22 Maj 2025 19:22
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

I dzień wiosny w naszej szkole
I dzień wiosny w naszej szkole

Chociaż kalendarzowa wiosna zawitała 21 marca, to uczniowie klas I-III już 19 marca uroczyście ją powitali.

Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się w projektantów mody i wykorzystując tkaniny, bibułę, papiery kolorowe, pomponiki, kwiaty i plastelinę stworzyli cudowne kreacje dla Pani Wiosny. Następnie przystąpili do lekcji gier planszowych, na której uczyli się współpracy i uczciwej rywalizacji. Nie zapomnieliśmy również o "Dniu Kolorowej Skarpetki", który jest obchodzony w pierwszy dzień wiosny. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z dumą prezentowali swoje wielobarwne, ubrane nie do pary skarpetki.

W ten sposób okazaliśmy akceptację i otwartość dla osób z zespołem Downa.

Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy za udział w uroczystym powitaniu Pani Wiosny.

Opracowanie: Roksana Kaczówka  

WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2021
WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2021

W tegorocznej akcji „Wyślij pączka do Afryki 2021”, organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje, wzięła udział społeczność naszej szkoły. Spisaliśmy się na medal – wpłaty dokonali wszyscy uczący się w szkole uczniowie klas I – III, dyrektor, nauczyciele i pracownicy naszej placówki. Nasza darowizna w kwocie 550 zł to wsparcie projektów misyjnych dla potrzebujących w Czadzie i Republice Środkowej Afryki, a konkretnie to posiłki dla osieroconych dzieci, opieka medyczna i leki dla najmłodszych, wsparcie edukacji oraz czysta, zdrowa woda z nowych studni. Akcja trwała od tłustego czwartku, czyli 11 lutego do 15 marca. Darczyńcy składali ofiary do specjalnej szkatułki, a później zapisywali swoje imię na specjalnej „serduszkowej” liście na korytarzu szkolnym.

W tej ogólnopolskiej akcji bierze udział 330 szkół i przeszkoli oraz 33 parafii i cukierni, a z samego tylko województwa małopolskiego - 117 szkół i przedszkoli.

Z terenu naszej gminy to Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Możecie to zobaczyć https://paczek.kapucyni.pl/gdzie-paczkujemy.

Organizatorzy szkolnej akcji – wychowawczynie klas I – III - serdecznie dziękują Rodzicom i Uczniom. Dzięki Wam słowa z plakatu „Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego” nabrały głębokiego sensu.

Dziękujemy! Na Was zawsze można liczyć!

Opracowanie: Irena Klich

8 marca - Dzień Kobiet
8 marca - Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet,

niech każdy się dowie,

że dzisiaj święto dziewczynek…

Chłopcy z klas I – III pamiętali w tym dniu o swoich koleżankach. Były różne upominki: kwiaty, słodkości i obowiązkowo Sto lat! Niektórzy młodzi „panowie” podkreślili doniosłość święta poprzez wyjątkowo staranny ubiór (biała koszula i marynarka). Ale i dziewczynki podziękowały chłopcom słodkim poczęstunkiem, więc było to wspólne świętowanie. Gdy dodać do tego zmianę ról za dwa dni, 10 marca (Dzień Mężczyzny), i znowu wzajemne prezenciki, to można pokusić się o takie podsumowanie: w marcu dziewczynki i chłopcy mają nie po jednym ale aż dwa dni świętowania.

Opracowała: Irena Klich

Akcja dla Szymona - podsumowanie
Akcja dla Szymona - podsumowanie

6 marca pod kościołem w Nieczajnie Górnej odbyła się zbiórka ciast i ciasteczek, które zostały przekazane na zorganizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smegorzów kiermasz charytatywny, z którego fundusze przeznaczono na leczenie Szymona Kolano z Olesna. Nasi uczniowie, ich rodzice i nauczyciele ochoczo dołączyli do akcji i upiekli aż 39 wspaniałych ciast i ciasteczek. Szkolną akcję zorganizowały i przeprowadziły panie: Irena Klich, Roksana Kaczówka oraz Anna Wolak przy udziale wychowawców klas.

O bezpieczny transport naszych słodkości zadbała firma transportowa "Gnat".

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali ogromne serca. Jesteście wspaniali!

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Spotkania czytelnicze "Kolorowe wiersze pani Dorotki"
Spotkania czytelnicze "Kolorowe wiersze pani Dorotki"

11 lutego swoje 60. urodziny obchodziła polska autorka książek dla dzieci Dorota Gellner. Z tej okazji Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej przygotował zajęcia czytelnicze online dla zorganizowanych grup. Nasi uczniowie z klas I – III połączyli się z biblioteką w środę, 24 lutego, każda klasa oddzielnie. Dwie Panie Anie zaprezentowały nam bogatą twórczość literacką pisarki, którą rozpoczęła w 1982 roku w czasopiśmie „Świerszczyk”, współpracowała też z innymi czasopismami, m.in. „Misiem” i „Płomyczkiem”. Inne ciekawostki z życia pani Dorotki to fakt, że jest autorką ponad 100. książek dla dzieci i wielu piosenek dla najmłodszych, słuchowisk radiowych, bajek muzycznych oraz scenariuszy telewizyjnych. Jej książki znajdują się na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Zawodowo pani Gellner jest bibliotekarką.

W programie zajęć czytelniczych znalazło się wiele atrakcji: czytanie fragmentów wierszy, zgaduj zgadula, quiz czytelniczy. To było pierwsze spotkanie w takiej zdalnej formie, które współorganizowały wychowawczynie z klas I - III.

Opracowała Irena Klich

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.

Więcej Instytut Pamięci Narodowej: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/138079,Narodowy-Dzien-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych-1-marca-2021.html

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Trochę historii na początek. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Wszyscy uczniowie klas I – III uczcili to święto, przystępując w swoich klasach do Konkursu Kaligrafii. Otrzymali polecenie: Przepisz podany tekst najładniej jak potrafisz.

Polska

Jest w Europie dobrze znana.
Polska nasza ukochana.
Wielka jest! To nie są bzdury!
Sięga od morza po same góry.
Wszystko tutaj nas zachwyca:
tam Warszawa - to stolica,
Wisła to najdłuższa rzeka…

 Napisane teksty dokładnie sprawdzili i ocenili kaligraficzne pismo wychowawcy klas: p. Irena Klich, p. Roksana Kaczówka i p. Grażyna Kruk.

Tytuł klasowego mistrza kaligrafii otrzymali:

klasa I - Anna Taraska, Milena Adamczyk, Dominika Dobrowolska, Oskar Oleś,                Dominik Szczebak;

klasa II – Julia Szwajkosz, Julia Wybraniec, Ewa Pikul;

klasa III – Karol Kogut, Sebastian Wąż, Maja Żelazny.

Mamy więc 11 mistrzów kaligrafii! Pozostali uczniowie otrzymali tytuł klasowego wicemistrza kaligrafii. Uczestników konkursu nagrodzono dyplomami i słodkościami.

 Opracowała Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 51,636,968 unikalnych wizyt