21 Maj 2025 21:44
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Zakończenie roku szkolnego 2020/21

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2020/21 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski.

Po powitaniu wszystkich obecnych pan dyrektor podsumował kończący się rok szkolny. Docenił trud uczniów, zaangażowanie rodziców i nauczycieli.  

Podkreślił, że był to rok niełatwy, gdyż w większości był to czas nauki zadanej. Jednak osiągniecia uczniów świadczą, że był to okres dobrze wykorzystany.

Wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły, wręczając podziękowanie pani Agacie Machaj - Przewodniczącej Rady Rodziców.

Ósmoklasistom życzył  trafnych i dobrych decyzji, by nadal byli pełni motywacji do działania i entuzjazmu. Wyraził przekonanie, że będą godnie reprezentować szkołę.

W dalszej części głos zabrał pan Krzysztof Kaczmarski Burmistrz  Dąbrowy Tarnowskiej, który omówił najważniejsze zadania z zakresu oświaty w gminie. Podziękował wszystkim za aktywny udział w podnoszeniu wyzwań jaki niosła ze sobą nauka na odległość. Burmistrz wręczył także panu Dariuszowi Węglowskiemu dokument powierzający stanowisko dyrektora szkoły na kolejne pięć lat. 

W imieniu rodziców głos zabrała pani Agata Machaj przekazując na ręce dyrektora szkoły życzenia spokojnych wakacji.  

W części artystycznej uczniowie klasy ósmej przedstawili program, przygotowany z wychowawcą - panią Bernadetą Pabian. Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom klas I - VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne.

Uczniem roku szkolnego 2020/21 została – Gabriela Kmieć.

Program "Gaz - system dla edukacji"
Program "Gaz - system dla edukacji"

W ramach programu ,,Gaz – system dla edukacji’’ nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 1000 złotych. Za pozyskane środki zakupiono pomoce dydaktyczne,  które będą służyć realizacji zajęć z pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Pomoce dydaktyczne wykorzystają w pracy psycholog, pedagog, terapeuta oraz wychowawcy, którzy będą udzielać pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, zmagającymi się z problemami wynikającymi z konieczności nauki w systemie zdalnym lub hybrydowym (izolacja, odosobnienie, problemy z nauką).

Sukces Gabrieli Kmieć

30 kwietnia 2021 roku ogłoszono wyniki  II edycji konkursu edukacyjnego „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”. Konkurs zorganizował Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie; jednostką organizującą przebieg konkursu był Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie oraz Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki. Patronat honorowy na konkursem objęli Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Naczelniczka ZHP  hm.  Anna Nowosad oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Konkurs poświęcony był małemu sabotażowi i harcerzom, którzy w czasie II wojny światowej podejmowali nierówną walkę z okupantem.

Do konkursu zgłoszonych zostało 113 prac plastycznych, pisemnych oraz multimedialnych
w grupach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Komisja konkursowa wyłoniła 26 laureatów, wśród których znalazła się nasza uczennica Gabrysia Kmieć z klasy VIII uzyskując II miejsce za pracę pisemną.

Gabrysi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Bezpiecznie na wsi: od 30 lat wypadkom z KRUS zapobiegamy
Bezpiecznie na wsi: od 30 lat wypadkom z KRUS zapobiegamy

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny, już jedenasty, ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Tegoroczne hasło konkursowe jedenastej edycji, cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem dzieci, nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Ponieważ oferta edukacyjna KRUS od początku działania instytucji kierowana jest również do najmłodszych mieszkańców wsi, organizacja Konkursu pozwala sprawdzić ich wiedzę o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice ilustrującej hasło konkursowe.

Tematyka konkursy spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 40 „artystów” – 14 z klas I – III i 26 z klas IV – VIII.
Na konkurs powiatowy wpłynęło 542 prace ze szkół powiatu dąbrowskiego, z czego aż trzy prace uczniów naszej szkoły zyskało u Komisji uznanie i zostało nagrodzone. Wśród  nagrodzonych uczniów są:

I miejsce – Dominik Wojtas kl. 5

III miejsce – Samuel Warzecha kl. 3

III miejsce – Emilia Wątroba kl. 7

Wyróżnienie – Anna Taraska kl. 1

Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone pięknymi nagrodami i dyplomami, które uczniowie otrzymali na zakończenie roku szkolnego.

Dominik Wojtas swoją nagrodę odebrał w Krakowie, podczas Gali Wojewódzkiej. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyła jego mama p. Aneta Wojtas. Jego praca została także wyróżniona w Małopolsce. Otrzymał bardzo atrakcyjne nagrody m.in. zegarek, hulajnogę, plecak i wiele ciekawych gadżetów oraz miał możliwość zwiedzenia Muzeum Lotnictwa, którym był zafascynowany.

Koordynatorem tego konkursu w szkole była p. Bernadeta Pabian.

Gratulujemy Dominikowi i wszystkim nagrodzonym oraz życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Opracowanie: Bernadeta Pabian 

SUKCES KUBY W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Tegoroczny XIV Konkurs Recytatorski Literatury Dziecięcej odbył się w Dąbrowie Tarnowskiej na początku czerwca w tradycyjnej formie, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przystąpiło do niego 12. uczniów z klas I – III. Dla naszej szkoły konkurs zakończył się sukcesem – Kuba Frąc z klasy I zajął II miejsce ex aeqo. Do recytacji przygotowała go wychowawczyni Irena Klich. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Naszą szkołę reprezentowały ponadto:  Maja Żelazny z klasy III i Julia Szwajkosz z klasy II.

Oprac. Irena Klich

Podsumowanie konkursu fotograficznego
Podsumowanie konkursu fotograficznego

Uczniowie naszej szkoły - w czasie wiosennych spacerów, fotografowali najbliższą okolicę oraz okazy tutejszych roślin i zwierząt.

Zdjęcia wysłane przez młodych fotografów wzięły udział w konkursie zorganizowanym na terenie szkoły pt. „Bo gdzie jest tak pięknie jak w małej wsi za Dąbrową”.

Jury w składzie: Bernadeta Pabian, Maria Opiła i Renata Błasiak dokonało oceny nadesłanych prac.

I miejsce: Mateusz Wójcik

II miejsce: Kamila Wąż

Dwa III miejsca: Martyna Guzik i Wiktor Kot

Wyróżnienia:

Nikola Szlosek ,Nadia Nowak, Martyna Początek, Roksana Puła ,Justyna Foszcz, Patrycja Siewierska.

Gratulujemy!

Opracowanie: Renata Błasiak

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: https://drive.google.com/file/d/1hsHP8WC9ERXwBJ8QYSdLASNUZXTLe9GC/view

"Cztery żywioły w lasach"
"Cztery żywioły w lasach"

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym "Cztery żywioły w lasach", który został zorganizowany przez Instytut Badawczy Leśnictwa.

Głównym celem Konkursu jest promocja i popularyzacja wiedzy nt. przyczyn oraz skutków klęsk żywiołowych spowodowanych przez czynniki biotyczne i abiotyczne w polskich lasach, jak również pogłębianie wiedzy na temat działań podejmowanych przez leśników w celu zachowania trwałości i ciągłości lasów w Polsce, mających na celu zapobieganie i ograniczenie skutków tych klęsk.

Z naszej szkoły prace wykonali:

Anna Taraska (kl. I), Artur Michalczyk (kl. II), Zofia Nowak (kl. II), Ewa Pikul (kl. II), Julia Wybraniec (kl. II) I Samuel Warzecha (kl. III).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 25 czerwca.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Opracowanie: Roksana Kaczówka

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 5.11 51,622,742 unikalnych wizyt