24 Maj 2025 08:45
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Nowości w szkolnej bibliotece
Nowości w szkolnej bibliotece

Księgozbiór szkolnej biblioteki został wzbogacony o kolejne pozycje.  

Tym razem na półkach pojawiły się lektury Karolcia, Czarne stopy, Kajko i Kokosz. Szkoła latania, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), O krakowskich psach i kleparskich kotach.

Zakupiono także kilka wydań związanych z legendami naszego regionu.

Młodzi czytelnicy mogą również wypożyczyć takie pozycje jak: Za górami za lasami, Baśnie z krainy Nudzimisiów, Opowieści z krainy Nudzimisiów, Nudzimisie i przedszkolaki.

Ciekawymi pozycjami okażą się Elementarz małego Polaka, Polak Mały. Wiersze patriotyczne, Kocham Polskę. Poczet wielkich Polaków czy ABC Małego patrioty.

Wszystkie książki zostały zakupione z funduszu sołeckiego Wsi Nieczajna Górna.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!   

Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa

21 maja 2019 r. uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem wycieczki była Fabryka Cukierków „CIUCIU Cukier Artist”. Uczniowie obserwowali pokazy, podczas których dowiedzieli się w jaki sposób są tworzone cukierki i lizaki oraz degustowali ciepły karmel. Na koniec dzieci czekała najsłodsza niespodzianka - każdy własnoręcznie zrobił swojego lizaka oraz paczkę cukierków, które z radością i dumą zabrali do domów.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był spacer po rynku Krakowa. Odwiedziliśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Poznaliśmy legendę o hejnale mariackim i podziwialiśmy piękne dorożki. Uczniowie byli zachwyceni i z pewnością nasz spacer trwałby znacznie dłużej, gdyby nie czekał na nas ostatni i najdłużej wyczekiwany punkt wycieczki - zabawa w parku rozrywki GOkidz. Atrakcje na kosmicznych torach ninja, zjeżdżalniach, labiryntach i zderzaczach były niezapomnianym przeżyciem. Pewni, że jeszcze kiedyś zawitamy w te miejsca, szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły

15 maja miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Święto Patrona naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczął przemarsz uczniów i nauczycieli do kościoła pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji całej społeczności szkolnej. Ksiądz proboszcz Stanisław Bieleń przybliżył ciekawe historie z życia ks. Jerzego Popiełuszki.

Następnie wszyscy wrócili do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia, w 8 rocznicę nadania imienia szkole i zbliżającej się 35 rocznicy męczeńskiej śmierci Patrona.

Pan dyrektor Dariusz Węglowski powitał przybyłych gości: p. Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego, dyrektor CUW p. Martę Chrabąszcz, radnych miejskich p. Kazimierę Wąż, p. Bogusława Pawelca i p. Andrzeja Pabiana, byłego dyrektora szkoły p. Kazimierza Szloska, sołtysów Nieczajny Górnej Jana Bąbę i Nieczajny Dolnej Czesława Podoska, rodziców, nauczycieli i uczniów, a następnie przypomniał wszystkim historię wyboru Patrona i przybliżył uroczystość nadania imienia szkole 8 lat temu.

Mottem przewodnim uroczystości były słowa ks. Jerzego „Zwyciężać zło dobrem, to zachować wierność prawdzie”. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem  p. Bernadety Pabian. O oprawę muzyczną zadbał chórek szkolny z  p. Waldemarem Szloskiem. Dekoracja, wykonana przez p. Dorotę Grzesik, była doskonałym tłem dla występu. W trakcie akademii wszyscy mogli posłuchać pięknych wierszy Teresy Boguszewskiej poświęconych księdzu Jerzemu oraz wspomnień osób mających z nim bezpośredni  kontakt.

Dzięki obchodom Dnia Patrona uczniowie prześledzili losy ks. Jerzego - od jego dzieciństwa w Okopach, przez lata studiów, pracy duszpasterskiej na Żoliborzu, aż po męczeńską śmierć w nurtach Wisły.

Niezwykle miłym momentem było wręczenie nagród  przez pana Burmistrza w konkursach plastycznych: uczniom klas I – III „Portret Ks. Jerzego”, uczniom klas IV – VII  „Plakat przedstawiający myśl lub cytat Księdza. Jerzego” oraz trzem wyróżnionym uczennicom         w konkursie na krótką pracę pisemną „Jak realizować we współczesnym życiu zalecenia zawarte w kazaniu Ks. J. Popiełuszki z dna 8.10.1984 roku  -  Zło zwyciężaj dobrem”. 

Głębokie treści przekazane w poezji i pięknej muzyce, atmosfera życzliwości, zamyślenia i wzruszenia, która towarzyszyła całemu spotkaniu z pewnością pozwoli długo     i mile wspominać ten wyjątkowy dzień.

