25 Maj 2025 23:31
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo
Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

W roku szkolnym 2015/16 nasza szkoła przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowanego na terenie województwa małopolskiego jako Szkoła Promująca Bezpieczeństwo  przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. 

Staramy się o przyznanie Certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. Projekt koordynuje pedagog szkolny pani Renata Sojka.

W szkole zostały przeprowadzone badania ankietowe wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, diagnozujące zagrożenia na terenie szkoły oraz poza nią. Diagnozie poddane zostały dwa obszary realizacji: przemoc szkolna oraz miejsca niebezpieczne, które znajdują się w szkole lub w jej najbliższym otoczeniu.

Analiza ta jest bardzo ważna i miała istotny wpływ na opracowanie wraz z partnerami projektu Zintegrowanego Planu Działania, który wyznaczył priorytety zmierzające do poprawy bezpieczeństwa uczniów.

Certyfikat  Szkoła Promująca Bezpieczeństwo przyznawany jest szkole na okres 2 lat po odpowiedniej kontroli przeprowadzonej przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  Ma on  charakter honorowy. 

Posiadacz Certyfikatu jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie, a także w jego najbliższym otoczeniu, poprawy stanu bezpieczeństwa i podnoszenia poczucia bezpieczeństwa osób tam przebywających, a także do stałego monitorowania procesów związanych z realizacją projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, na każdym z jego etapów.

Szczegółowe  informacje nt. projektu znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - www.malopolska.policja.gov.pl

Mały bucik dla czarnego Brata
Mały bucik dla czarnego Brata

„Afrykańskie dzieci często przez całe swoje dzieciństwo nie mają na nogach choćby najzwyklejszych bucików. Wyjątkiem są jedynie plastikowe klapki, które bardziej zamożne rodziny mogą kupić swoim dzieciom. Najmłodsi noszą je także kiedy są dziurawe i powiązane drutem” - opowiada ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Były misjonarz zwraca uwagę, że w polskich domach czasami trzyma się w szafach dobre buty, bo używane były przez dzieci tylko przez kilka miesięcy. Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Młodzi Misjom zachęcają wszystkich chętnych do dzielenia się niezniszczonymi butami dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum z misyjnymi rówieśnikami w Afryce.

„Pragniemy, aby ta materialna pomoc stała się znakiem naszej duchowej troski, a także modlitewnego wsparcia, którymi chcemy otoczyć misjonarzy oraz ich podopiecznych w afrykańskich wioskach” - dodaje ks. Boraca.

Buty trafią do dzieci m.in. z Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu i Kamerunu, gdzie pracują polscy misjonarze. Zostaną one przewiezione w kontenerze razem z innymi rzeczami potrzebnymi w edukacji dzieci w Afryce.

Pierwszy etap projektu zakończy się 1 maja, tak aby zaraz potem wysłać kontener z butami do Afryki.

Dziecięce buty w dobrym stanie można przynieść do wychowawcy klasy lub bezpośrednio do koordynatora akcji p. Bernadety Pabian do 15 kwietnia 2016 roku.

Najpiękniejsza palma wielkanocna
Najpiękniejsza palma wielkanocna

Przez kilka dni  na zajęciach poza lekcyjnych w Domu Ludowym uczniowie klasy czwartej wspólnie z wychowawcą panią Renatą Sojka pracowali nad przygotowaniem siedmiometrowej palmy wielkanocnej na konkurs palm.

Przepiękne kwiaty bibułowe pomagała przygotowaća pani Teresa Ramocka.

Z  pomocą pośpieszyli  także rodzice pani Zofia Maziarz, pani Beata Wątroba, pani Marta Odrowska. Przedsięwzięcie miało na celu poznanie przez uczniów  tradycji związanych z Wielkanocą oraz pogłębienie więzi dzieci i ich rodziców podczas wspólnego wykonywania prac.Palma wymagała wiele pracy, ale końcowy efekt był imponujący.

Nasza palma okazała się najwyższa i najpiękniejsza, zajęła I miejsce  podczas konkursu palm zorganizowanym w naszym kościele parafialnym.Konkurs palm to znak żywej wiary i pielęgnowania tradycji.

Opracowanie: Renata Sojka

Pisanki wielkanocne
Pisanki wielkanocne

Już po raz XXVI odbył się Gminny Konkurs Pisanek i Plastyki Obrzędowej związany z Wielkanocą organizowany był przez Dąbrowski Dom Kultury.

Celem konkursu było kultywowanie regionalnych tradycji zdobnictwa pisanek i plastyki obrzędowej związanej z Wielkanocą.

Jak co roku, w konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Wpłynęło wiele prac, zwłaszcza uczniów klas I – III. Najładniejszych 14 prac zostało wyróżnione udziałem w konkursie gminnym.

Wśród prac były piękne stroiki i gaiki wielkanocne, koszyczki z tradycyjnymi pisankami zdobionymi wzorami wykonanymi techniką skrobania.

