21 Listopad 2024 14:35
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Spotkanie z Rodzicami
Spotkanie z Rodzicami

22.09. 2022 r. /czwartek/ odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Rodzicami.

Porządek wywiadówki:

a) godzina 16:30 – spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły;

b) godzina 17:00 – spotkania z wychowawcami klas 1 – 8.

Na zebraniu zostaną omówione najważniejsze zmiany w Programie Profilaktycznyo – Wychowawczym Szkoły na rok szkolny 2022/23, przyjętym Uchwałą Rady Rodziców 09.09.2022 r. oraz zmiany w Statucie szkoły od 01. 09. 2022 r.

Spotkanie przedstawicieli klas odbędzie się w piątek 23.09. 2022 roku o godzinie 8:00.

Z poważaniem Dariusz Węglowski – dyr. SPNG

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - Drukarka 3D
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  - Drukarka 3D

W ramach programu Laboratoria Przyszłości mogliśmy wyposażyć oraz wzbogacić pracownie naszej szkoły w nowoczesne urządzenia technologiczne. 

Niewątpliwie  najnowszej generacji Drukarka 3d firmy Flashforge - Adventurer4 jest tego przykładem.

Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z zasadą działania drukarki 3D, obsługa urządzenia a także z programami służącymi do wykonywania wydruków 3D. Sam proces wydruku i efekt uzyskany na koniec wzbudzał duże zainteresowanie wszystkich obecnych.

 W najbliższej przyszłości uczniowie  poznają programy do samodzielnego projektowania modeli i będą drukować swoje projekty. 

Drukarka 3D pozwala na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji. Drukarka umożliwi tworzenie przestrzennych modeli odpowiadających fragmentom przyrody – zarówno tej widocznej gołym okiem (modele drzew, owadów), jak i niewidocznej (modele komórek bakteryjnych).

 Ciekawsze zajęcia to lepsze wyniki w nauce. Pomysły na wykorzystanie drukarki 3D w szkole są nieograniczone. Każdy nauczany przedmiot może skorzystać na wdrożeniu tej technologii.

Opracowanie: p. Anna Wolak

Projekt Edukacyjnej Sieci Antysmogowej w naszej szkole
Projekt Edukacyjnej Sieci Antysmogowej w naszej szkole

Nasza szkoła przystąpiła do  Projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej realizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Służy on zwiększeniu świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii, przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra o szczególnym znaczeniu.

W ramach realizacji projektu na elewacji szkoły została zamontowana tablica LED umożliwiająca odczyt danych z czujnika smogu. Zapraszamy do korzystania z informacji płynących z tablicy.

Zakończenie roku szkolnego 2021/22
Zakończenie roku szkolnego 2021/22

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2021/22 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski.

Po powitaniu wszystkich obecnych pan dyrektor podsumował kończący się rok szkolny. Docenił trud uczniów, zaangażowanie rodziców i nauczycieli. 

Podkreślił, że był to rok niełatwy, gdyż w większości był to czas nauki zadanej. Jednak osiągniecia uczniów świadczą, że był to okres dobrze wykorzystany.

Wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły Radzie Rodziców.

Ósmoklasistom życzył  trafnych i dobrych decyzji, by nadal byli pełni motywacji do działania i entuzjazmu. Wyraził przekonanie, że będą godnie reprezentować szkołę.

W dalszej części głos zabrał pan Stanisław Ryczek Zastępca Burmistrza  Dąbrowy Tarnowskiej, który omówił najważniejsze zadania z zakresu oświaty w gminie. Podziękował wszystkim za aktywny udział w podnoszeniu wyzwań jaki niosła ze sobą nauka oraz wręczył Statuetkę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Karolowi Dobrowolskiemu.

W części artystycznej uczniowie klasy ósmej przedstawili program, przygotowany z wychowawcą - panią Dorotą Grzesik. Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom klas I - VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne.

Uczniem roku szkolnego 2021/22 został – Karol Dobrowolski z klasy 8, a Tytuł Czytelnika Roku 2021/22 zdobyła Amelia Walkosz z klasy 3.

Przytul się do drzewa
Przytul się do drzewa

Uczniowie klasy 5 i 6 wzięli udział w akcji Przytul się do drzewa. Celem akcji było zwrócenie uwagi na  ochronę lasów przed niszczeniem i pożarami, wynikającymi z winy człowieka.

Zdjęcia wysłaliśmy do organizatora. Będą one opublikowane na stronie straznicylasow.pl

Otrzymaliśmy już certyfikat uczestnictwa w akcji.

Opracowanie: Renata Błasiak

Wycieczki w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę
Wycieczki w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę

Szkoła  otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa  na realizację dwóch wycieczek tj. do Kurozwęk i Krzyżtopora oraz Wrocławia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę” w wysokości 12 576,00 zł.

Całkowity koszt wycieczek - 15 720,00 zł.

Przedmiotem przedsięwzięcia było wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało na celu wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane były na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach tych obszarów Minister ogłosił wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH
WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH

Po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klas I – III wyjechali na wycieczkę w ramach ogólnopolskiego projektu „Poznaj Polskę”. Po kopalni soli w Wieliczce tym razem dzieci poznały w dniu 8 czerwca Kurozwęki i Ujazd na ziemi świętokrzyskiej. W Kurozwękach najpierw odbyło się bizonowe safari, później pokonywanie bukowego labiryntu, podziwianie pałacu z zewnątrz (remont) i różne atrakcje na placu zabaw. Pobyt w królestwie bizonów zakończył smaczny obiad.

Z kolei Ujazd zachwycił dzieci ruinami zamku Krzyżtopór. Do czasu wybudowania Wersalu była to największa budowla pałacowa w Europie. Strop w sali jadalnej był podobno szklany, a biesiadnicy podczas posiłków mieli okazję oglądać nad sobą pływające egzotyczne ryby. Cały zamek dzieci zwiedziły, słuchając barwnej opowieści przewodnika. Potem wzięły udział w warsztatach malowania ceramicznych tabliczek, które zabrały do domu jako pamiątki.

Kierownikiem wycieczki była pani Roksana Kaczówka, a opiekunami panie Grażyna Kruk i Irena Klich. Pomocą służyło kilkoro rodziców, którzy również wybrali się na wycieczkę.

 

                                                                                               Oprac. Irena Klich  

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 50,018,380 unikalnych wizyt