Opracowanie: Bernadeta Pabian

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY JOANNY FOSZCZ
KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY JOANNY FOSZCZ

15 maja nastąpiło rozstrzygnięcie VII edycja Konkursu  Literackiego zorganizowanego przez PSP w Gruszowie Wielkim. Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno” to hasło tegorocznego konkursu, któremu patronował Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski oraz Biskup Tarnowski ksiądz Andrzej Jeż.

Konkurs adresowany był do uczniów szkól podstawowych i gimnazjów z powiatu dąbrowskiego oraz  wszystkich placówek  noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego
z województwa małopolskiego.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali dwie prace konkursowe:

Joann Foszcz – pt. Z pamiętnika Marianny Popiełuszko,

Kamil Kowalpt. Życie trzeba godnie przeżyć, bo jest ono tylko jedno 

Komisja konkursowa  przyznała II miejsce Joanna Foszcz z pracę w formie pamiętnika.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: Iwona Tańska

Spotkanie z Rodzicami
Spotkanie z Rodzicami

Spotkanie z Rodzicami  odbędzie się 23.05. 2019 roku/czwartek/.

Plan spotkania:


• spotkanie z wychowawcami klas I – IV - godzina 16 00

• spotkanie z wychowawcami klas V – VIII - godzina 16 30

• konsultacje z nauczycielami - godzina 17 00

Termin dodatkowego dyżuru wszystkich nauczycieli dla Rodziców, którzy  nie mogą być obecni na tym zebraniu - to wtorek 28. 05. 2019 roku w godzinach 13 00 – 14 00 .

Dyrektor szkoły

 


MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2019
MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2019

16 maja br. w PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XIX edycja powiatowego konkursu polonistycznego pt. „MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2019„. W zawodach ortograficznych wzięło udział 58 uczniów z 15 szkół powiatu dąbrowskiego. Konkurs składał się z dyktanda i testu. Naszą szkołę w tej rywalizacji reprezentowało czworo uczniów:

 - w kategorii klas IV - VI: Roksana Puła i Matyna Początek

 - w kategorii klas VII – VIII: Wiktor Wybraniec i Joanna Foszcz

Konkurs zakończył się dla naszej szkoły niezwykle pomyślnie. Joanna Foszcz uczennica klasy VIII została MISTRZEM ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2019 w kategorii klas starszych. Jednocześnie Asia razem z Wiktorem zdobyli puchar za trzecie miejsce w kategorii drużynowej. Jury doceniło także umiejętności ortograficzne Martyny Początek przyznając jej wyróżnienie.

Dyplomy, nagrody książkowe i puchary wręczyli zaproszeni na uroczystość sponsorzy konkursu: Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego – Pan Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Pan Krzysztof Kaczmarski oraz Dyrektor PSP nr 1 - Pani Dorota Długoń.

 

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: Iwona Tańska

Sukces naszych uczniów w eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD
Sukces naszych uczniów w eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD

16 maja br. w SP Stroniu, w powiat wadowicki, odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Honorowy Patronat objął pan Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Zmagania uczniów z 22 szkół podstawowych – mistrzów powiatów, odbyły się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Komendy Powiatowej w Wadowicach oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego.

Zawodników z opiekunami i zaproszonych gości serdecznie przywitał pan Dyrektor Jan Gębala, który życzył wszystkim uczestnikom udanego startu. Turniej otworzył uroczyście Wójt Gminy Stryszów – Szymon Duman.

Turniej rozpoczęły zmagania testowe, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego. Kolejne etapy polegały na przejechaniu sprawnościowego toru przeszkód, zgodnym z przepisamiobowiązującymi na Miasteczku Ruchu Drogowego. Ważnym etapem zmagań był praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy. Rywalizacja drużyn z poszczególnych powiatów była bardzo zacięta, a walka wyrównana.

Szkolna drużyna w składzie: Konrad Wybraniec, Kacper Kogut, Julia Partyńska, Jessica Bąba godnie reprezentowała naszą szkołę i powiat dąbrowski w eliminacjach wojewódzkich.

Drużyna bardzo dobrze poradziła sobie w testach wiedzy wykazując się ogromna wiedzą. Po tej konkurencji zajmowała I miejsce w województwie. Reprezentanci naszej szkoły niestety popełnili błędy na miasteczku komunikacyjnym oraz na torze sprawnościowym.

Po zsumowaniu wszystkich pięciu konkurencji drużyna naszej szkoły zajęła IX miejsce w województwie w kategorii szkół podstawowych, w tym prestiżowym turnieju.

Uczniów do poszczególnych etapów turnieju i wszystkich konkurencji przygotowała p. Renata Sojka.

Drużynie gratulujemy dojścia do finału wojewódzkiego i dziękujemy za wspaniałe emocje !

Opracowanie: Renata Sojka-opiekun drużyny

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 51,661,445 unikalnych wizyt