28 Maj 2025 23:59
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

13 marca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny odbyły  się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej odbył się  pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana  Krzysztofa Kaczmarskiego. Ma on na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, kształtowanie umiejętności z zakresu ekologii, ochrony ludności i ratownictwa. Służy on popularyzowaniu wśród dzieci znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i  tradycji ZOSP i PSP. Uczniowie naszej szkoły od kilku tygodni bardzo intensywnie przygotowywali się do tego turnieju.

Naszą szkołę  w eliminacjach gminnych reprezentowało 3 uczniów:

  1. Joanna Foszcz – klasa 6
  2. Wiktor Wybraniec – klasa 5
  3. Hubert Świerczek –  klasa 5

Laureatami konkursu zostali:

  1. Joanna Foszcz– I miejsce
  2. Wiktor Wybraniec – II miejsce

Gratulujemy im osiągnięcia najwyższych wyników. Będą oni reprezentował gminę Dąbrowa Tarnowska na eliminacjach powiatowych 23 marca 2017 r. Życzymy im  wielu sukcesów na  kolejnych szczeblach rywalizacji.

Do Turnieju Wiedzy Pożarniczej przygotowywała uczniów pani Bernadeta Pabian.

Opracowała: Bernadeta Pabian     

Bieg po zdrowie
Bieg po zdrowie

W marcu 2017 roku nasza szkoła rozpoczęła realizację nowego programu antynikotynowego edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” opracowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Głównym celem jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie jak i w przyszłości, zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Program skierowany jest do uczniów klasy IV, a także ich rodziców.

Na realizację przeznaczono 6 godzin zajęć lekcyjnych i 2 spotkania z rodzicami. Zajęcia organizowane są co 2 tygodnie.

Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa
Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa

Po raz siódmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Konkurs Plastyczny dla dzieci,  tym razem pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w tym konkursie. W związku z tym, aby przybliżyć dzieciom tematykę w/w konkursu 7 marca gościły u nas: pani Edyta Gądek i pani Agata Piasecka – przedstawicielki KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej.

Panie przeprowadziły z uczniami krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych związanych z okresem letnim. Wyświetliły także film nt. zapobiegania wypadkom dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, rozpuszczalników organicznych i substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolnej, a także sposobów eliminowania tych zagrożeń nawiązując do w/w konkursu.

Spotkanie zorganizowała pani Bernadeta Pabian,  która jest  koordynatorem tego konkursu w szkole.

Opracowanie: B. Pabian 

CHWAŁA BOHATEROM!
CHWAŁA BOHATEROM!

1 marca przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Kamil Kowal, Natalia Wojtas, Kinga Wybraniec, Mateusz Rogóż, Natalia Kijak, Justyna Maziarz pod opieką p. Ireny Klich uczestniczył w wieczornych uroczystościach w Dąbrowie Tarnowskiej. W intencji Żołnierzy Niezłomnych została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. dra Jana Bartoszka. Po niej uczestnicy udali się na Apel Pamięci pod Pomnikiem w Parku Miejskim.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Senator RP Kazimierz Wiatr, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat, Mieczysław Śliski – przedstawiciel Rodzin Katyńskich, Radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, poczty sztandarowe szkół, instytucji, jednostek Straży Pożarnej (z Nieczajnej także), Jednostki Strzeleckiej JS-2083 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz przedstawiciele Towarzystwa Rodzin Ofiar Katyńskich Okręgu Tarnowskiego.

Apel pamięci w wieczornej scenerii miał szczególną wymowę. Uroczystość prowadzona była przez uczniów dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych. Włodzimierz Piasecki – nauczyciel i pasjonat historii i wielki znawca historii Dąbrowszczyzny – przedstawił krótki rys historyczny Żołnierzy Niezłomnych, skupiając się szczególnie na oddziałach „Wolność i Niezawisłość” działających na naszym terenie. Przedstawił także ich brawurową akcję odbicia ponad 70. więźniów z więzienia Urzędu Bezpieczeństwa w 1947 r., który był wtedy zlokalizowany przy pobliskim budynku Sądu. Uroczystość zakończyła się zapaleniem zniczy i złożeniem wiązanek kwiatów od mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej.

