28 Styczeń 2025 04:53
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Konkurs czytelniczy z języka angielskiego.
Konkurs czytelniczy z języka angielskiego.

Dnia 19 października 2022 roku odbył się szkolny konkurs czytelniczy z języka angielskiego.

Jego głównym założeniem było promowanie nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów do czytania książek  oraz artykułów w języku obcym, rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz kreatywności. Konkurs był zorganizowany dla uczniów klas IV- VIII. Zadaniem uczniów było przeczytanie kilku tekstów i rozwiązaniu zadań sprawdzających rozumienie tekstów czytanych.

Oto nagrodzeni uczniowie

Klasa IV

Ewa Pikul, Artur Michalczyk, Julia Wybraniec, Julia Szwajkosz

Klasa VI

Adam Ciąbor, Paulina Chudy, Adrian Sojka, Daria Nowak

Klasa VII

Mateusz Wójcik, Paulina Mucha, Maja Zaczkiewicz

Klasa VIII

Mateusz Mol, Agnieszka Kmieć, Julia Puła,

Zwycięzcom gratulujemy!

Opracowała: E. Kijowska

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - lekcje fizyki
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - lekcje fizyki

Aby polubić lekcje fizyki, trzeba je zrozumieć, a z pewnością najłatwiej uczyć się na bazie doświadczeń. W taki sposób, w październiku  swoje umiejętności rozwijali uczniowie klasy 8, realizując tematy o prądzie elektrycznym z wykorzystaniem zestawów dydaktycznych, przeznaczonych do ćwiczeń z zakresu elektryczności,  zakupionych w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Uczniowie  budowali z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem obwody elektryczne według przedstawionych schematów oraz według własnych pomysłów. W trakcie łączenia elementów wykazali się wyobraźnią, kreatywnością oraz logicznym myśleniem. Ponadto zapoznali się z działaniem poszczególnych odbiorników prądu stałego, ćwiczyli połączeni szeregowe i równoległe, badali napięcie i natężenie prądu elektrycznego  z wykorzystaniem mierników.

 Z pewnością nauka poparta praktycznym działaniem jest bardziej atrakcyjna i efektywna.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości mogliśmy wyposażyć oraz wzbogacić pracownie w naszej szkole.

Opracowanie: p. Anna Wolak

II edycja szkolnej akcji "Pamiętamy"
II edycja szkolnej akcji "Pamiętamy"

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, tych bliższych i tych dalszych.

Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy także Osoby, które zapisały się w naszej szkolnej historii.

Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań, dlatego wznawiamy szkolną akcję „Pamiętamy”.

Chętni uczniowie i nauczyciele szkoły mogą się włączyć do niej poprzez przyniesienie do szkoły zniczy, które zostaną przyozdobione  biało – czerwoną wstążką z logiem szkoły i w ostatni piątek przed 1 listopada zostaną ustawione na grobach  pracowników naszej szkoły na wielu cmentarzach.

Znicze należy przynosić i składać w szkolnej bibliotece.

Wraz ze zniczami na grobach zostaną złożone wiązanki  wykonane przez uczniów podczas warsztatów florystycznych zorganizowanych w naszej szkole w ramach projektu „Na wsi nie musi być nudno” przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna.

Zapraszamy do udziału całe kasy!

Organizator Dariusz Węglowski dyr. szkoły

Kontynuacja programu Poznaj Polskę
Kontynuacja programu Poznaj Polskę

Szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację wycieczek do Sandomierza i Torunia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę” w wysokości 13 040,00 zł.

Przedmiotem przedsięwzięcia było wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało na celu wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane były na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach tych obszarów Minister ogłosił wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce 14 października. Ten dzień upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, powołanej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 r. KEN była pierwszą w Polsce i w Europie władzą oświatową o charakterze obecnego ministerstwa oświaty. 

