25 Maj 2025 17:36
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Filoetowy dzień
Filoetowy dzień

W dniu 20. 11. 2015 r. uczniowie klas I – III po raz kolejny bawili się kolorami.

Tym razem był to mało popularny wśród dzieci  - kolor fioletowy. Mimo nietypowej barwy okazało się, że każde z dzieci potrafiło znaleźć coś w tym kolorze.

Dużą przyjemność sprawiło dzieciom pisanie tekstów tym kolorem, a także rysowanie i wycinanie z papieru kolorowego. ,,Fioletowe” prace prezentowały się pięknie i współgrały z deszczową, listopadową pogoda na dworze.

Kolejny miesiąc to grudzień, czas świąt, kolęd, choinki i zimowej zawieruchy. W tym miesiącu również nie zapominamy o kolorach, ale jaki to będzie, to pozostawiamy na razie  w tajemnicy.

Na pewno znowu będzie nas czekała dobra, kolorowa zabawa.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Już niedługo święta...
Już niedługo święta...

W uroczysty, świąteczny nastrój wprowadził uczniów klas I – III piękny spektakl teatralny, przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Poznania, sztuką pod dobrze znanym tytułem ,,Królowa Śniegu”.

Spektakl odbył się 13.11.2015 r. w kinie Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej. 

Była to innowacyjna wersja dobrze znanej wszystkim baśni, w której Gerda szuka swojego przyjaciela Kaja - porwanego przez złą Królową Śniegu.

Aktorzy w piękny, a zarazem wesoły i barwny sposób przedstawili przygody dziewczynki i po raz kolejny udowodnili wszystkim, że warto być dobrym, i że dobro zawsze zwycięża.

Na szczególne podkreślenie i wyróżnienie zasługują wzbudzające zachwyt wśród dzieci i dorosłych – efekty specjalne. Najbardziej podobał się wszystkim obficie padający sztuczny śnieg i kolorowe, migoczące gwiazdki, które wywołały u wszystkich tęsknotę za zimą i magią świąt. 

Przedstawienie zorganizowała dla dzieci pani Mirela Kiełbasa z pomocą pań: Ireny Klich i Grażyny Kruk.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

11 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej
11 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 11. 11. 2015 r. Poczet Sztandarowy  uczniów naszej szkoły reprezentował nas w Dąbrowie Tarnowskiej na uroczystościach Święta  Odzyskania  Niepodległości.

Obchody rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych szkół i innych organizacji oraz zaproszonych gości i mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej do kościoła. Uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny poprowadził ksiądz proboszcz Stanisław Cyran.

W pięknej homilii zwrócił uwagę na wielkie znaczenie słowa ,,Wolność”. Podkreślił  z jakim trudem Polska ją zdobyła. Przestrzegł młode pokolenie przed brakiem szacunku do wolności oraz podkreślił, że została ona okupiona krwią żołnierzy wielu pokoleń.  

Po Mszy Świętej, dalsze uroczystości odbyły się przed Pomnikiem Poległych, gdzie piękną część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Opiekę nad Pocztem Sztandarowym sprawowała pani Mirela Kiełbasa.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada  to szczególny dzień dla wszystkich Polaków.

97 lat temu spełniły się marzenia i pragnienia  wielu pokoleń żyjących w trzech zaborach. Zostały wysłuchane modlitwy wywożonych na Syberię, emigrujących gdzieś na obczyznę.

Po 123. latach niewoli, cierpień, prześladowań Polska odzyskała swoją wolność i suwerenność. Święto Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w sercu każdego Polaka.

Na tę szczególną 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości  przez Polskę 12 listopada 2015 r. uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Sojki przygotowali patriotyczną akademię, w której przedstawili dramat rozbioru Polski i walkę narodu o niepodległość. Recytowali wiersze o tematyce narodowo - wyzwoleńczej oraz śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie p. Waldemara Szloska. Dekorację przygotowała pani Mirela Kiełbasa.

Cały program łączyła myśl przewodnia, najdroższa każdemu Polakowi: „Wstań ,Polsko moja!”, czyli marzenie o wolnej  Polsce. Podczas akademii przypomniano  wszystkim uczniom, jak ważna jest znajomość historii Polski i poczucie tożsamości  narodowej. Święto Niepodległości to symbol walki o wolność, wiary i zwycięstwa, to symbol miłości Ojczyzny. Polacy przez wieki nie mieli wątpliwości, jak wielkie znaczenie ma słowo Ojczyzna. Nie jest to tylko kraj nad Wisłą, naród polski, ale przede wszystkim ziemia pełna krwi walczących za nią obrońców. To zwyczaje i tradycje naszych przodków, to kultura i język.

Akademia wzbogacona została o prezentację multimedialną.

Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.

Na koniec pan Dyrektor podsumował akademię i pogratulował uczniom pięknego występu, podziękował także nauczycielom przygotowującym  uroczystość.

