26 Maj 2025 04:32
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Informacja dla rodziców

Wnioski na stypendium szkolne można składać od dnia 01.09 do 15.09.2017 w Centrum Usług Wspólnych na ul. Sportowej 4.

Dotyczy uczniów zamieszkałych na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska.

Kryterium dochodowe: 514,00 zł netto, natomiast dochód z gospodarstwa rolnego powyżej 1 ha przelicz. - 288,00 zł.

Wniosek oraz oświadczenie można odebrać w sekretariacie szkoły lub w CUW w Dąbrowie Tarnowskiej.

Informacja dla rodziców
Informacja dla rodziców

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że już w miesiącu sierpniu można składać wnioski dotyczące dożywiania dzieci wraz z dochodami netto za lipiec 2017 r.

Szczegółowe informacje: http://www.dabrowatar.pl/informacja-w-sprawie-skladania-wnioskow-na-dozywianie-w-szkolach-na-okres-od-01-09-2017-r-do-31-12-2017-r/

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2016/17 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski, który powitał wszystkich obecnych na sali gimnastycznej.

W przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Przypomniał najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a rodzicom pogratulował osiągnięć ich dzieci oraz wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły.

W dalszej części wystąpienia dyrektor odczytał okolicznościowe listy Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego  - skierowane do Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Uczniów oraz Rodziców, w których Nadawcy złożyli Adresatom gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienny trud i zaangażowanie w pracy edukacyjnej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży.

W części artystycznej uczniowie przedstawili program, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli klas 4 - 6.  Wychowankowie skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani. Finałem występu była pięknie odtańczona „belgijka” - w wykonaniu klasy V.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom klas I - VI, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Najaktywniejsi pływacy otrzymali okolicznościowe Medale Pływaka Roku Szkolnego 2016/17  – Klaudia Czerwińska, Karolina Kowal, Sandra Bartoń, Kacper Kogut i Konrad Wybraniec – dekoracji dokonała wychowawczyni – pani Irena Klich.

Nagrodę Czytelnika roku 2016/17 odebrał Kacper Kogut – uczeń klasy III, a Uczniem roku szkolnego 2016/17 został piątoklasista – Wiktor Wybraniec.

Następnie dyrektor szkoły – w  imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, wręczył okolicznościowe pamiątki Joannie Foszcz i Wiktorowi Wybrańcowi za najwyższą średnią ocen wśród absolwentów szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

GRATULUJEMY !!!

Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą
Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą

20 czerwca uczniowie spotkali się z panią mł. asp. Agatą Bulwą z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Funkcjonariuszka przeprowadziła warsztaty związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. Wizyta przedstawiciela Komendy w naszej szkole była także okazją do przybliżenia uczniom akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Poświęcona jest ona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej.Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków.

Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały edukacyjno-informacyjne, m.in.: informatory oraz naklejki.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs filmowy – Filmowy przeWODNIK promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski, Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Info:

Wycieczka w Pieniny
Wycieczka w Pieniny

1 czerwca uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wycieczce do Szczawnicy i Krościenka. Program wycieczki był bardzo obszerny.  

Zaplanowała go kierownik wycieczki - pani Bernadeta Pabian tak, aby był niezapomniany i pełen atrakcji.

Dzieci pod opieką nauczycieli: pana Waldemara Szloska oraz pań - Renaty Sojki,  Ireny Klich i Doroty Grzesik podziwiały krajobraz gór wapiennych. 

Na samym początku, pełni sił uczniowie, przeszli Wąwóz Homole. Podczas wędrówki obserwowali roślinność  oraz charakterystyczne cechy wąwozu. Na polanie, przy Kamiennych Księgach, w których spisane są podobno ludzkie losy, dzieci odpoczęły.

W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli szałas, w którym górale przygotowywali oscypki, no i oczywiście mogli skosztować smakołyków regionalnych.

Kolejną atrakcją był spływ Dunajcem ze Szczawnicy do Krościenka. Większość uczestników wycieczki po raz pierwszy płynęło tratwami i mogło posłuchać opowiadań flisaków.  Spływ był dodatkowo umilony pięknym śpiewaniem uczniów z  naszej szkoły. Po spływie wszyscy bardzo chętnie schłodzili się pysznymi lodami.

Następną atrakcją była kolejka na Palenicę. Czteroosobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa  umieszczona jest w samym centrum miasta.  

Kolejka jest jedną z wielu rozrywek miasta Szczawnicy. Przejażdżka nią należała do niezapomnianych przygód.

Kolejną atrakcją  była przejażdżka torem saneczkowym.

Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domów.

Opracowała: Bernadeta Pabian

Po Bałtowie - Szczucin
Po Bałtowie - Szczucin

Bliski koniec roku szkolnego i słoneczna aura zachęcały do kolejnych wycieczek. Wreszcie udało się zrealizować wyjazd historyczno-techniczno-rekreacyjny do… pobliskiego Szczucina. Termin wycieczki kilka razy przesuwano z powodu nieodpowiedniej pogody. 13 czerwca świeciło słońce, zakupy zostały poczynione (o nich później), autokar punktualnie podjechał i już o 8.30 uczniowie klas I – III zaczęli zwiedzanie Muzeum Drogownictwa -muzeum i skansen historii i techniki budowy dróg. Powstało ono w 1982 roku i gromadzi wszelkie pamiątki związane z budownictwem drogowym. W 1992 roku, decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zostało wpisane do rejestru zabytków.Bryła głównego budynku z dwiema wieżami i łukowym przęsłem przypomina formą most. Do zwiedzania przeznaczone są dwie ekspozycje: zewnętrzna, w której można podziwiać maszyny i urządzenia służące niegdyś drogowcom oraz wewnętrzna, która pokazuje eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także drogi i mosty w sztuce. Obok budynku, na niewielkim wzniesieniu zlokalizowany jest skansen maszyn drogowych, wybudowany w formie spiralnej alejki o długości ok. 1 km. Alejka wykonana jest z kostki brukowej, ma wbudowane oryginalne elementy dróg takie jak krawężniki, przepusty, kraty ściekowe itp. Budynek ze skansenem połączony jest kładką mostową o długości 51 m. Wzdłuż alejki znajduje się ponad 30 stanowisk prezentujących drogi z różnych okresów i epok - od drogi kreteńskiej do współczesnej, w chronologicznym układzie i wykonane w miarę możliwości z autentycznych materiałów używanych do budowy dróg. Na tych nawierzchniach są eksponowane maszyny i urządzenia drogowe pracujące przy budowie i utrzymaniu dróg np. walce (spalinowe, parowe, ciągnione), kotły, kruszarki, pługi, ciągniki, kafary, zrywaki, skład kolejki ze zlikwidowanej cegielni w Szczucinie z lokomotywą WLs40.

Po takiej intensywnej dawce wiedzy technicznej rodzice z klasy III: p. Katarzyna Doś i p. Katarzyna Kogut zaprosili dzieci i opiekunów: p. Mirelę Kiełbasa, p. Grażynę Kruk, ks. Stanisława Bielenia oraz kierowcę autokaru na grillowane kiełbaski. Potem były jeszcze mecze piłki nożnej i zabawy w berka.

Opracowani: Irena Klich

Historia biblioteki i ... unikatowe lalki
Historia biblioteki i ... unikatowe lalki

Takie niecodzienne połączenie prezentacji historii powstania i działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej i zbiorów lalek zaproponował Dział dla Dzieci dąbrowskiej książnicy. Losy biblioteki ukazano poprzez multimedialny pokaz. Większe zainteresowanie, szczególnie wśród dziewczynek, budziła kolekcja unikatowych lalek pani Agnieszki Ciećko, mieszkanki Dąbrowy Tarnowskiej i czytelniczki biblioteki. Na wystawie prezentowane były głównie porcelanowe lalki wraz z akcesoriami, i pajacyki, ale jest to tylko wycinek z bogatej kolekcji pani Agnieszki. Część z eksponatów jest bardzo współczesnych, ale są takie, które pochodzą ze starszych lat, m.in. laleczka z 1958 roku z masy perłowej o włosach ze sznurka, lalki z czasów PRL-u. Wśród nietypowych wyróżnić warto: lalki żydowskie z gwiazdą Dawida, staroangielskie, weneckie, a też tzw. Minki,  Baby Jagi i tzw. Reborn, a też perełki ze zbiorów z unikatowej kolekcji Jolandy Bello. Pani Agnieszka jest nie tylko kolekcjonerką, ale również pasjonatką renowacji starszych zabawek, szczególnie tych z „numerem seryjnym” i certyfikatem, co świadczy o oryginalności i rzadkości eksponatów. Wszystkie lalki można było podziwiać na fotografiach zamieszczonych w albumach.

Wyjazd dzieci etapu edukacji wczesnoszkolnej we środę, 14 czerwca przygotowała p. Irena Klich. Opiekę zapewniły p. Mirela Kiełbasa i p. Grażyna Kruk. Kolejne wyjazdy zaplanowano już w nowym roku szkolnym.

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.06 51,691,688 unikalnych wizyt