26 Maj 2025 04:00
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Dzieci - dzieciom
Dzieci - dzieciom

Po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana akcja Dzieci – dzieciom. Tym razem uczniowie naszej szkoły zechcieli pomóc rówieśnikom z Ukrainy.

Dlatego też ofiarni uczniowie i ich rodzice przygotowali piękne upominki mikołajkowe dla rodzin polskich w Kamieńcu Podolskim. Podarunki zostały przekazane dzieciom w parafii katedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz w przytułku prowadzonym przez siostry zakonne w Kresowicach.

Z każdej klasy kilku uczniów wzięło udział w tej akcji. Uzbierało się w sumie 40 paczek.

Nad całą akcją czuwała pani Bernadeta Pabian.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy wzięli udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

Opracowała: Bernadeta Pabian

Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii

W niezwykłej lekcji historii uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 1 grudnia 2016 roku. Dzięki pokazowi Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”  oczyma wyobraźni przenieśli się do czasów średniowiecznych. Członkowie grupy przedstawili jedną z kilku opracowanych przez siebie „żywych lekcji historii, co oko i ucho bawić mają” pod tytułem „Życie i kultura w średniowieczu”. Celem bardzo atrakcyjnej w przekazie „lekcji” było przybliżenie historii i obyczajów minionych wieków, w tym wypadku od V do XV wieku. Uczniowie klas I – VI zobaczyli  jak wyglądało rycerskie uzbrojenie i ekwipunek, poznali średniowieczne prawa i kary. Na własnej skórze mogli doświadczyć, jak były one dotkliwe. Byli świadkami pasowania kolegi na rycerza i poznali kodeks rycerski. Niektórzy uczniowie – ochotnicy przeszli próbę „ciężkiego miecza”. Teraz dzieci mogą pochwalić się, że wiedzą jak wyglądają: kolczuga, jelec, buzdygan, hełm „psi pysk”, młot rycerski, topór, korbacz (kiściel), dyby.Takie lekcje stanowią dowód, że historia może być ciekawa i pasjonująca. Wszystko zależy tylko od tego, jak zostanie opowiedziana…

Opracowanie: Irena Klich

MAGIC SHOW
MAGIC SHOW

Humor, rozrywka i różne sztuczki to elementy występu iluzjonisty, który odbył się w naszej szkole 7 listopada. Bawiły się na nim nie tylko uczniowie szkoły, ale i przedszkolaki wraz z wychowawcami. Iluzjonista nie tylko oczarował wszystkich swoją zręcznością – nauczył dzieci kilku sztuczek.

Opracowanie: Irena Klich

Wycieczka do Grodu Kraka
Wycieczka do Grodu Kraka

23 listopada br. 45 uczniów z klas IV-VI miało możliwość uczestniczyć w wycieczce do Krakowa.

Zwiedzający zobaczyli Wawel z Katedrą, groby królewskie, dzwon Zygmunta. Na chwilę mieli także możliwość  zatrzymania  się przy sarkofagu pary prezydenckiej ś.p. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Kolejnym punktem wycieczki było Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, największa w Polsce stała  ekspozycja polskiego malarstwa i rzeźby tego okresu. Następnie wszyscy udali się do Kościoła Mariackiego, aby zobaczyć najcenniejszy zabytek  tego kościoła - ołtarz Wita Stwosza.

Bardzo podobało się Muzeum Historyczne pod krakowskim rynkiem. Zwiedzający zobaczyli także Sukiennice, spacerowali ulicą Floriańską.

Dzięki tej wycieczce uczniowie mieli możliwość  zapoznania się z historią tego niezwykłego miasta, wieloma zabytkami o dużej randze artystycznej i historycznej oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę Krakowa.

Wrażenia oraz bezpośredni kontakt ze sztuką w dawnej stolicy Polski długo będą przypominać zakupione pamiątki.

Opracowanie: Renata Sojka

ZWYCIĘSKI PUCHAR POZOSTAŁ W NIECZAJNEJ
ZWYCIĘSKI PUCHAR POZOSTAŁ W NIECZAJNEJ

Po raz czwarty uczniowie klas I – III z siedmiu szkół podstawowych  spotkali się 22 listopada w naszej szkole na Gminnym Turnieju Gry w „Dwa ognie”. Celem rozgrywek była dobra sportowa zabawa, puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, dyplomy i medale. Zacięte gry przeprowadzone systemem „każdy z każdym”, pod czujnym okiem sędziego Jarosława Piaseckiego (SP Luszowice), zakończyły się sukcesem Nieczajnej, w dodatku czwarty raz z rzędu.

Zajęte miejsca:

I – SP Nieczajna Górna

II – SP Smęgorzów

III – SP Gruszów Wielki

IV – SP Dąbrowa Tarnowska  nr 1

V – SP Dąbrowa Tarnowska nr 2

VI – SP Laskówka Chorąska

VII – SP Żelazówka

Uroczystego wręczenia nagród dokonali Burmistrz Krzysztof Kaczmarski i Dyrektor szkoły Dariusz Węglowski. Podziękowania za przygotowanie dzieci do turnieju otrzymali nauczyciele – trenerzy i koordynator rozgrywek, a zarazem trener zwycięskiej drużyny  Irena Klich.          

Nad stroną kulinarną czuwali Rodzice klas edukacji wczesnoszkolnej, za co dziękujemy. Goście zostali pożegnani zaproszeniem na kolejny turniej za rok, bo „O kondycję dbamy – więc w dwa ognie gramy”.

Opracowanie: Irena Klich

Ogłoszenie MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej
Ogłoszenie MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że od 1 grudnia 2016 roku można składać wnioski o dożywianie dzieci od 01. 01. 2017 r. do 23. 06. 2017 roku.

Do wniosku należy dołączyć załączniki potwierdzające uzyskany dochód netto za ostatni miesiąc kalendarzowy ( w tym przypadku za listopad 2016).

Nowy wzór wniosku można odebrać w MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej.

ŚWIĘTUJEMY ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ
ŚWIĘTUJEMY ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

Wśród zgromadzonych 11 listopada na religijno-patriotycznej uroczystości obchodów 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości: parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, pocztów sztandarowych instytucji państwowych, szkół, jednostek OSP, organizacji pozarządowych i mieszkańców powiatu dąbrowskiego znalazł się poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Ireny Klich i p. Zofii Maziarz.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się zbiórką licznych delegacji i pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszyscy przeszli w pochodzie patriotycznym ulicami miasta, prowadzonym przez Orkiestrę Dętą przy OSP Szczucin, i udali się do kościoła pw. NMP  Szkaplerznej na Mszę Świętą, odprawioną przez ks. prałata Józefa Porembę oraz ks. prałata Stanisława Cyrana, proboszcza dąbrowskiej parafii.

Dalsze uroczystości odbyły się w Parku Miejskim pod Pomnikiem Poległych, gdzie po powitaniach i przemówieniach delegacje złożyły liczne wieńce i wiązanki kwiatów, będące wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie. Podczas tegorocznego świętowania nie zabrakło programu słowno – muzycznego w wykonaniu uczennic Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Dopisała pogoda, bo chociaż było dość chłodno, to już następnego dnia spadł śnieg.

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.03 51,691,432 unikalnych wizyt