24 Maj 2025 15:00
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Rok szkolny 2014/15 rozpoczęty!
Rok szkolny 2014/15 rozpoczęty!

 Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2014/2015 zabrzmiał w poniedziałek 1 września. To był sygnał, że czas już pożegnać wakacje i wrócić do nauki.

Uroczystą akademię w szkole poprzedziła Msza Święta, odprawiona przez księdza proboszcza Stanisława Bielenia. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Następnie - po odśpiewaniu hymnu państwowego i pieśni szkoły, dyrektor szkoły pan mgr Dariusz Węglowski powitał wszystkich zebranych na sali gimnastycznej.

W przemówieniu dyrektor życzył wszystkim sukcesów i realizacji zamierzeń w nowym roku szkolnym. Zapewnił uczniów klasy pierwszej, że szkoła to miejsce bezpieczne i sprzyjające ich rozwojowi.

Szóstoklasistów zachęcał do wzmożonej pracy i jak najlepszych wyników na egzaminie. Omówił też krótko założenia w tegorocznych programach kształcenia i wychowania.

Na koniec pan dyrektor nawiązał do 75. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i krótko przybliżył atmosferę tamtych tragicznych dni.

Życzenia owocnej pracy dydaktyczno – wychowawczej w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej złożył goszczący na uroczystości pan mgr Marian Gajda – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dąbrowie Tarnowskiej.

W podsumowaniu dyrektor przedstawił wychowawców poszczególnych klas:

Klasa I – p. mgr Irena Klich

Klasa II – p. mgr Mirela Kiełbasa

Klasa III – p. mgr Grażyna Kruk

Klasa IV – p. mgr Waldemar Szlosek

Klasa V – p. mgr Bernadeta Pabian

Klasa VI – p. mgr Renata Sojka

Po spotkaniu ogólnym uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie zwrócono im szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły.

Życzymy wszystkim Uczniom i Nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku!

Konkurs fotograficzny o patronie szkoły
Konkurs fotograficzny o patronie szkoły

Grupa realizująca zajęcia regionalne odpowiedziała na zaproszenie z sanktuarium Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „OBIEKTYWEM WIDZIANE”. Tematem konkursu było pokazanie, w jaki sposób utrwalona i pielęgnowana jest pamięć o Męczenniku naszych czasów bł. ks. Popiełuszce. Regionalni zrobili fotografie miejscom poświęconym ks. Jerzemu w naszej szkole (prym wiodła Gabrysia Kuta z profesjonalnym aparatem fotograficznym i pasją robienia zdjęć), kilka zdjęć w terenie wykonał prowadzący zajęcia. Potem wspólnie je opisano, wywołano u fotografa w formacie 20x30 cm i wysłano do organizatorów konkursu. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, z „przecieków” wiadomo, że zainteresowanie konkursem jest duże. Fotografie wysłane na konkurs można zobaczyć w naszej galerii.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL „Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

Wycieczki edukacyjne w ramach projektu Równaj w górę POKL
Wycieczki edukacyjne w ramach projektu Równaj w górę POKL

Początek wakacji dla uczniów szkół podstawowych z Gruszowa Wielkiego i Nieczajny Górnej – uczestników projektu „Równaj w górę” POKL – był czasem wycieczek edukacyjnych.

Uczniowie od marca biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Mają one charakter rozwijający (informatyka, przyroda, wiedza o regionie), wyrównawczy (matematyka, język angielski, przyroda), zajęcia korekcyjne oraz zajęcia z pedagogiem szkolnym i doradcą zawodowym. W lipcu uczestnicy zajęć wyrównawczych wzięli udział w trzydniowym wyjeździe do Warszawy. Uczniowie z zajęć regionalnych również udali się na dwa dni do Warszawy oraz zwiedzili Malbork, Gdańsk i Toruń.

Program wycieczek był bardzo bogaty. Dzieci zobaczyły Muzeum Techniki, Pałac Kultury i Nauki, Sejm, Telewizję Polską, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki, Wilanów, Powązki oraz spędzili mnóstwo czasu w Centrum Nauki Kopernik.

W Malborku najważniejszym punktem był Zamek Krzyżacki. Gdańsk to Stare Miasto, Stocznia, Żuraw i Fontanna Neptuna, natomiast Toruń poznali trasą pt. „Gotyk na dotyk”.

Plan wyjazdów, mimo że podporządkowany był tematycznie do treści zajęć i korelował z projektem, pozwalał uczestnikom na chwilę wakacyjnego relaksu – chociażby podczas spacerów starówkami zwiedzanych miast czy na plaży w Gdańsku.

