25 Maj 2025 20:58
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

CYTRYNOWY UŚMIECH... NA BALU CHOINKOWYM
CYTRYNOWY UŚMIECH... NA BALU CHOINKOWYM

Karnawał – czas wesołej zabawy. Taką była zabawa choinkowa w naszej szkole w środę, 31 stycznia. Skąd zatem mowa o cytrynie kojarzącej się raczej z kwaśnym grymasem na twarzy niż z radosnym obliczem? To za sprawą niecodziennej konkurencji, do której zostali zaproszeni nauczyciele w ramach realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie „Bądź zdrów”. Koordynator programu p. Grażyna Kruk z czarującym uśmiechem wyjaśniła zasady współzawodnictwa: należało wypić sporą dawkę soku z cytryny, okraszając to uśmiechem „od ucha do ucha”. Warto było powalczyć, gdyż nagrodą był cytrynowy order, przyznawany przez społeczność uczniów i samorząd szkolny. W czasie oczekiwania na podanie soku wysłuchano ciekawostek na temat zdrowotnych właściwości cytryn. Szczególnie zapamiętano przestrogę, aby nie dodawać cytryny do gorącej herbaty. Wszyscy pedagodzy z obawą, czy podołają wyzwaniu, ale w końcu z promiennymi uśmiechami (!) wypili kwaśny napój, gorąco dopingowani przez swoich wychowanków. Nadeszła chwila ogłoszenia wyników. I tu wszystkich czekała miła niespodzianka: jury wręczyło każdemu wychowawcy „cytrynowy order uśmiechu” w uznaniu za piękne uśmiechy. Sesja fotograficzna  zwycięzców zakończyła „kwaśny” konkurs.

Uczniowie bawili się przy dźwiękach muzyki i śpiewu p. Kamila Banasia, instruktora muzyki w DDK.

Opracowanie Irena Klich

PĄCZKUJEMY!!!
PĄCZKUJEMY!!!

PĄCZKUJEMY!!!

W TŁUSTY CZWARTEK  ZACZYNAMY NOWĄ AKCJĘ!   

CEL – POMOC GŁODUJĄCYM DZIECIOM W REPUBLICE ŚRODKOWEJ AFRYKI, BUDOWA SZKÓŁ, PRZEDSZKOLA,

OPERACJE 5 NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO OSÓB.

JAK POMÓC? TO PROSTE. DOŁĄCZ DO AKCJI! WYŚLIJ SWOJEGO PĄCZKA DO AFRYKI! ZAMIAST ZAJADAĆ SIĘ PĄCZKAMI, PODZIEL SIĘ NIMI.

KWOTĘ, KTÓRĄ WYDAŁBYŚ NA  PĄCZKI  (2 ZŁ), PRZYNIEŚ DO KLASY 1 DO SPECJALNEJ MUSZLOWEJ SZKATUŁKI, A POTEM SAM WPISZESZ SIĘ NA „Pączkową listę” PONIŻEJ.

NA TEJ LIŚCIE NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ!!!!!!

AKCJA TRWA DO 15 MARCA. POMÓŻ!

PLENEROWA DROGA KRZYŻOWA
PLENEROWA DROGA KRZYŻOWA

W wielu parafiach naszej diecezji w wielkopostne piątkowe wieczory odbywały się nabożeństwa drogi krzyżowej w plenerze. W parafii Nieczajna taką formę nabożeństwa zainicjowała i kontynuuje Akcja Katolicka. Nie zważając na deszczową pogodę i chłód, licznie zgromadzeni uczestnicy nabożeństwa przeszli 7 kwietnia trasę 14 stacji. Rozważania dotyczyły małżeństwa i rodziny, a do ich odczytania zaproszono dzieci szkolne, scholę, liturgiczną służbę ołtarza, młodzież gimnazjalną, członków Rady Parafialnej i Akcji. Obrazy umieszczone na krzyżach stacyjnych wykonały dzieci ze szkoły podstawowej podczas katechezy. Zakończenie drogi nastąpiło na placu kościelnym przy krzyżu, pod którym zostały złożone niesione znicze. Już w świątyni modlono się koronką do Bożego Miłosierdzia i odśpiewano apel jasnogórski.

Plenerowa droga krzyżowa gromadzi co roku coraz więcej parafian. To znak dla członków Akcji, że wspólnota parafialna potrzebuje i takiej formy modlitwy.

Opracowanie: Irena Klich

Rozpoczęły się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/19
Rozpoczęły się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/19

Dyrektor szkoły informuje, że rozpoczęły się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/2019.

Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w 2011 roku.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły i trwać będą od 06 lutego do 5 marca  2018 r.

Karta zgłoszenia do pobrania w przedszkolu, w sekretariacie szkoły oraz ze strony internetowej szkoły.


W KINIE NA FILMIE "GNOMY ROZRABIAJĄ"
W KINIE NA FILMIE "GNOMY ROZRABIAJĄ"

Po seansie kinowym i przedstawieniach teatralnych przyszedł czas na film w 3D. Taką komediową animację oglądnęli uczniowie klas I – III w poniedziałek, 5 lutego w dąbrowskim kinie „Sokół”. Szczególną zaletą był wielki dubbing małych bohaterów – gnomów. Swoich głosów użyczyli aktorzy: Jerzy Stuhr, czyli słynny osioł ze „Shreka”, Olaf Lubaszenko i znany z kabaretu Robert Górski.