W konkursie wzięły udział prace następujących uczniów:

klasa I – Zuzanna Kawa, Oktawia Bafia

klasa II – Roksana Puła, Karolina Kowal

klasa III – Aleksandra Wątroba, Gabriela Kmieć

klasa IV – Justyna Maziarz, Natalia Wątroba, Michał Białkowski, a także praca zbiorowa uczniów klasy IV – stroik wielkanocny

klasa V – Andrzej Michalczyk

klasa VI – Natalia Misiaszek, Weronika Mielec, a także praca zbiorowa uczniów klasy VI – gaik wielkanocny.

Na konkurs gminny wpłynęło w sumie 129 prac. Jury nagrodziło z naszej szkoły tylko trzy prace : II miejsce – Natalia Misiaszek, II miejsce – Michał Białkowski i III miejsce – praca zbiorowa uczniów klasy VI.

Kultywowanie świątecznych tradycji i obyczajów wśród dzieci sprawia, że przekazywane są one następnym pokoleniom. Jest to ważne, aby młodzi ludzie nie zatracili poczucia przynależności do danego środowiska.

Opiekę i pomoc uczniom w przygotowaniu do konkursu sprawowała pani Bernadeta Pabian

Kto wierzy nigdy nie jest sam...
Kto wierzy nigdy nie jest sam...

W dniu 22.03.2016 r. odbył się w naszej szkole apel  wielkanocny.

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. Uczniowie klasy VI  pod opieką nauczycieli przygotowali program,w którym zwrócono uwagę na to co najistotniejsze w tajemnicy paschalnej i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa oraz  nad tryumfem zmartwychwstania.

W montażu  słowno – muzycznym wykorzystano poezję i prozę ks. Jan  Twardowskiego, Tadeusza  Różewicza. Oprawę muzyczną stanowiły utwory Zbigniewa Preisnera urozmaicone pieśniami wielkopostnymi i wielkanocnymi.

Przedstawiony apel pomoże uczniom przygotować  się do prawdziwego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Uczniów do występu uczniów przygotowali: p. Grażyna Kruk, p. Waldemar  Szlosek.

Następnie  rozstrzygnięto konkurs na ,,Stroik wielkanocny’’. Uczniowie wykonali 20 bogato zdobionych koszyczków.

Jury  przyznało dyplomy i nagrody następującym uczniom:

Klasa I

I miejsce – Bafia Oktawia, Mol Miłosz

II miejsce – Kawa Zuzanna

III miejsce – Szczebak Aleksandra

Klasa II

I miejsce – Kowal Karolina, Puła Roksana

II miejsce – Wątroba Emilia

III miejsce – Partyński Oilwier

Klasa III

I miejsce – Kmieć Gabriela

II miejsce – Wątroba Aleksandra

III miejsce – Machaj Adrian

Wyróżnienia otrzymali: Kijak Natalia, Kmieć Agnieszka, Sitko Martyna, Bąba Kacper, Mol Patryk, Dobrowolski Karol, Wątroba  Bartosz, Panek Milosz, Sitko Bartosz.

Nagrody zostały  ufundowane przez  organizatorów konkursu.

Z kolei uczniowie Samorządu  Uczniowskiego  złożyli życzenia świąteczne nauczycielom i uczniom. Na zakończenie p. dyrektor  życzył   wszystkim  życzenia spokojnych i radosnych  świąt.

Spotkanie dzieci z przedstawicielami KRUS-u
Spotkanie dzieci z przedstawicielami KRUS-u

Po raz szósty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Konkurs Plastyczny dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”.

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w tym konkursie. Aby przybliżyć dzieciom tematykę w/w konkursu 17 marca gościli u nas: pan Łukasz Pajob – przedstawiciel KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej oraz pan Andrzej Kizior – przedstawiciel PIP w Tarnowie.

Panowie wyświetlili dzieciom film nt. niebezpieczeństw w gospodarstwie i przeprowadzili z uczniami pogadanki dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, zagrożeń wypadkowych związanych z okresem letnim, a także sposobów eliminowania tych zagrożeń nawiązując do w/w konkursu.

Spotkanie zorganizowała pani Bernadeta Pabian,  która jest  koordynatorem tego konkursu w szkole.

Opracowanie: Bernadeta Pabian

Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej chłopców
Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej chłopców

W środę 16 marca 2016 r. na Hali Sportowej im Agaty Mróz – Olszewskiej odbyły się Gminne Mistrzostwa w piłce ręcznej chłopców ze szkół podstawowych.

Do zawodów zgłosiły się: SP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, SP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, SP Smęgorzów, SP Nieczajna Górna.

Rywalizacja została przeprowadzona w systemie każdy z każdym, nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia Andrzej Soja.

Nasza drużyna zapewniła sobie II miejsce i uzyskała awans na zawody powiatowe.

Chłopcy zagrali w składzie: Kacper Kijak, Patryk Bartoń, Michał Szułakiewicz, Krzysztof Szułakiewicz, Maciej Świerczek, Andrzej Sojka, Jakub Szkotak, Patryk Szwajkosz.

Po zakończonej rywalizacji dyplom odebrał kapitan naszej drużyny Kacper Kijak.

Opracowanie: Renata Sojka

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.06 51,688,953 unikalnych wizyt