03 Grudzień 2024 18:21
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Konkurs Piękno natury i kultury Powiśla Dąbrowskiego
Konkurs Piękno natury i kultury Powiśla Dąbrowskiego

W  Szkole  Podstawowej nr 3 im. Bohaterów  Powiśla Dąbrowskiego  w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się gminny konkurs plastyczno – fotograficzny pt. ,,Piękno natury i kultury Powiśla Dąbrowskiego”.

Honorowy patronat objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie klas I- III. Uczennica klasy II  Maja Bukowska  zajęła II miejsce w konkursie plastycznym.

                                                                         

Podsumowanie projektu "Szkoła nowych możliwości" - Erasmus+
Podsumowanie projektu "Szkoła nowych możliwości" - Erasmus+

14 listopada w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Szkoła nowych możliwości”.

W jego ramach nauczyciele wykorzystywali na lekcjach nowe umiejętności z zakresu znajomości języka angielskiego, metodyki i TIK, które są wynikiem ich udziału w projekcie ERASMUS+.

Uczestnicząc w zajęciach stacjonarnych w szkole oraz poprzez udział w zagranicznym szkleniu na Malcie  uczący wzbogacili swój warsztat pracy o szereg  nowych narzędzi edukacyjnych, których wykorzystanie pozwala w łatwy sposób zaangażować w proces edukacyjny wszystkich dzieci bez wyjątku. Wykorzystanie zdobytych umiejętności  na lekcjach podnosiło atrakcyjność zajęć oraz zwiększyły motywację uczniów do pracy.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni nauczyciele ze szkół podstawowych nr 1 i nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, Smęgorzowie, Lipinach oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po wyświetleniu przygotowanej prezentacji uczestnicy wymienili się spostrzeżeniami i własnymi doświadczeniami.

Przeprowadzenie podsumowania było także okazją do promocji projektu.

Opracowanie: Dariusz Węglowski

ZAJĘCIA Z EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ "Flaga polski w probówce" w ramach Erasmus+
ZAJĘCIA Z EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ "Flaga polski w probówce" w ramach Erasmus+

Dnia 16 listopada w ramach zajęć z edukacji włączającej uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach, na których wykonano doświadczenie „Flaga Polski w probówce” . Nauczyciel prezentował i  wyjaśniał  w języku angielskim jak wykonać doświadczenie. Uczniowie pracowali w parach stosując się do instrukcji nauczyciela. Po wykonaniu doświadczenia uczniowie poznali  słownictwo związane z Dniem Niepodległości.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu Erasmus+.

Opracowanie: E. Kijowska

Zajęcia "Health, food and physical activity" w klasie 7 w ramach projektu Erasmus +
Zajęcia "Health, food and physical activity" w klasie 7 w ramach projektu Erasmus +

Lekcja biologii klasie 7 była podsumowaniem tematów związanych z działaniem układu pokarmowego.

Była to okazja od sprawdzenia nie tylko wiedzy z biologii ale i znajomości języka angielskiego.

Uczniowie wcześniej poznali składniki pokarmowe i ich rolę, budowę i działanie układu pokarmowego i zasady zdrowego odżywiania.

Zadaniem uczniów było przygotować słowniczek wyrazów w języku angielskim związanych   z jedzeniem.

Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia piramidy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej-pyramid of healthy eating and physical activity.

Następnie tworzyliśmy plakat przedstawiający tą piramidę z przygotowanych materiałów w języku polskim i angielskim.

Kolejnym zadaniem było interaktywne ćwiczenie w języku angielskim polegające na dopasowaniu pokarmów do określonych grup produktów spożywczych. Z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze.

Później rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania młodego człowieka. Uzupełnialiśmy tekst pt. Start your day with healthy breakfast.

Na koniec uczniowie otrzymali ankietę "Are you healthy?", która pozwoliła ocenić czy poznane zasady zdrowego życia uczniowie realizują w praktyce.

Badanie pokazało, że większa część klasy myśli o swoim zdrowiu, ale powinna lepiej się odżywiać i więcej się ruszać.

Opracowanie: Renata Błasiak

Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

To, co przeżyło jedno pokolenie,

Drugie przerabia w sercu i pamięci

9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas wzruszającego przedstawienia młodzi artyści zaprezentowali swoje aktorskie, wokalne i taneczne zdolności.

Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. 