Opracowanie: Renata Sojka

Biegami uczcili 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości
Biegami uczcili 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach dla uczczenia Święta Niepodległości. Scenerią rywalizacji był Park Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej. Start i metę wyznaczono w sąsiedztwie Pomnika ku czci poległych synów Miasta Dąbrowy.

Biegi przeprowadzono z podziałem na kategorie wiekowe. 

Uczniowie klas IV-VI do pokonania mieli 400 metrów. Do sportowej rywalizacji przystąpiło piętnastu uczniów z naszej szkoły. Pięciu z nich zajęło miejsca na podium.

I miejsce – Natalia Wątroba kl. IV

II miejsce - Natalia Kijak kl. IV

III miejsce – Patryk Szwajkosz kl. V

III miejsce – Kacper Kijak kl. VI

I miejsce – Patryk Bartoń kl. VI

Pamiątkowe medale oraz dyplomy najlepszym zawodnikom wręczyli: pan Stanisław Ryczek - Zastępca Burmistrza,  pan K. Orwat - Kierownik Referatu Promocji Kultury i Informatyzacji oraz pan W. Reczek – Kierownik Referatu  Kultury Fizycznej i Sportu.

Opracowanie: Renata Sojka

Niepodległościowa wieczornica
Niepodległościowa wieczornica

"Naród, który nie pamięta swojej historii, nie ma także swojej przyszłości”

Jan Paweł II

11 listopada po Mszy Świętej za Ojczyznę, którą sprawował ks. Proboszcz Stanisław Bieleń, mieszkańcy wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna licznie zgromadzili się w Domu Ludowym.

97. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę była okazją do zorganizowania imprezy środowiskowej przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna.

Swą obecnością zaszczycili nas: Burmistrz  Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Zastępca Burmistrza pan Stanisław Ryczek, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Jacek Sarat, radni Rady Miejskiej  pani Kazimiera Wąż oraz radny Bogdan Pawelec, dyrektor szkoły pan Dariusz Węglowski, dyrektor DDK pan Paweł Chojnowski,  ks. Proboszcz Stanisław Bieleń, naczelnik OSP pan Zbigniew Pikul, sołtys wsi Nieczajna Dolna pan Czesław Podosek, sołtys wsi Nieczajna Górna pan Jan Bąba.

Przybyłych mieszkańców wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna oraz znamienitych gości w imieniu Stowarzyszenia powitała prezes SKWN pani Renata Sojka.

Z kolei głos zabrał Burmistrz  pan Krzysztof Kaczmarski, który nawiązał do obchodów Święta Niepodległości w naszej gminie.

Następnie uczniowie naszej szkoły   zaprezentowali  patriotyczną akademię „Wstań, Polsko moja!” przygotowaną pod kierunkiem pani Renaty Sojka.  

Na tę szczególną rocznicę przygotowano wzruszające widowisko słowno - muzyczne, w którym uczniowie   przedstawili dramat rozbioru Polski i walkę narodu o niepodległość. Śpiewali pieśni patriotyczne i żołnierskie przy akompaniamencie pana Waldemara Szloska. Dekorację na tą okoliczność przygotowała pani Mirela Kiełbasa.   

Po akademii pięknie zaprezentował się dziecięcy zespół Nieczajnianie prowadzony przez panią choreograf Jowitę Wilowski, który uświetnił okolicznościową imprezę. Występ zespołu został nagrodzony gromkimi brawami.

Z kolei zebrani zaproszeni zostali na degustację potraw regionalnych, które przygotowały panie ze Stowarzyszenia zgodnie z tradycyjnymi przepisami naszych babć i prababć. Niepodległościowy posiłek wszystkim bardzo smakował, a dla wielu był przypomnieniem smaków z dzieciństwa. Wieczornica  była okazją do spotkania się mieszkańców i wspólnych rozmów przy suto zastawionym stole.

Miłym akcentem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich.

Opracowanie: Renata Sojka

Szkolne wypominki listopadowe
Szkolne wypominki listopadowe

Listopad jest miesiącem, w którym szczególnie modlimy się za zmarłych. W ubiegłych latach poszczególne klasy odwiedzały cmentarz parafialny po uroczystości Wszystkich Świętych, aby poprzez zapalone znicze i modlitwę pamiętać o bliskich zmarłych. W tym roku z inicjatywy pani Ireny Klich wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się wspólnie na cmentarz w środę, 4 listopada.

Modlitwę w cieniu cmentarnego krzyża poprowadził ks. proboszcz Stanisław Bieleń. Nauczyciele przypomnieli nazwiska swoich rodziców oraz pedagogów, którzy pracowali w naszej szkole, a odeszli już do „domu Ojca”. Z kolei przewodniczący klas odczytali przygotowane wcześniej przez wszystkich uczniów wypominki – wspominali swoich zmarłych dziadków i innych bliskich. Po modlitwie wszyscy podeszli do grobów, aby zapalić znicze. Wspólna modlitwa społeczności szkolnej pokazała, że potrafimy być ze sobą w różnych chwilach ludzkiego życia.

Opracowanie: Irena Klich

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.04 51,684,488 unikalnych wizyt