Akcja filmu rozgrywa się w starym budynku, do którego przeprowadza się Chloe wraz z mamą. Dom skrywa różne tajemnice. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają. Skrzaty okazują się legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią Ziemi przed istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, jej kolega Liam i zwariowane krasnale ruszają na ratunek świata. Po wielu przygodach udaje się zrealizować misję ratunkową, a w dodatku dziewczynka zyskuje prawdziwych przyjaciół – Liama i gnomów.

Wyjazd zorganizowała p. Irena Klich we współpracy z p. Mirelą Kiełbasa i p. Grażyną Kruk.

Opracowanie Irena Klich

Kolędowanie Szkolnego Klubu Wolontariatu
Kolędowanie Szkolnego Klubu Wolontariatu

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej szkole, udali się do Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, by umilić czas podopiecznym tych placówek.

Pod kierunkiem pedagoga szkolnego p. Renaty Sojka wykonawcy przygotowali i zaprezentowali  pogodny  występ grupy  kolędniczej „Hej kolęda, kolęda”,  w trakcie którego, oprócz wesołych scenek,  nie zabrakło serdecznych życzeń oraz  tradycyjnych polskich kolęd.

Następnie zespoły wokalne „Aplauz” i „Kolędowe nutki” zaśpiewały pastorałki: „Gore gwiazda”, „Pastorałkę od serca do ucha”. Jako solistki wystąpiły Agnieszka i Gabriela Kmieć.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Grażyna Kruk i p. Irena Klich.

Piękną wiązankę kolęd i pastorałek zaprezentował szkolny chórek prowadzony przez p. Waldemara Szloska.

Młodzi wykonawcy zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz  Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy.

Bez wątpienia szkolnym kolędnikom udało się rozweselić zebranych na świetlicach gości, którzy  nagrodzili wykonawców gromkimi brawami oraz poprosili o bis. W DPS ks.  Prałat Józef Poremba podziękował uczniom i nauczycielom za inicjatywę, podarował obrazki z wizerunkiem Św. Józefa oraz zachęcił   na koniec  wszystkich do wspólnego zakolędowania. Miłym zaskoczeniem był przyjazd ks. Prałata do szkoły, który w podziękowaniu za wspólne kolędowanie przywiózł uczniom słodycze. Na koniec w imieniu chorych wolontariusze otrzymali podziękowanie od pani Dyrektor Urszuli Mróz, która napisała „Niech Bóg, którego miłość ciągle przynagla nas do czynienia dobra, hojnie wynagrodzi swoją łaską i błogosławi codzienność”.

Również dyrektor p. Irena Kawa podziękowała uczniom   i nauczycielom za piękny występ, który sprawił wiele radości osobom przebywającym w Środowiskom Domu Samopomocy w Oleśnicy.

Pobyt w tych niezwykłych miejscach, bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chorymi pacjentami był prawdziwą lekcją życia i ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich. Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania uczą naszych uczniów empatii oraz integrują z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

W bieżącym roku szkolnym  Szkolny Klub Wolontariatu z Nieczajny Górnej otrzymał CERTYFIKAT od Studium Prawa Europejskiego z Warszawy.

Opracowanie: Renata Sojka

DLA NASZYCH BABĆ I DZIADKÓW
DLA NASZYCH BABĆ I DZIADKÓW

Pod koniec stycznia najmłodsi uczniowie z klas I – III zaprosili swoje kochane babcie i swoich wspaniałych dziadków na wspólne świętowanie. Lekkie opóźnienie w obchodach Dnia Babci i Dnia Dziadka było spowodowane chorobami dzieci. Popołudniowe spotkanie umiliły występy poszczególnych klas. Wszystkie inscenizacje wywoływały salwy śmiechu i dużo radości. Klasa I, przygotowana przez wychowawcę p. Irenę Klich, zaprezentowała program „Babuszki”. Na scenie pojawiły się dziewczynki–babcie i chłopcy-dziadkowie, którzy, podpierając się laskami, wykonali układ choreograficzny do znanej rosyjskiej piosenki, a potem pokazali kunszt aktorski w dwóch scenkach. Uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawcy p. Mireli Kiełbasa na swoją część artystyczną przynieśli mnóstwo lornetek, bo tak nakazywał tytuł przedstawienia „Lornetka”. Natomiast najstarsi, trzecioklasiści, zainscenizowali znaną bajkę Juliana Tuwima „Rzepka”, przygotowani przez wychowawcę p. Grażynę Kruk. Poszczególne sceny zostały odegrane przy dźwiękach współczesnych hitów muzycznych.

Na zakończenie spotkania wnuki wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Spotkanie, które koordynowała p. Krystyna Wenc, przebiegało przy smakowitych ciastach, kawie i herbacie. O część kulinarną zadbali Rodzice z klas I – III, za co im serdecznie dziękujemy.

                                                                           Oprac. Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.05 51,686,934 unikalnych wizyt