Projekt realizowany jest ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych POKL. Beneficjentem projektu jest Gmina Dąbrowa Tarnowska.

Żniwa - Równaj w górę POKL
Żniwa - Równaj w górę POKL

Grupa uczniów realizująca zajęcia regionalne w szkołach w Gruszowie Wielkim i naszej przygotowała obrzęd dożynkowy - Żniwa, który został zaprezentowany publiczności w sobotę 28 czerwca podczas lokalnej imprezy Powitanie lata w Nieczajnie Górnej. Dziewczęta i chłopcy w barwnych strojach profesjonalnie kosili kosami zboże i podbierali je sierpami. Ciężka praca na roli została uwieńczona skocznymi tańcami i przyśpiewkami przy ludowej muzyce podczas dożynek. Wstępujących podziwiał zastępca burmistrza Marek Minorczyk i – niestety – niewielka liczba mieszkańców wsi. Tym barwnym występem Regionalni podsumowali pół roku uczestnictwa w zajęciach.Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL „Równaj w górę".

Opracowanie: Irena Klich

WŚRÓD DINOZAURÓW
WŚRÓD DINOZAURÓW

Alliozaury, tyranozaury, brontozaury i wiele, wiele innych dinozaurów towarzyszyło uczniom klas I – III podczas całodniowej wycieczki w środę 28 maja do Bałtowa. Po przeszło dwugodzinnej podróży dzieci zwiedziły z przewodnikiem Park Jurajski, Prehistoryczne Oceanarium oraz z bardzo bliska przyglądały się życiu różnych zwierząt w tzw. Zwierzyńcu Dolnym. Później był czas na zakupienie pamiątek, zabawę na placu zabaw i kulinarne przyjemności. Ostatnią atrakcją tego dnia były zabawy w Parku Rozrywki – czego tam nie ma: małe i duże karuzele, statek-huśtawka, pociąg kaczuszkowy, saloon, zjazdy tyrolką, samochodziki – trudno wszystkie zliczyć. Kierownikiem wycieczki była p. Irena Klich, a opiekę sprawowały panie: Mirela Kiełbasa, Grażyna Kruk i Bernadeta Pabian przy wsparciu rodziców. Roześmiane buzie dzieci świadczyły o tym, że wycieczka była udana.

Opracowanie: Irena Klich

W malowanej wsi
W malowanej wsi

Tak o Zalipiu pisała w już w 1968 roku poetka z naszego regionu – Maria Kozaczkowa. Uczniowie uczestniczący w zajęciach regionalnych mieli możliwość sami podziwiać tę najpiękniejszą – bo malowaną – wieś w piątek 13 czerwca. Wycieczkę rozpoczęło zwiedzanie zagrody twórczyni sławy tej miejscowości – Felicji Curyłowej, ludowej malarki kompozycji kwiatowych na… dosłownie wszystkim, na czym można malować: domach, stajniach, stodołach, budach psów, studniach, sprzętach domowych. Później Regionalni – obie grupy: z Nieczajnej i Gruszowa Wielkiego rozwijały swoje talenty na warsztatach plastycznych. W efekcie powstały piękne bibułowe kwiaty robione na sposób zalipiański. Ponadto grupa otrzymała w prezencie cały bukiet kolorowych kwiatów. W drodze powrotnej odwiedzono kościół w Zalipiu, wymalowany w środku oczywiście w kwiaty, jak również podziwiano „kwiatowe” ornaty w starej zakrystii.

Zakupione zalipiańskie wazony, kogutki i pocztówki będą przypominać o niezwykłej miejscowości.

Opracowanie: Irena Klich

W WIEJSKIEJ CHACIE
W WIEJSKIEJ CHACIE

Zajęcia pod taką nazwą realizowali uczestnicy projektu „Równaj w górę” – grupa regionalna w piątek 20 czerwca. Tym razem obie grupy: z Gruszowa Wielkiego i nasza wyjechały do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Opowieść przewodnika o niełatwym życiu w chatach wiejskich przed stu laty znakomicie uzupełniały zgromadzone eksponaty. Uczestnicy zajęć poznali m.in. pracę kołodzieja, dekarza, cieśli, garncarza. Chłopcy zgłaszali się do prania na tarze, maglowania, robienia masła, noszenia wody na nosidłach. Dziewczyny z zaciekawieniem oglądały stroje z tamtych czasów.

Na zakończenie zajęć muzealnych wniosek był jeden: obecnie żyje się nam o wiele łatwiej.

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 51,666,333 unikalnych wizyt