09 Grudzień 2023 23:09
BIP
Szkoła online
Szkoły ponadpodstawowe
Kuratorium Oświaty
O szkole

Dla sześciolatków

Kontakt

Historia szkoły

Osiągnięcia uczniów

Informacje dla rodziców

Kadra szkoły

Uczniowie

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Statut szkoły

Nasze archiwum

Nasze projekty

Nasze osiągnięcia
Losowa Fotka
Projekty unijne
Ankieta
Jaką ocenę wystawisz nowej stronie?

6

5

4

3

2

1

OFERTA SZKOŁY
RAZEM NA ŚWIĘTA
RAZEM NA ŚWIĘTA

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas czynienia dobra.

SERDECZNIE DZIEKUJEMY wszystkich UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZCZYCIELOM, którzy aktywnie włączyli się do Ogólnopolskiej akcji  „Razem na Święta”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Nasi uczniowie wykonali ponad 50 przepięknych kartek świątecznych wraz z życzeniami skierowanymi do ludzi samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Wspólnie ze swoimi rodzinami wypiekali świąteczne pierniczki, które własnoręcznie przyozdabiali.

Przygotowane upominki zostały przekazane osobom przebywającym w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej za które otrzymaliśmy piękne podziękowanie od Pani Dyrektor Urszuli Mróz.

Dzięki Wam na ich twarzach ludzi chorych  zagościł uśmiech, a w sercu rozlało się ciepło i narodziło się Dzieciątko Jezus.

Jesteśmy przekonani, że dobro czynione innym powraca...

Opracowanie: Renata Sojka

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych

Dnia 17.11.2022r. w Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych, w których wzięli udział uczniowie klas VII-VIII z terenu powiatu dąbrowskiego.

W zawodach, które były rozgrywane systemem „każdy z każdym” udział wzięło osiem szkół. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w następującym składzie: Jessica Bąba i Tobiasz Pikul z klasy VIII oraz Wiktor Kot i Mateusz Wójcik z klasy VII. Drużyna wywalczyła V miejsce w powiecie. Wyjazd zorganizował i sprawował opiekę nad uczniami Robert Pacześniowski.

Opracowanie: R. Pacześniowski

Spotkanie online w ramach "Speaking Days" w ramach projektu Erasmus+
Spotkanie online w ramach "Speaking Days" w ramach projektu Erasmus+

19 grudnia 2022 roku w ramach innowacji pedagogicznej „Speaking Days” uczniowie klasy ósmej mieli możliwość spotkania online z panią Andreą Kubis - nauczycielką uczącą historii oraz przedmiotów przyrodniczych w Nowym Jorku.

Uczniowie klasy ósmej opowiadali o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, a pani Andrea relacjonowała  o tym, jak spędza czas świąteczny oraz jak  w Stanach Zjednoczonych ludzie obchodzą święta.

Dziękujemy Pani za poświęcony nam czas, a także naszemu uczniowi Mateuszowi za zaproszenie i zorganizowanie spotkania online.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu Erasmus+.

Opracowanie: E. Kijowska

Powiatowe Igrzyska Dzieci w pływaniu
Powiatowe Igrzyska Dzieci w pływaniu

Dnia 13.12.2022r. na krytej pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci, w których wzięli udział uczniowie klas I-VI z terenu powiatu dąbrowskiego.

W zawodach indywidualnych naszą szkołę reprezentowali: Emilia Kawa z klasy II, Paulina Chudy z klasy VI i Adam Ciąbor z klasy VI. Emilia i Paulina startowały w stylu grzbietowym na dystansie 50 metrów, a Adam    w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów. Cała trójka naszych uczniów spisała się znakomicie i zdobyła bardzo wysokie lokaty w powiecie. Adam wywalczył II miejsce, Emilia III miejsce, Paulina IV miejsce. Wyjazd zorganizował i sprawował opiekę nad uczniami Robert Pacześniowski.

Opracowanie: R. Pacześniowski

Wyjazd uczniów na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza"
Wyjazd uczniów na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza"

W poniedziałek 12 grudnia 2022 r. uczniowie klas IV – VIII obejrzeli na dużej scenie adaptację teatralną książki Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. 

Spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Matyldy Baczyńskiej to wzruszająca opowieść o potrzebie miłości i akceptacji oraz o tym o ile więcej niż nam się wydaje możemy osiągnąć jeżeli tylko zechcemy.

Spektakl przyniósł wiele pozytywnych emocji i uśmiechu, zachowując przy tym wszystkie najważniejsze wątki oraz wydarzenia opisane przez Lucy Maud Montgomery. To połączenie sprawiło, że większości uczniów taki kontakt z dziełami kultury bardzo się spodobał i na pewno na długo zapadł w pamięci. Widowisko było też niezwykłą okazją do przypomnienia treści lektury szkolnej. Uczniów ujęły nie tylko gra aktorska, zwłaszcza  Anny Zachciał - odtwórczyni głównej roli,  oprawa muzyczna, kostiumy, lecz także sposób przedstawienia fabuły.

Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zorganizowała Iwona Tańska, opiekę na uczniami sprawowali wychowawcy klas: p. Bernadeta Pabian, p. Waldemar Szlosek, p. Jolanta Burzec-Barabasz oraz p. Anna Warzecha.

Uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania  kulturą w teatrze.

Opracowanie: I. Tańska

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu

Dnia 09.12.2022r. na krytej pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których wzięli udział uczniowie klas VII-VIII z terenu powiatu dąbrowskiego.    W zawodach indywidualnych naszą szkołę reprezentował Tobiasz Pikul z klasy VIII, który startował    w stylu dowolnym na dystansie 50 metrów. Tobiasz spisał się doskonale i zdobył I miejsce w powiecie. Wywalczył sobie tym samym prawo do udziału w zawodach na szczeblu województwa małopolskiego, które odbędą się na przełomie lutego i marca 2023 roku w Myślenicach. Wyjazd zorganizował i sprawował opiekę nad uczniem Robert Pacześniowski.

Opracowanie: R. Pacześniowski

Integracyjny wyjazd na lodowisko do Dębicy
Integracyjny wyjazd na lodowisko do Dębicy

W czwartek 01.12.2022r. nasi uczniowie wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Gruszowie Wielkim wyjechali na kryte lodowisko do Dębicy. Z naszej szkoły w wyjeździe uczestniczyło 18 uczniów. Celem wyjazdu była nie tylko nauka i  doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach ale również integracja uczniów obu szkół, zaspokojenie potrzeb poznawczych i intelektualnych uczniów, kształtowanie postaw społecznych przez kontakt z ludźmi. Uczestnictwo w zajęciach na lodowisku było także zachętą do aktywnej formy spędzania wolnego czasu, wypoczynku i rekreacji, co wpisuje się w założenia realizowanego w szkole projektu „Trzymaj Formę”. Wyjazd zorganizowali i sprawowali opiekę nad uczniami: p. Jerzy Dąbrowa, p. Robert Pacześniowski, p. Dominika Sosin i p. Beata Kuta.

Opracowanie: R. Pacześniowski

Dziennik elektroniczny
Jadłospis
RODO
Dokumenty szkolne
NASZ PATRON
Pieśń szkoły
CIEKAWSCY
Nasz nowy projekt
Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Urodziny Urodziny:
Atlas Szkoły z klasą 2.0
UczestniczymyWygenerowano w sekund: 0.06 48,186,485 unikalnych wizyt