25 Maj 2025 18:24
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Spotkanie z panią higienistką
Spotkanie z panią higienistką

W środę - 16 grudnia - uczniowie spotkali się z higienistką szkolną panią Dorotą Bystrowską.

Odbyło się ono w ramach działań profilaktyczno - zdrowotnych, których koordynatorem jest pani Grażyna Kruk.

Pani pielęgniarka w swoim wystąpieniu: 

  • zapoznała uczniów z pracą pielęgniarki;
  • omówiła potrzebę dokonywania szczepień u dzieci;
  • zwróciła uwagę na zdrowy styl życia: co należy jeść, aby być zdrowym, jak aktywnie spędzać wolny czas;
  • zwróciła uwagę na znaczenie higieny w życiu człowieka;
  • przedstawiła uczniom problemy zdrowotne wynikające z aktywnego i biernego palenia papierosów.

Następnie uczennice klasy VI Natalia Misiaczek i Wiktoria Pinas, przedstawiły ciekawą prezentację multimedialną na temat zdrowego żywienia.

Szczególną radość wśród dzieci wywołał konkurs, w którym nagrodą było smaczne jabłuszko. Spotkanie uświadomiło uczniom, zarówno tym młodszym jak i  starszym, jak ważne dla człowieka jest zdrowe odżywianie i profilaktyka prozdrowotna.

Uczennicom z kl. VI gratulujemy pomysłu i ciekawego sposobu prezentacji.

Opracowanie: Grażyna Kruk

Na lodowisku w Dębicy
Na lodowisku w Dębicy

Realizując  projekt profilaktyczno - edukacyjny  „Z nami lepiej!” - we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, zorganizowano wyjazd na kryte lodowisko do Dębicy.    

Z tej formy wypoczynku skorzystało  bezpłatnie pięćdziesięciu uczniów, w tym czonkowie  zespołu folklorystycznego Nieczajnianie.

Przez dwie godziny uczniowie mieli możliwość doskonalić  swoje umiejętności łyżwiarskie. Wielu z nich miało łyżwy pierwszy raz na nogach  i dlatego nie obyło bez drobnych upadków. Na szczęście niegroźnych. Humory  dopisywały i wszyscy bawili się doskonale.

Z zadowoleniem należy stwierdzić, że wyjazd był udany i  dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Był także okazją do propagowania aktywnego spędzania wolnego czasu przez uczniów oraz wzmocnił ich sprawność fizyczną.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Renata Sojka- nauczyciel wychowania fizycznego oraz rodzice p. Beata Wątroba, p. Elżbieta Bąba, p. Marta Odrowska, p. Zofia Maziarz.

Opracowanie: Renata Sojka

Wytańczyliśmy medale
Wytańczyliśmy medale

W dniu 06. 12. 2015 r. w Dąbrowskim Domu Kultury miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Rozstrzygnięto XII przegląd dorobku artystycznego szkół ,,Płomień”. Obserwowano i podziwiano wspaniałe układy choreograficzne i piosenki do słów Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty.

Pierwszym etapem „Płomienia”, który od 2013 r. odbywa się w cyklu dwuletnim, były eliminacje w dniu 2 grudnia, do których zgłoszono 32 podmioty (trwały blisko 6 godzin i wyłoniły laureatów – werdykt został ogłoszony dopiero na początku koncertu finałowego w niedzielne popołudnie 6 grudnia).

Koncert laureatów – na prośbę organizatorów – otworzył zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, szkoły noszącej imię tego samego Patrona, co „Płomień” - Jerzego Brauna, piosenka „Śpiewać każdy może” była interesującym wprowadzeniem do imprezy, której poziom prezentacji jest z edycji na edycję coraz wyższy i coraz bardziej wyrównany.

Organizatorami przeglądu byli: Urząd Gminy w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. W niedzielnym  koncercie laureatów wystąpiły formacje taneczne, które zdobyły miejsca I-III i zdobywcy miejsc I-II spośród solistów i zespołów muzycznych i wokalnych oraz dodatkowo zaproszeni przez organizatorów wykonawcy. 

Nagrody i dyplomy wręczali: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Rafał Głowacz – w imieniu Tadeusza Kwiatkowskiego, Starosty Dąbrowskiego i Renata Klimek – w imieniu Marka Lupy, Wójta Radgoszczy.