Opracowanie: Irena Klich

Statystyki ze szkolnej biblioteki
Statystyki ze szkolnej biblioteki

Przypominamy, że od 02 stycznia trwa konkurs na Super Czytelnika.

Jego celami są: promocja czytelnictwa, utrwalanie nawyku obcowania z książką, podnoszenie kultury czytelniczej uczniów, zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i przekazywania zapamiętanych wiadomości. 

Pojawiają się już pierwsi - najlepsi czytelnicy, ale to jeszcze tajemnica.

Dzisiaj  publikujemy statystki wypożyczeń poszczególnych klas:

Klasa I – 132 książki

Klasa II – 180 książek

Klasa III – 191 książek

Klasa IV– 110 książek

Klasa V – 56 książek

Klasa VI – 79 książek

Zapraszamy do szkolnej biblioteki i zachęcamy do udziału w konkursie!

Na lodowisku w Dębicy
Na lodowisku w Dębicy

1 marca br. uczniowie klasy IV i V postanowili aktywnie pożegnać odchodzącą zimę na krytym  lodowisku w Dębicy.

Przez dwie godziny uczniowie mieli możliwość doskonalić  swoje umiejętności łyżwiarskie. Wielu z nich miało łyżwy pierwszy raz na nogach  i dlatego nie obyło bez drobnych upadków. Na szczęście niegroźnych. Humory  dopisywały i wszyscy bawili się doskonale.

Z zadowoleniem możemy stwierdzić, że wyjazd był udany i  dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Był także okazją do propagowania aktywnego spędzania  czasu przez uczniów oraz wzmocnił naszą sprawność fizyczną.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Renata Sojka - nauczyciel wychowania fizycznego oraz p. Bernadeta Pabian.

Opracowanie: Renata Sojka

DIECEZJALNA RODZINA SZKÓŁ WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ
DIECEZJALNA  RODZINA  SZKÓŁ WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ

Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół imienia Świętych i Błogosławionych odbyło się 22 lutego 2017 r. w budynku Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół, którym patronują święci i błogosławieni albo ludzie zasłużeni dla Kościoła. W diecezji istnieje ponad 100 takich placówek. Naszą szkołę reprezentowała p. Irena Klich. Z dyrektorami szkół i nauczycielami spotkał się ks. biskup Andrzej Jeż. Nowym koordynatorem Rodziny została p. Lucyna Jamka, dyrektor Zespołu Szkół w Siedliskach koło Tuchowa, asystentem kościelnym pozostał ks. Janusz Maziarka. Małopolskie Kuratorium reprezentował p. Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury.

Diecezjalna Rodzina Szkół została powołana dekretem ks. biskupa dnia 3 maja 2007 roku. Po pięciu latach wzmożonej działalności przeżyła czas marazmu. Tegoroczne spotkanie  było początkiem reaktywacji Rodziny. Planowane jest organizowanie dwóch spotkań w ciągu roku: jesienią dla dyrektorów, a wiosną z udziałem młodzieży z pocztami sztandarowymi. Będą się one odbywać w różnych szkołach. Zaproszenie na najbliższe spotkanie na przełomie maja i czerwca wystosowała szkoła w Zabawie (z okazji 30. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny). Utworzone zostanie również logo i specjalne świadectwo przynależności do Rodziny Szkół.

Ks. biskup ordynariusz podkreślił rolę tych szkół w procesie wychowania młodego pokolenia.

– W dobie ataku na autorytety, święci i błogosławieni dają nam możliwość wychowania młodzieży w szacunku do tych autorytetów, ale także do każdego innego autorytetu. Chodzi o to, żeby w kontekście relacji do patronów budować także autorytet do nauczycieli, rodziców i innych osób – dodał biskup. 

Wymiana doświadczeń dotyczących działań promujących patronów szkół wzbogaciła uczestników w nowe pomysły. Podkreślano, aby były to działania systematyczne i różnorodne.

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.06 51,727,307 unikalnych wizyt