21 Listopad 2024 18:00
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne




Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

Lekcje informatyki w ramach projektu ERASMUS+
Lekcje informatyki  w ramach projektu ERASMUS+

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły korzystają z nowych umiejętności nauczycieli które są wynikiem ich udziału w projekcie językowo-metodycznym ERASMUS+.

Na lekcjach informatyki uczniowie wykorzystują nowoczesne technologie ICT.

ICT oznacza szeroki wachlarz narzędzi cyfrowych zarówno hardware jak i software.

Hardware to komputery, tablety, notebooki, smartfony, tablice interaktywne i inne urządzenia cyfrowe.

Software definiuje środowisko wewnątrz komputera, m.in. przeglądarki internetowe, aplikacje, narzędzia multimedialne, media społecznościowe, platformy edukacyjne.

Nowoczesne technologie stwarzają szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym możemy budować wiedzę uczniów, rozwiązywać złożone problemy,  czy też tworzyć innowacje.

Dając  uczniom większą władzę nad wynikami projektu lub zadania, nauczyciele mogą zachęcać uczniów do tworzenia treści, a nie tylko do ich konsumowania. Ta zamiana ról zachęca uczniów do prawdziwego uczenia się i przyswajania informacji. Krzyżówki i projektowanie quizów, gry edukacyjne wprowadzają do lekcji element zabawy. Generują pozytywne nastawienie do przedmiotu i poprawiają efekty uczenia się. Elementy te pobudzają wewnętrzną motywację, w której uczniowie głęboko angażują się w zadanie uczenia się i dążą do celu, jakim jest pogłębianie swojej wiedzy. Krzyżówki i quizy dają uczniom możliwość oceny swojej wiedzy i wymagają od uczniów zwracania uwagi na terminologię, ponieważ muszą poprawnie przeliterować każde słowo.

Przykładowe narzędzia z których korzystali uczniowie na lekcjach informatyki to: Microsoft 365, Learnings apps, Kahoot, Pixabay, Wiki, Quizlet, Padlet, Canva, Phonto, Edupuzzle, Artword, Graphwords.

W najbliższej przyszłości uczniowie  tworzyć  będą blogi edukacyjne, strony internetowe poświęcone konkretnej tematyce a także projekty graficzne 3D które będzie można wydrukować. 

Na kursie nauczyciele ponadto  podnosili swoje kompetencje językowe  i przygotowywali się do nauczania swoich przedmiotów  z wykorzystaniem języka angielskiego.

Na lekcjach informatyki jest to szczególne przydatne ponieważ język angielski jest wszechobecny w branży informatycznej.

Opracowanie: p. Anna Wolak

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
Uczestniczymy







Wygenerowano w sekund: 0.04 50,022,666 unikalnych wizyt