WYNIKI PRZEGLĄDU:

Prezentacje konkursowe oceniały komisje powołane do każdej dziedziny tematycznej przez organizatorów. 

Uczniowie naszej szkoły mogą się poszczycić niebywałym sukcesem, ponieważ w klasyfikacji klas:

I - III – zespół ,,Hula – Hup” przygotowany przez panie Mirelę Kiełbasa i Irenę Klich wytańczył  do piosenki ,,Pamiętajcie o ogrodach” J. Kofty – zaszczytne I miejsce.

IV – VI – zespół ,,Dance Star” przygotowany przez panią Renatę Sojka i Gabriela Skibę III miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom, a rodzicom i wszystkim którzy przyczynili się do sukcesów uczniów serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Uczymy się być z klasą - Szkoła z klasą 2.0
Uczymy się być z klasą - Szkoła z klasą 2.0

W dniu 20. 11. 2015 r. w klasie VI odbyło się niecodzienne spotkanie. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego pani Mireli Kiełbasa przygotowali debatę uczniowską na temat ,,Jak mądrze korzystać z komputera i Internetu”.

Debata została przygotowana w ramach realizacji programu ,,Szkoła z klasą 2.0”. Był to typ debaty oksfordzkiej. Miała na celu wypracowanie wspólnych wniosków, dyskusję nad argumentami przeciwnika, przekonywanie do swoich racji. Debata uczyła retoryki, argumentacji, wystąpień publicznych, swobody wypowiedzi, kulturalnej dyskusji, a więc umiejętności bardzo przydatnych w dzisiejszym świecie.

Przeprowadzoną debatę poprzedziły przygotowania:

  • wstępne polegające na wyborze tematu, sposobu i terminu debaty;
  • merytoryczne, czyli zebranie materiałów do dyskusji;
  • techniczne, polegające na opracowaniu sposobu dyskutowania i przedstawiania  własnych argumentów;
  • dodatkowe porady mające na celu wyrobienie u uczniów umiejętności kulturalnego debatowania.

Uczniowie klasy VI bardzo pilnie przygotowali się do debaty. Zgromadzili wiele ciekawych materiałów, rysunków, wykresów, materiałów tekstowych. Żywo dyskutowali stosując się do wcześniej opracowanych zasad debatowania, popierali swoje argumenty odpowiednimi materiałami, wyrażali swoje zdanie, potrafili wyrazić opinię inną niż pozostali uczestnicy debaty.  W wyniku ekspresyjnie prowadzonej dyskusji opracowano:

Mini kodeks 2.0

1. Z rodzicami i uczniami komunikujemy się poprzez pocztę elektroniczną oraz telefon komórkowy wg reguł i zasad uzgodnionych przez wszystkie strony.

2. Mądrze korzystamy z e-zasobów. Informacje z Internetu wykorzystujemy, a nie kopiujemy – zawsze podajemy źródło informacji. Uważnie czytamy tekst, sprawdzamy jego wiarygodność.

3. Dzielimy się wiedzą. Chętnie pomagamy w kwestiach TIK wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Pamiętamy o młodszych kolegach ze szkoły.

4. Używamy nowych technologii w szkole Nauczyciele różnych przedmiotów w naszej szkole korzystają z TIK podczas swoich lekcji: organizują zajęcia w sali komputerowej, wykorzystują TIK zadając prace domowe i podczas zajęć na różnych przedmiotach (komputer, tablica multimedialna, projektor, aparat, telefon itp.).

5. Dbamy o szkolną stronę internetową, bo jest wizytówką szkoły (np. dostarczamy administratorowi strony ciekawe informacje z życia klasy, umieszczamy ważne informacje itp.).

6. Dbamy o bezpieczeństwo w sieci. Nigdy nie podajemy w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługujemy się Nickiem, czyli pseudonimem. Nigdy nie podajemy osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego i numeru telefonu. Nie podajemy też adresu e- mailowego, GG, Skype.