W naszej szkole 13 października zorganizowana została uroczysta akademia z tej okazji. Dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, emerytowani nauczyciele oraz wielu zaproszonych gości, spotkało się  na tej uroczystości. Dyrektor szkoły, który rozpoczął to spotkanie oprócz życzeń, przekazał również nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku otrzymali je p. Roksana Kaczówka, p. Bernadeta Pabian, p. Waldemar Szlosek  oraz p. Katarzyna Świerzb-Kawa i p. Bernadeta Bartoń.  

W imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej nagrody  wręczyła p. Marta Chrabąszcz, otrzymali je Dyrektor Szkoły p. Dariusz Węglowski oraz p. Iwona Tańska.

Po części oficjalnej, część artystyczną wykonali uczniowie z klasy VI, VII i VIII. Przygotowali oni  „Posiedzenie Rady Pedagogicznej z przymrużeniem oka…”. Uczniowie wcieli się w role nauczycieli oraz pracowników szkoły i dyskutowali, spierając się w ważnych dla edukacji sprawach. W przerwach obrad zebrani mogli usłyszeć i zobaczyć  uczniów prezentujących swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

Po części artystycznej samorząd uczniowski przekazał życzenia oraz kwiaty wszystkim zebranym.

Uczniów do występów przygotowali: p. Anna Wolak, p. Iwana Tańska oraz p. Waldemar Szlosek.

Piękną  dekorację wykonała p. Roksana Kaczówka.

Opracowanie: p. Anna Wolak

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla nauczyciela naszej szkoły pani Renaty Sojki
 Medal Komisji Edukacji Narodowej dla nauczyciela naszej szkoły pani Renaty Sojki

12 października 2022 roku na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli z udziałem Małopolskiej Kurator Oświaty pani Barbary  Nowak z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości wyróżniającym się nauczycielom  wręczono  Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla  oświaty i wychowania oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Małopolskiego Kuratora Oświaty.

W zaszczytnym gronie znalazła się nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej pani Renata Sojka, która została odznaczona Medalem Edukacji Narodowej.

Medal KEN to odznaczenie resortowe nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej, centralny organ władzy oświatowej.

Pani Renacie Sojce serdecznie GRATULUJEMY!

XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

7 października  obchodziliśmy już po raz piąty w naszej szkole  dzień tabliczki mnożenia. Już dwa tygodnie przed tym wydarzeniem  uczniowie przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia pisząc każdego dnia krótkie kartkówki sprawdzające i zbierając punkty za bezbłędność i szybkość w liczeniu.

W ostatnim tygodniu została przeprowadzona akcja „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Powołano Komisje Egzaminacyjne składające się z uczniów poszczególnych klas, które prowadziły egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę”  wśród  nauczycieli szkoły i innych pracowników oraz gości i rodziców  którzy każdego dnia odwiedzali naszą szkołę. Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy powinni ją  znać.

7 października odbył się finał imprezy. Mistrzowie tabliczki mnożenia z każdej klasy czyli uczniowie którzy zdobyli najwięcej punktów w trakcie dwutygodniowych tabliczkowych zmagań zmierzyli się ze sobą walcząc o tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

Byli to :

Z klasy IV –Ewa Pikul.

Z klasy V –Sebastian Wąż.

Z klasy VI – Paulina Chudy.

Z klasy VII - Mateusz Wójcik.

Z klasy VIII- Patryk Sadko.

Finał imprezy odbył się z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Uczniowie po wcześniejszym zalogowaniu się na telefonach komórkowych przystąpili do rozwiązywania testu w wersji elektronicznej. Liczył się czas i oczywiście bezbłędność. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia okazała się bezkonkurencyjna już po raz drugi Paulina Chudy  z klasy VI.

Gratulujemy Szkolnemu Mistrzowi Tabliczki Mnożenia, Mistrzom Klasowym oraz Wszystkim  którzy włączyli się do wspólnej nauki i zabawy.

    Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.  

Opracowanie: p. Anna Wolak

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 50,573,886 unikalnych wizyt