Nasza kolęda w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej
Dodane przez admin dnia 29/01/2017 00:00

„O wartości życia  rozstrzygają nie czyny choćby wielkie, ale miłość choćby mała”

Kardynał Stefan Wyszyński

W piątek 27 stycznia br. - z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Renaty Sojka, grupa uczniów  naszej szkoły odwiedziła pensjonariuszy Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu zaprezentowali  pogodny  występ grupy  kolędniczej „Hej kolęda, kolęda” w trakcie którego, oprócz wesołych scenek,  nie zabrakło serdecznych życzeń przy akompaniamencie  tradycyjnych polskich kolęd.

W drugiej części przygotowanego programu odbył się koncert kolęd i pastorałek zaprezentowanych przez solistów i  zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych. Do występu młodych artystów przygotował pan Waldemar Szlosek i pani Irena Klich. Młodzi wykonawcy zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, jak i jego personel.

Bez wątpienia szkolnym kolędnikom udało rozweselić się zebranych na świetlicy gości, którzy  nagrodzili ich gromkimi brawami.

Głos zabrał także kapelan hospicjum ks.  Prałat Józef Poręba, który opowiedział  uczniom o  roli hospicjum oraz nawiązał do sylwetki patrona Św. Brata Alberta Chmielowskiego.Ksiądz kapelan zaprosił nauczycieli, uczniów i towarzyszących im rodziców do Kaplicy Miłosiernego Jezusa na krótką modlitwę a następnie zachęcił uczniów, aby jeszcze raz zaśpiewali kolędy  przez radiowęzeł.

Tym razem występy wokalne mogli usłyszeć chorzy pacjenci i odwiedzający ich rodziny. Pobyt w tym niezwykłym miejscu, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi i chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich.

Na koniec w imieniu chorych przedstawiciele społeczności szkolnej otrzymali podziękowanie od pani Dyrektor Urszuli Mróz, która napisała „Niech Bóg, którego miłość ciągle przynagla nas do czynienia dobra, hojnie wynagrodzi swoją łaską i błogosławi codzienność”.

Opracowanie: Renata Sojka