7 Nigdy nie wysyłamy swoich zdjęć.

8. Szanujemy innych użytkowników Internetu. Traktujemy ich tak, jak chcemy, żeby oni traktowali nas.

9. Pamiętamy, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu! Dbamy o swoje hasło, jak o największą tajemnicę.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Śpiew otwiera niebo
Śpiew otwiera niebo

Pod takim hasłem odbyła się  w środę, 25 listopada, trzecia edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Tym razem piosenki konkursowe podjęły tematy oazowe, było więc wyjątkowo radośnie. Patronat nad przeglądem objęli: Szkoła Podstawowa nr 1, burmistrz Krzysztof Kaczmarski i ksiądz proboszcz parafii NMP Szkaplerznej Stanisław Cyran.

W przeglądzie  uczestniczyliśmy aż w pięciu kategoriach, poczynając od uczniów klasy pierwszej aż po uczniów klasy szóstej (dwóch solistów i trzy zespoły). Jury doceniło występ i pomysłową aranżację zespołu wokalnego uczniów z klas drugiej i trzeciej  pod  nazwą „Lolki”, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Odsłoń twarz” (z repertuaru zespołu „Mały Chór Wielkich Serc”). Szczególnie podobały się pomarańczowe maski odsłaniane do tekstu bardzo rytmicznej i wpadającej w ucho piosenki. Zespół w składzie: klasa III – Miłosz Panek, Stanisław Szwajkosz, Kacper Wąż i klasa II – Kacper Kogut, Nataniel Doś i Oliwier Partyński został nagrodzony wyróżnieniem, co potwierdził dyplom i upominki rzeczowe w postaci długopisów. W przerwach uczestnicy zostali podjęci drożdżówkami i herbatą.

Uczniów do występu przygotowali nauczyciele: Mirela Kiełbasa, Irena Klich, Waldemar Szlosek, Grażyna Kruk. Wszystkim gratulujemy pięknych występów.

Zanućmy refren wyróżnionej piosenki:

Odsłoń twarz, bądź naprawdę sobą.

Odsłoń twarz, zdejmij maskę kłamstw.

Odsłoń twarz, Jego obraz nosisz.

Odłoń twarz, iskrę Bożą masz…

Opracowanie Irena Klich

WIECZÓR ANDRZEJKOWY
WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Zabawa przy muzyce i „wróżby” z przymrużeniem oka wypełniły andrzejkowe popołudnie w środę, 26 listopada. Uczniowie z klas 1 - 6 bawili się wspólnie na sali teatralnej. Wróżby przygotowali członkowie Samorządu Szkolnego, którego opiekunem jest p. Dorota Grzesik.

Opracowanie: Irena Klich

"DWA OGNIE" po raz trzeci
"DWA OGNIE" po raz trzeci

Trzecia edycja Gminnego Turnieju Gry w „Dwa ognie” dla klas 1 – 3 zgromadziła w naszej szkole sześć drużyn.

Hasło turnieju „O kondycję dbamy – więc w Dwa ognie gramy” znalazło odzwierciedlenie w dobrym przygotowaniu wszystkich grających i zaciętych rozgrywkach.

W tym roku po raz pierwszy grano systemem „każdy z każdym”, co pozwoliło sędziemu Jerzemu Mikosowi wyłonić najlepszych.

Po raz trzeci puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pozostał u gospodarzy.

Wyniki turnieju:

I miejsce  - SP Nieczajna Górna

II miejsce – SP Smęgorzów

III miejsce – SP nr 2 Dąbrowa Tarnowska

IV miejsce – SP Żelazówka

V miejsca ex aequo – SP Gruszów Wielki i SP Szarwark

Wręczenia pucharu, medali i nagród rzeczowych dokonał dyrektor szkoły p. Dariusz Węglowski. W turnieju nie był przegranych – każdy uczestnik wrócił z medalem na szyi: złotym, srebrnym, brązowym lub za udział.

Podziękowania spłynęły także na ręce nauczycieli – trenerów swoich drużyn: p. Krystyny Wenc, p. Barbary Kuta, p. Zbigniewa Soi, p. Anny Krawczyk, p. Doroty Bzduła i p. Alicji Lupa.

Podobnie jak w ubiegłych latach koordynatorem turniejowej gry była p. Irena Klich, wspomagana przez p. Mirelę Kiełbasa i p. Grażynę Kruk.

Za rok kolejne rozgrywki – organizatorzy już teraz zapraszają.

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.04 51,685,139 unikalnych wizyt