Święto Niepodległości to święto, które uczy każdego z nas, że wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować. Uczniowie naszej szkoły z powagą uczestniczyli w tej niezwykle ważnej lekcji historii i patriotyzmu.

13 listopada uczniowie naszej szkoły uświetnili swoim występem obchody narodowego święta podczas Wieczornicy Niepodległościowej - spotkania corocznie organizowanego dla mieszkańców Nieczajny Górnej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Dodatkową atrakcją obchodów Narodowego Święta Niepodległości 9 i 13 listopada była przegotowana przez ucznia kl. V Samuela Warzechę wystawa zgromadzonej przez niego imponującej kolekcji eksponatów archeologicznych i historycznych. Zaprezentowane zbiory cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, mieszkańców Nieczajny Górnej oraz zaproszonych gości. 

Inscenizację przygotowali uczniowie pod kierunkiem: p. Iwony Tańskiej, p. Waldemara Szloska, p. Anny Wolak  oraz p. Roksany Kaczówki.

Akademia została zarejestrowana przez p. Roberta Pacześniowskiego kamerką zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Opracowanie: I. Tańska

Wycieczka do Torunia w ramach programu Poznaj Polskę
Wycieczka do Torunia w ramach programu Poznaj Polskę

W dniach 27-28.10 odbyła się wycieczka do Torunia, która trwała dwa dni. Pierwszego dnia uczniowie spotkali się z przewodnikami i rozpoczęli zwiedzanie miasta – zgodnie z przygotowanym wcześniej  planem wycieczki, uwzgledniającym wszystkie 4 obowiązkowe punktu programu.

Pierwszym etapem było zwiedzenia Parku Pamięci Narodowej w Toruniu. Następnie uczniowie przejechali do centrum Torunia, gdzie spacerem zwiedzali Stare i Nowe Miasto. Podczas przechadzki uczestnicy obejrzeli Rynek Nowomiejski, kościół św. Jakuba, Gospoda pod Modrym Fartuchem, teatr Baj Pomorski, ruiny Zamku Krzyżackiego, Dwór Mieszczański, Wartownia, ulicę Ciasną oraz  Bramę Mostową.

Ciekawym punktem był seansw Planetarium pt. "Poza horyzontem".

W drugim dniu, po zjedzeniu śniadania i wymeldowaniu, uczestnicy  rozpoczęli kolejny etap zwiedzania. Z przewodnikami kontynuowali zwiedzani Starego i Nowego Miasta Toruń i zobaczyli Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Pomnik Kopernika, Pomnik Toruńskiego Osiołka, Dwór Artusa, Kamienica pod Gwiazdą, Kościół Mariacki, mury miejskie, Krzywą Wieżę, spichlerze, Bramę Klasztorną, Katedrę św. Janów oraz z wieży obejrzeli panoramę miasta.

Kolejnymi etapami była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, a następnie Muzeum Toruńskiego Piernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu wraz z warsztatami.

Opracowanie: Dariusz Węglowski

Nasze sukcesy w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
Nasze sukcesy w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

7 października 2022 r. na stadionie MLKS „Dąbrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach uczestniczyli uczniowie z 7 szkół podstawowych: Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szczucina, Luszowic, Olesna, Bolesławia, Nieczajny Górnej i Gruszowa Wielkiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Puła , Natalia Kijak, Zuzanna Kawa, Agnieszka Kmieć, Jessica Babą, Kacper Bąba, Patryk Sadko, Wiktor Kot, Karol Kijak, Tobiasz Pikul.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo wysokie wyniki w rywalizacji z innymi szkołami, które przedstawiają się następująco:

I miejsce Kacper Bąba – pchnięcie kulą

II miejsce Tobiasz Pikul – rzut oszczepem. 

II miejsce Jessica Bąba – pchnięcie kulą

III miejsce Jessica Bąba – rzut oszczepem

II miesce -Julia Puła – bieg na 100 m

II miejsce Julia Puła – bieg na 300 m

III miejsce sztafeta dziewcząt 4x100m  w składzie: Julia Puła, Natalia Kijak, Zuzanna Kawa, Agnieszka Kmieć.

Wysokie miejsca pozostałych uczniów  to: IV  miejsce Patryk Sadko – pchnięcie kulą, IV miejsce sztafeta chłopców 4 x 100 m.

Uczniowie zdobyli medale i dyplomy. GRATULUJEMY!!!

Opracowanie: Renata Sojka

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.03 50,120,505 unikalnych wizyt