25 Maj 2025 01:39
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Sprawdzian 2015 w pigułce - informacje dla uczniów i rodziców
Sprawdzian 2015 w pigułce - informacje dla uczniów i rodziców

Sprawdzian dla uczniów klasy VI jest powszechny i obowiązkowy.

Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły.

Obejmuje wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczania: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Sprawdzian składa się z dwóch części, obie przeprowadzane są jednego dnia.

  • Część 1. obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki i trwa 80 minut.
  • Część 2. obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego (angielskiego) i trwa 45 minut.

Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą.

Zadania z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą i otwartą, mogą być oparte na tekstach lub informacjach z zakresu historii lub przyrody.

Zadania z języka obcego nowożytnego  mają formę zamkniętą. Więcej informacji na stronie http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/Informator_S1.pdf

Kolorowe Dni
Kolorowe Dni

Niedługo wiosna. W związku z tym klasy I –III rozpoczęły cykl zajęć pod hasłem ,,Kolorowe Dni. Pierwszy kolorowy dzień odbył się 20. 03. 2015 r i patronował mu kolor zielony.

W tym dniu wychowawczynie i uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, pisali tylko zielonym kolorem, a wszystkie prace artystyczne wykonywane były tylko z zielonych elementów.

Uczniowie klasy II wykonali przezabawne stworki – potworki z różnych odcieni zielonego papieru kolorowego i zaprezentowali je na wystawie klasowej. Dużym powodzeniem cieszyły się wśród dzieci zabawy ruchowe oparte na muzyce, z wykorzystaniem zielonych kart i różnorodnych gadżetów edukacyjnych również w zielonym kolorze.

Pomysł ,,Kolorowych dni” bardzo się dzieciom spodobał. Wszystkie ,,Zielone Maluchy” z niecierpliwością czekają na kolejny kolor, który patronował nam będzie już za miesiąc.

Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało według pomysłu Pani Mireli Kiełbasa, przy pomocy i współudziale pań: Ireny Klich i Grażyny Kruk.

Opracowanie: Mirela Kiełbasa

GDZIE JESTEŚ, WIOSNO?
GDZIE JESTEŚ, WIOSNO?

Takie poszukiwania wiosny z marzanną w ręku poczynili w marcu uczestnicy zajęć regionalnych. I udało się odkryć podczas wiosennego spaceru „drogą europejską” nad Nieczajkę wiele oznak zielonej pory roku.

Była żaba i motyl, zawilce, kwitnąca leszczyna, a nawet piękna tęcza.

A porzucona marzanna zagwarantowała, że zima już do nas nie wróci.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu POKL „Równaj w górę”.

Opracowanie: Irena Klich - prowadząca koło regionalne

Z wizytą u Krasnali
Z wizytą u Krasnali

Bajki to świat, którego nie znamy

Bo bajki nam radość wielka dają

Dlatego dzieci je bardzo kochają.

Zgodnie z tą sentencją, dniu 17. 03. 2015 r. uczniowie klas I – III wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyli w przepięknym przedstawieniu pt. ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Spektakl przygotowany został przez zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Poznania.

Opracowana przez aktorów wersja popularnej baśni, to niezwykły, kolorowy, wesoły, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci. Uczy o tym, że czary to broń niebezpieczna, nawet dla kogoś, kto się nimi posługuje na co dzień. Na szczęście są na świecie magiczne postaci, jak choćby pełne humoru i dowcipu krasnoludki, które pomagają skrzywdzonym królewnom.

Wyjazd zorganizowała dla dzieci Pani Mirela Kiełbasa, a opiekę sprawowały Panie Irena Klich i Grażyna Kruk.

Opracowanie: Mirela Kiłebasa

IX POTYCZKI SZÓSTOKLASISTÓW
IX POTYCZKI SZÓSTOKLASISTÓW

20 marca 2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego odbyły się IX Potyczki Szóstoklasistów, organizowane pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie  klas szóstych z siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Patrycja Rogóż i Mateusz Wybraniec. Uczniów do Potyczek przygotowała wychowawczyni klasy VI p. Renata Sojka.

W pierwszej części konkursu uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu szkoły podstawowej, który wyłonił dziesięcioro najlepszych uczestników drugiej części Potyczek. W tej grupie znalazło się dwoje  uczniów naszej szkoły.

W kolejnym etapie uczniowie musieli wykazać się znajomością biografii bohaterów Powiśla Dąbrowskiego, rozpoznawali zwierzęta chronione, redagowali pięć zasad zdrowego stylu życia. Po podliczeniu punktów z dwóch etapów jury ogłosiło nazwiska pięciu finalistów. Wśród nich znalazła się  Patrycja Rogóż.

W finale szóstoklasiści odpowiadali na pytania z zakresu ekologii, „łowili” ekologiczne żabki,  rysowali portret swojej wychowawczyni. Po zliczeniu punktów wszystkich konkurencji okazało się, że najlepszą uczestniczką IX Potyczek Szóstoklasistów została uczennica naszej szkoły Patrycja Rogóż.

Nagrody dla uczestników i podziękowania dla opiekunów wręczyła p. Dyrektor Iwona Wrzoskiewicz - Słonka oraz p. Burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Uczennica otrzymała złoty medal,  puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Gospodarze przygotowali wiele występów oraz różnorodnych atrakcji, które mogli podziwiać uczniowie klas szóstych z poszczególnych szkół podstawowych.

Opracowanie: Renata Sojka

Spotkanie informacyjne dla Rodziców
Spotkanie informacyjne dla Rodziców

Uwaga Rodzice dzieci urodzonych w latach 2008 i 2009

Dyrektor szkoły zaprasza Rodziców dzieci urodzonych w roku 2008 i 2009 na spotkanie informacyjne, związane z przebiegiem rekrutacji do klasy pierwszej - 17. 03. 2015 (wtorek) o godzinie 8 15 – szkolna sala teatralna.

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I znajduje się w zakladce Dokumenty szkolne.

Myślimy globalnie - działamy lokalnie
Myślimy globalnie - działamy lokalnie

Odpady są jednym z najważniejszych problemów środowiskowych w Polsce i na świecie. Jest to cywilizacyjny  uboczny skutek aspekt naszego życia. 

W Polsce obecnie wytwarza się 135 mln ton odpadów rocznie. W tym 124 mln ton to odpady przemysłowe, a 11 mln ton odpadów to odpady komunalne.

Każdy Polak wytwarza około 300 kg odpadów komunalnych (śmieci wytworzonych w domach) rocznie.

Musimy mądrze i rozsądnie z tym problemem sobie poradzić, aby nie powodować degradacji naszego środowiska.

Realizując przedsięwzięcie ekologiczne EKOSZKOŁA 2015 pod nazwą  „MYŚLIMY GLOBALNIE – DZIAŁAMY LOKALNIE!” Szkolne Koło Ekologiczne „Salamandra” na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych pod kierunkiem p .Renaty Sojka  przygotowało ciekawą prezentację multimedialną „Segregacja odpadów”. Ma ona na celu zaprezentowanie wypracowanych materiałów, wiadomości, umiejętności i działań z zakresu ekologii.   

Do prezentacji użyto podkładu Michaela Jacksona  „Earth Song”.Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji.

 

Opracowanie: Renata Sojka

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.04 51,674,168 unikalnych wizyt