebezpieczeństw podróż do Nawii, mitologicznej krainy pod ziemią i tam stawić czoło zakochanemu w niej potężnemu Welesowi, władcy tej ziemi. W trakcie wędrówki poznaje: Smętka, Bobo i Gniewomira, którzy stają się jej towarzyszami w przygodach i wędrówce po podziemnym świecie.

Po spektaklu uczniowie poznali tajniki pracy Działu dla Dzieci oraz obejrzeli wystawę plastyczną poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi pt. Henryk Sienkiewicz - noblista spod strzech".  

Nasza kolęda w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej
Nasza kolęda w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej

„O wartości życia  rozstrzygają nie czyny choćby wielkie, ale miłość choćby mała”

Kardynał Stefan Wyszyński

W piątek 27 stycznia br. - z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Renaty Sojka, grupa uczniów  naszej szkoły odwiedziła pensjonariuszy Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu zaprezentowali  pogodny  występ grupy  kolędniczej „Hej kolęda, kolęda” w trakcie którego, oprócz wesołych scenek,  nie zabrakło serdecznych życzeń przy akompaniamencie  tradycyjnych polskich kolęd.

W drugiej części przygotowanego programu odbył się koncert kolęd i pastorałek zaprezentowanych przez solistów i  zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych. Do występu młodych artystów przygotował pan Waldemar Szlosek i pani Irena Klich. Młodzi wykonawcy zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, jak i jego personel.

Bez wątpienia szkolnym kolędnikom udało rozweselić się zebranych na świetlicy gości, którzy  nagrodzili ich gromkimi brawami.

Głos zabrał także kapelan hospicjum ks.  Prałat Józef Poręba, który opowiedział  uczniom o  roli hospicjum oraz nawiązał do sylwetki patrona Św. Brata Alberta Chmielowskiego.Ksiądz kapelan zaprosił nauczycieli, uczniów i towarzyszących im rodziców do Kaplicy Miłosiernego Jezusa na krótką modlitwę a następnie zachęcił uczniów, aby jeszcze raz zaśpiewali kolędy  przez radiowęzeł.

Tym razem występy wokalne mogli usłyszeć chorzy pacjenci i odwiedzający ich rodziny. Pobyt w tym niezwykłym miejscu, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi i chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich.

Na koniec w imieniu chorych przedstawiciele społeczności szkolnej otrzymali podziękowanie od pani Dyrektor Urszuli Mróz, która napisała „Niech Bóg, którego miłość ciągle przynagla nas do czynienia dobra, hojnie wynagrodzi swoją łaską i błogosławi codzienność”.

Opracowanie: Renata Sojka

Konkurs Kolęd "Tobie gramy i śpiewamy"
Konkurs  Kolęd "Tobie gramy i śpiewamy"

Ostatni dzień przed feriami zimowymi (27 stycznia) grupa uczniów naszej szkoły zakończyła „kolędowo” i to dosłownie, gdyż wzięła udział w XII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na konkurs przyjechało 189 młodych artystów z przedszkoli i szkół podstawowych. Na podium stanęli nasi uczniowie:

II miejsce – zespół „Gwiazdy, gwiazdeczki” z klasy III w składzie: Roksana Puła, Emilia Wątroba, Klaudia Czerwińska, Nataniel Doś, Kacper Kogut, Oliwier Partyński za pastorałkę „Ach, co za noc, niezwykła noc”

III miejsce – Kacper Kogut z klasy III za utwór „Kolęda święta i niepojęta”

Wyróżnienia – Natalia Wojtas („Puste miejsce przy stole”) z klasy VI oraz zespół „Nuty dla Pana” z klas V-VI („Wiązanka kolęd”).

Laureaci otrzymali dyplomy i statuetki oraz smaczne drożdżówki.Uczniów do występu przygotowali nauczyciele: Mirela Kiełbasa, Irena Klich i Waldemar Szlosek.

Opracowanie: Irena Klich

ACH, CO ZA BAL!
ACH, CO ZA BAL!

Udana zabawa to wpadająca w ucho muzyka, dobry humor, piękne stroje i smaczne „co nieco” na stole. To wszystko było podczas naszej zabawy choinkowej w czwartek, 26 stycznia. Wspólnie bawili się uczniowie klas I – VI. Organizacja zabawy to dzieło Rodziców, którym serdecznie dziękujemy! 

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.03 51,727,338 unikalnych wizyt